Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adela, daca o prinzi bine nu are cum sa apara accidente. Eu am folosit, a fost de jur-imprejur; sunt insa si unele doar pt. zona capului
Sunt foarte bune, protejeaza copilul de curent, iar pt. cand vor fi mai mari de impactul cu lemnul...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata. S-au trezit si puturosii de o ora. Ce fac, fetele dragute?
Ce harnicute ati fost. Ati deschis deja un nou capitol. Sper sa auzim numai vesti bune.
Azi m-am enervat ingrozitor. Am sunat sa-mi fac eco la Sanador, la dr Meclea si, bineinteles, ca e in concediu pana in octombrie. Eu voi avea 28 de sapt la jumatatea lui septembrie si atunci mi-a spus dr ginecolog sa-mi fac programare. Am incercat si la Pop, la Herghelegiu. A fost imposibil. Dr ginecolog mi-a spus sa-mi fac totusi la dr Meclea cand se poate. Si mi-am facut la 31 de saptamani.
As vrea sa-mi fac pana atunci o eco normala, 2 D. Recomandati-mi, va rog, o clinica in Bucuresti unde as putea sa ma programez mai rapid. Eventual si un dr ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by dany2007

RGE & pussi - tare neastamparatii bebeii nostri pe mine ma ingrijoreaza faptul ca nu prea doarme, citeam pe undeva ca un bebe in burtica la mami doarme 20 - 22 de ore...pai al meu nu cred ca doarme mai mult de 15 - 16 ore.

Dana 23+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/





cica au si ei somn linistit sau agitat...poate se misca in somn, micutii

Ellis26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxxy, eu tocmai mi-am facut o programare la dr. meu pt. vinerea aceasta.
Astazi vreau sa sun la Diagnosis sa renunt la o programare la dr. Pop pe care o am pt. 27 august- pana acum nu au aparut doritoare si nu vreau sa ii mai incurc. Este posibil ca pt. tine sa fie prea devreme. O eco la dr. Pop (care oricum este 2D in mare, doar cateva poze 3D) costa aproape 4 mil (3.7 mil a costat la 23 saptamani).
Eu voi mai avea una peste o luna la dr. meu, pe la 32 saptamani (as fi vrut in prima parte a lui septembrie, dar tot la fel- va fi plecat in concediu)

Este posibil sa gasesti loc la dr. Iosup, ca dansul are program la mai multe clinici- la CMU mai greu, dar la Fortis sau Polisano trebuie sa gasesti o "fereastra" libera"

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Neatza Roxxy ...am scris si eu despre intalnirea de ieri in cap trecut pag 20-21

Fetelor dr-ii vostri ce v-au zis e prea des daca facem cate o eco pe luna???

26+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dany eu am 21 de ecografi pana acum



PUSSI 23+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor, cu tot riscul, eu repostez mesajul meu anterior.
mai mult, ieri am urmarit nu mai stiu pe ce canal e emisiune stil Nanny, cu copii din astia f dificili..pe care parintii incepusera sa-i urasca. Dne fereste sa am parte de asa ceva! mi-e teama si de faptul ca e scorpion si eu am vazut copii scorpioni si pot zice ca era greu de lucrat cu ei..
fetelor, ma apuca groaza dupa cum vedeti....

neata si de la noi!
pfuii ce-mi urla nepotii in cap...sa-i linisteasac bunica-sa, ca eu nu am chef sa ies la ei.
deci cu calciul sa o lasam moale. mie nu mi-a zis dr cat s aiau, dar eu din principiu nu prea ma imbuib cu medicam.asa ca am luat vreo 5-6 Ca vita...elevitul cand -cum.
iar nu stiu cine se plangea de bebe mic. al meu, la 25 sapt avea 625 gr.
BB, cred ca noi mamicile vedem intr-adevar mai mult din ecografiile acelea. mie mi s epare f clara poza la fetita ta. si da, capul ii va fi mare in raport de corp mai mult timp.
ca mi-am adus aminte...ca vad la soacra-mea...credeti ca este posibil sa cresti un copil fara sa-i dai nicio palma la fundulet?
nu sunt deloc adepta corectiei fizice..am facut soc cand m-a intrebat mama asa ceva..dar acum, vazandu-i pe astia 2 la un loc si cum ii apuca rautatile cateodata..stau si ma gandesc daca voi fi atat de calma tot timpul ca sa nu-i plesnesc.
deci, sa nu ma intelegeti gresit. am zis palmuta nu batai in toata regula, da???????
hmmm cred ca e o intrebare pt cele care au deja copii, caci altfel e teoretica si o sa imi raspundeti cum de fapt i-am raspuns si eu mamei.."Dne fereste!..EU???? pe copilul meu cel drag????"
oricum, eu o sa incerc sa nu-mi las copiii la bunici. daca ii dau vreo palmuta sa fie de la mine si nu de la straini. Aoleo..hai ca trimiteti Protectia copilului pe capul meu.


28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI m-ai luat eu am renuntat......eu nu am mai facut o ecografie de 6 saptamani...si ultima oara avea 900 grame ..cam cat o sa aibe la urmatoarea ecografie

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

wow pussi..21!!!
chiar azi dim le numaram si eu...nu am decat 5. dar sapt aceasta trebuie sa merg la tanti dr, deci se vor face 6 eco in 7 luni.
eu nu vreau sa fac mai multe. sa vedem de acum incolo daca va fi nevoie sa fac mai des.

28+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VICTO mama ce te-a apucat???..linisteste-te ce-ti venii?..nu te mai lua dupa zodii ca nu conteaza...fiecare copil e altfel..depinde si de educatia pe care i-o dai..linisteste-te nu-ti mai face griji o sa fi o mama super buna!!!...

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput