Mamici de iulie-august 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Tu nu "radea" ca esti la categoria de ai nevoie de o caramida in chiloti sa nu te zboare vantul! Noroc ca umblii cu copiii in brate .

Valen, ca bine zici mama si eu la fel ii spun sotului ca trebuie sa arate femeia dupa 2 nasteri recente si mi-o tot da de exemplu pe Alina ca sa vezi cum imi strica ea familia

quote:
Originally posted by Anya20

quote:
Originally posted by valen

aa, ca tot mi-am adus aminteas avea un sfat "prietenesc" pt. fetele astea de-au nascut si sunt mai slabe ca mine la 18 ani: puneti nene mana si mancati, ca va sufla vantu' pe strada! Vreti sa va anemiati? Cand o vad si pe gabi arama cat e de slaba dupa a3a nastere...parca tot cred ca e ceva necurat la mijloc; io cred ca pozele ei sunt trucateOricum, eu am grija sa-i reamintesc sotului meu ca o femeia care a nascut de 2 ori trebuie sa arata ca mine sau chiar putin mai mare (adica sa inteleaga ca sunt aproape perfecta)

De aia ma vad nevoita sa insist, ca poate nu ati inteles bine: stati in casa, nu iesiti afara sa va vada unu' si altu' si mancati mult, ca va anemiati.sanatate!!







Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Ce-i cu veselia asta aici? Eu is intre categorii acum, nu astiu de care sa rad mai tare!

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Tu nu "radea" ca esti la categoria de ai nevoie de o caramida in chiloti sa nu te zboare vantul! Noroc ca umblii cu copiii in brate .

Valen, ca bine zici mama si eu la fel ii spun sotului ca trebuie sa arate femeia dupa 2 nasteri recente si mi-o tot da de exemplu pe Alina ca sa vezi cum imi strica ea familia

quote:
Originally posted by Anya20

quote:
Originally posted by valen

aa, ca tot mi-am adus aminteas avea un sfat "prietenesc" pt. fetele astea de-au nascut si sunt mai slabe ca mine la 18 ani: puneti nene mana si mancati, ca va sufla vantu' pe strada! Vreti sa va anemiati? Cand o vad si pe gabi arama cat e de slaba dupa a3a nastere...parca tot cred ca e ceva necurat la mijloc; io cred ca pozele ei sunt trucateOricum, eu am grija sa-i reamintesc sotului meu ca o femeia care a nascut de 2 ori trebuie sa arata ca mine sau chiar putin mai mare (adica sa inteleaga ca sunt aproape perfecta)

De aia ma vad nevoita sa insist, ca poate nu ati inteles bine: stati in casa, nu iesiti afara sa va vada unu' si altu' si mancati mult, ca va anemiati.sanatate!!







Deni & Vlad & Tudor



asa sunt eu, mai rea, nu se pune carnea pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Adica eu sunt rea-rea .Am 3 copii,3 ceazariene,48 de kile in prezent ,mai am 3 ramase de la ultima sarcina si ca sa fiu si mai rea ,aveam 39 de kile la un an de la maritis si 41 de kile cind am ramas prima data insarcinata .Acum daca stau bine sa ma gindesc nu sunt chiar atit de rea , ca tot am pus ceva pe mine



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by jadi
Tu nu "radea" ca esti la categoria de ai nevoie de o caramida in chiloti sa nu te zboare vantul! Noroc ca umblii cu copiii in brate ....si eu la fel ii spun sotului ca trebuie sa arate femeia dupa 2 nasteri recente si mi-o tot da de exemplu pe Alina ca sa vezi cum imi strica ea familia
quote:
Originally posted by Anya20
quote:
Originally posted by valen
aa, ca tot mi-am adus aminteas avea un sfat "prietenesc" pt. fetele astea de-au nascut si sunt mai slabe ca mine la 18 ani: puneti nene mana si mancati, ca va sufla vantu' pe strada! Vreti sa va anemiati? Cand o vad si pe gabi arama cat e de slaba dupa a3a nastere...parca tot cred ca e ceva necurat la mijloc; io cred ca pozele ei sunt trucateOricum, eu am grija sa-i reamintesc sotului meu ca o femeia care a nascut de 2 ori trebuie sa arata ca mine sau chiar putin mai mare (adica sa inteleaga ca sunt aproape perfecta)De aia ma vad nevoita sa insist, ca poate nu ati inteles bine: stati in casa, nu iesiti afara sa va vada unu' si altu' si mancati mult, ca va anemiati.sanatate!!

