O clipa de liniste pentru Mirela si Dan !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Cu riscul de a va parea cinica: acesta este un site despre si pentru copii. Dan si Mirela sunt amandoi adulti deja. Nu cred ca se va redeschide o campanie pentru Barbye. Nu stiu daca se va deschide una pentru Dan. Va atrag atentia insa asupra faptului ca operatiile din China sunt un miraj costisitor, iar medicii care fac aceste operatii testeaza pur si simplu tehnicile pe orice cobai dispus sa se dea pe mana lor. Mariaa, iti apreciez gestul. Dar te rog citeste umanitarele, nu-s asa de multe cazuri, si spune-mi de ce Barbye si Dan au prioritate in fata celorlalti despre care se povesteste acolo.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

cred ca e mult spus 'prioritate'.
pur si simplu am crezut ca putem ajuta la achizitionarea carucioarului si a aparatului pentru gimnastica cu ajutorul carora sa se poata deplasa/recupera iar in momentul acesta au parte de mai putina sustinere decat cu ceva vreme in urma, de aceea m-am gandit sa ne mobilizam in jurul lor, amandoi aflandu-se in momente 'cheie' in recuperarea lor.

multumesc.



Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mariaa dar putem sa ne mobilizam...nimic nu ne impiedica sa ii ajutam pe Dan si pe Barbye. Numai ca actiunea se va desfasura in cadrul rubricii umanitare.

Ca sa-i raspund si lui mariussimiuc, desi nu e o regula (una din exceptii e chiar Barbye) cazurile in care DC a fost implicat oficial (cazurile pentru care s-au dat floricele etc)au fost de regula situatii punctuale ,unde nu exista alte mijloace de autor. Din pacate e foarte greu sa ne implicam in situatii de lunga durata pentru ca nu avem forta necesara, din pacate nu am reusit nici sa ne adunam pentru acea fundatie asa ce ne-am dorit ca actiunile DC sa fie vitale pentru beneficiari.
Dan a beneficiat de ajutorul DC de-a lungul timpului si desi nu e parerea oficiala a site-ului eu una nu cred ca va fi subiectul unei campanii DC.
REPET insa pentru toata lumea ...nimeni nu are nimic impotriva deschiderii de subiecte umanitare, unde sa se stranga bani. Si ca o recomandare tot personala cred ca subiecte pe durata lunga in care nu exista un scop clar nu au sanse mari de succes. Lumea isi pierde oarecum interesul pentru ca apar noi cazuri mereu. Daca in schimb ar fi o campanie de genul 3000 euro pt un scaun ar fi mult mai tangibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si eu cred ca prioritatea pentru Mirela si Dan sint aparatele de recuperare si scaunul cu rotile.

Mirela, deschide un subiect la umanitare, unde sa postezi si un cont, sint sigura ca vor fi multi care te vor ajuta.

Despre aparatul de recuperare, ai intrebat la subiectul lui Dan despre el, poti sa dai mai multe amanunte despre cit costa? Poate daca ati achizitiona unul il veti putea folosi amindoi. Mi se pare un obiectiv foarte bun, este ce doreste si Doina acum.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut7bianca spune:

buna
activeazati PM floreamElf ca nu-ti merge
Mirela pleaca la recuperare intre 3-28sept.daca o va deschide la umanitare o sa faca cand se va intoarce ca sa se poata ocupa de el
conturile ceritile pe PM si se mai gasesc in articolele mai vechi la ea,hai sa o ajutam si pe ea de ce nu vrea moderatorul sa se mai implice putin
ca sunt oameni cu suflet pe acest forum
cum am ajutato pe Sonia si acuma pe Darius fiecare cat poatew sa dea o mana de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

din cate stiu eu, Barbye a fost deja beneficiara unei campanii umanitare pe DC - detalii aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=978

Barbye a primit deja ajutorul acestei comunitati:

Barbye a primit integral suma adunata de la voi: 11.615 RON + 1.110 Euro.
--------------------------------------------


Din pacate- pe acest site sunt foarte multe cazuri care cer ajutor si nu putem monopoliza un intreg site cu acelasi caz.
In rest - as dori ca fiecare caz sa respecte conditiile de postare pe forumul umanitar. Doar initiatorul unei campanii are dreptul sa faca apeluri pe forumul de Generale.

cu acest raspuns - si cu speranta ca ati inteles mesajul meu - va multumesc si am sa inchid acest topic.
o zi buna




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput