FIV 130

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Am cautat informatii despre inhibina B si nu prea am gasit.Se face aceasta analiza la un laborator din Craiova,dar in Bucuresti nu stiu daca se face la vreun laborator.Daca stie cineva astept si eu informatii.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

dragele mele cat costa fiv cu tot cu medicamente,aproximativ pt fiv+icsi,ca din lista nu prea am inteles,1800 euro fare pastile,cu pastile ,nu stiu!va rog aproximativ toatalul,sa am si eu habar!
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lara pretul procedurii difera de la clinica la clinica, va trebui sa il intrebi pe dr. tau la dansul cat va costa FIV+ICSI.In Bucuresti sunt locuri unde costa cca 1400 euro (Giulesti),sau 1800 euro (Dr. Tutunaru - clinica Sabyc),dar sunt si locuri unde costa 3000 de euro (de ex. la dr. Miciner- clinica Sabyc),la MNL etc.Tratamentul costa in general cca 500 euro,dar si aici depinde ce fel de medicamentatie iti va da tie.Analizele premergatoare procedurii costa separat ( in afara de procedura in sine ,adica punctia,ET-ul si tratamentul)inca aprox. 20 milioane pt tine si sotul tau.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Kora si Liliana si eu sunt interesata de aceasta analiza. Daca aflati ceva despre locul unde se poate face, please, vreau si eu...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mey gabitule hai sa ne interesam toate cele care avem nevoie de aceasta analiza...eu am intrebat la IDS dar nu se face

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by lilianaFi

Kora - esti o draguta !
Gabita Galuscuta

....pt.fetele cu fsh mare: din raspunsul unui mare dr.prof.in infertilitate:"fsh e orientativ,analiza care arata clar rezerva ovariana este: INIBINA B (cred ca romaneste se scrie cu H:inhibina b"...APROPO..si dr.Tutunaru recomanda aceasta analiza in situl lui

...sa auzim numai de bine fetelor...bafta tuturor...




Dr.Cocei mi-a spus acum 2 luni ca nu se face nicaieri in Romania inhibina B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

abia am reusit sa citesc noul capitol deschis.
ana-p mult noroc si iti tin pumnii!

Fetelor, in legatra cu INHIBINA B am sa va spun ce am aflat eu. Nu se face in Romania. Am sunat peste tot, inclusiv la Craiova si raspunsul a fost negativ. La Craiova am discutat telefonic cu dr. care se ocupa de laborator iar aceasta mi-a dat legatura cu laboratorul din Bucuresti cu care lucreaza. Asa ca nicaieri in Romania nu se face aceasta analiza. daca aflam ceva despre aceasta analiza va scriam de urgenta. Daca cineva afla ca se poate face pe undeva prin Romania sa ne anunte si pe noi. Chiar daca vedeti pe site-uri ca unele laboratoare fac aceasta analiza (adica voi puteti vedea doar petul afisat pt inhibina B) sunati si voi si vedeti ce raspunsuri primiti. Eu am sunat la toate laboratoarele si toti mi-au spus ca nu se face. Niciodata nu am sa pot intelege de ce pun preturi la unele analize pe care nu le fac in laboratoarele lor, parca te ademenesc sa mergi acolo, poate faci ceva analize sa poata sa te taxeze si ei de ceva banuti.

va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

lara20 Ma bucur ca gasesc si-o brasoveanca pe aici. Cu cine ai facut histeroscopia, laparoscopia, inseminarile? Cine ti-a spus ca va fi embriolog Cocei? E sigur?

MRL Ai scos caputul la lumina? Dar eficienta esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

marrina, te . Cand mai vi prin Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by MRL

marrina, te . Cand mai vi prin Bucuresti?


Inca sunt in faza de relaxare. Adica neg tot. Muncesc. Si-l sarbatoresc azi pe sotior.

Mergi la inceput