Deni & Vlad & Tudor
stiiiiu, tot asa se baga si-n familia noastra; io una nici in poze nu i-o mai arat sotului, doar i-o explic, ceva de genu: ...mda, e tot slaba, dar s-a latit si ea in solduri, nu mai e ce-a fost" Va tzuc pi tati, ca-mi sunteti draji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by valen


stiiiiu, tot asa se baga si-n familia noastra; io una nici in poze nu i-o mai arat sotului, doar i-o explic, ceva de genu: ...mda, e tot slaba, dar s-a latit si ea in solduri, nu mai e ce-a fost"
Va tzuc pi tati, ca-mi sunteti draji






Imi era dor de discutiile astea vesele!!! Acum ne ocupam numai de copii, nu mai avem timp sa intram pe aici sa radem si sa vb "de-ale noastre"

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

M-ati dat pe spate cu miss popularitate!

Ghinetz, ce dragutza esti cu mine.Ma bucur ca si la voi treburile cu somnul merg bine.Mai astept sa treaca ceva timp si o sa se acomodeze si V cu fratiorul!SPER!

Anto, si Andrei cand urla se aude in tot blocul, eu nu am camera separata pentru el, doar daca cedam dorm. nostru si ne mutam in sufra

Luna, tu ai baiet mare!Sa iti traiasca!




Tocmai cand ma plang eu pe aici am vazut un semn ca s-ar imbunatatii situatia: stateam langa Victorash sa adoarma, mama era cu Andrei si incepe Andrei sa planga.Eu nici nu am tresarit, in schimb Victor asculta un pic si imi face semn/zice sa ma ridic sa plec la Andrei ca plange.Eu am crezut ca nu inteleg bine pt ca vorbeste stalcit - nu pronunta aproape nici o consoana dar asta vroia.Si a adormit cu buni ( muni pre limba lui )

Jadi, exact asa se intampla si la noi in casa: Andrei ziua adoarme pe unde apuca iar noaptea ii duc pe rand in dormitor, care adorme primul.Din fericire Andrei nu se trezeste daca e galagie in camera.Super ca te-ai descurcat la plaja.Voi sunteti si mai mari, nu?

Jadi, sfatul cu 15 pic de sabsimplex l-am scris eu, dar nu-i bai, mi s-a mai intamplat sa fiu confundata.Deh, cu cota asta in cadere libera,,,[:=)))]

Gabi, chiar ma gandeam la tine : ai scris ca vor toti sa ii imbraci tu cand plecati la plimbare si ma gandeam cam cum ar trebui sa fie la tine...
Adevarul e ca iti da Dumnezeu putere sa ai grija de toti, si eu ma mir de mine cate pot sa fac desi mi se parea imposibil inainte.Cred ca toate mamicile de puiuti putini sau multi sunt de acord cu asta.

MOnjum, multumesc ca mi-ai impartasit cum stati voi cu adormitul.Si bb mare e maare la tine, aproape 4 ani, ai ajutor serios



Datele noastre:
Data nasterii - 25 iulie 2007
Ora - 22.05
Varsta - 41 sapt
Greutate - 3700g
Lungime - 52 cm
Apgar - 9
Natural cu epidurala

Dau send ca ma placintesc


Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu sunt vesela mereu dar voi sunteti scortzoase si va intereseaza ba una alta! Si cum sa glumesti cu pricinoase ca voi

quote:
Originally posted by Simo78

quote:
Originally posted by valen


stiiiiu, tot asa se baga si-n familia noastra; io una nici in poze nu i-o mai arat sotului, doar i-o explic, ceva de genu: ...mda, e tot slaba, dar s-a latit si ea in solduri, nu mai e ce-a fost"
Va tzuc pi tati, ca-mi sunteti draji






Imi era dor de discutiile astea vesele!!! Acum ne ocupam numai de copii, nu mai avem timp sa intram pe aici sa radem si sa vb "de-ale noastre"

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Femeie, eu 39 de kile cred ca aveam in clasa a 8-a ! Doamne ce silfida e, chiar ca e pielea rea pe tine

quote:
Originally posted by gabiarama

Adica eu sunt rea-rea .Am 3 copii,3 ceazariene,48 de kile in prezent ,mai am 3 ramase de la ultima sarcina si ca sa fiu si mai rea ,aveam 39 de kile la un an de la maritis si 41 de kile cind am ramas prima data insarcinata .Acum daca stau bine sa ma gindesc nu sunt chiar atit de rea , ca tot am pus ceva pe mine



GABI ,de 3 ori mama
Poze



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Bey eu una recunosc ca-mi sare repede tandara! Da la fel de repede uit si imi trece! Si daca nu ar fi pricinoasele de noi, cine ti-ar mai pipara tie viata? Numa copii, copii, declaratii si bilanturi...plicticos

Gabi ...ma bucur ca dai semne de viata, credeam ca te-au terminat iezii si casa

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput