Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..da CAMI ..oricum stai linistita ca nu ma mai stresez referitor la vergeturi..asa a fost sa fie la mine..nu am avut varsaturi, greturi, pofte, etc..o sarcina super usoara care nu stiu cand a trecut asa repede..o sa-mi fie dor de burtica ...asa ca trebuie sa las ceva in urma ca sa am amintiri nu?..oricum dupa ce nasc ma bag eu iar la infrumusetat

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

JASMIN,tu ce mai faci?Esti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADELAMARIA..si mie mi-a dat unul din dr mei calciu pt carcei si noroc ca nu l-am luat..cand i-am spus celuilalt dr ce mi-a dat pt carcei s-a luat cu mainile de par..iti recomand din suflet MAGNE B 6 si zilnic cate o banana..la mine a mers ca deja nu mai puteam ...
DANY..he he ati uitat cand ma vaietam eu ca sunt cea mai batuta mamica??...stai linistita ai un bebe voinic si sanatos....
..la mine George nu prea mai e violent..CAMI asa cum spuneai si tu parca iese prin burtica si ne cauta..iar cand il mangai ma inmoi ca o carpa si el iese si mai rau sa-mi simta mana...e ceva minunat Doamne ce dor o sa-mi fie de perioada asta..

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin cred ca este ocupata cu vizita sefilor spanioli

Anca, ar fi fost super! Ei, acum imi pica ochii si imi este greata de somn (starea aceea de neputinta, cand nu iti poti controla corpul)- ce sa fac insa, asta-noaptea nu puteam adormi neam'

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol! Sa fie cu noroc Doamne ajuta!

Ancuta mai are timp sa se intoarca fetita, pana la 34 de sapt. poate sa se tot intoarca! Cu colul... ai avut contractii? Si ce grasuta e.. ai luat vitamine?
Roxxy fara efort! Vezi ca asta inseamna fara uracat de scari.. din experienta iti spun! Si sa stapani hainutele sanatosi!
adelamaria eu cu mobilierul si cu caruciorul sunt in Oricum mai am timp!
iulia vezi ca cremele anticelulitice nu sunt admise in sarcina.. au ceva substanta activa! Eu am intrebat 2 dr. gineco, cosmeticiana + vreo 4 farmaciste! si eu am celulita proaspata!
dany2007cred ca nu esti curioasa cum misca la mine. Am noroc ca noaptea sunt cuminti... Si se trezesc dimineata pe la 8, seara culcarea depinde... si la 12, 1..depinde cat de repede ma pun eu in pat!



PUSSI 23+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Da,Anacami,stiu,insa ma intrebam si eu retoric...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

RGE & pussi - tare neastamparatii bebeii nostri pe mine ma ingrijoreaza faptul ca nu prea doarme, citeam pe undeva ca un bebe in burtica la mami doarme 20 - 22 de ore...pai al meu nu cred ca doarme mai mult de 15 - 16 ore.

Dana 23+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Pussi,stiam eu...
Nu-mi ramane decat sa nu ma mai uit la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Revin, ca mi-am amintit, Cami! Eu vreau sa iau patutz de lemn si asta inseamna ca o sa iau si tur de pat...stiti voi...ca sa nu se loveasca bebe..Asa...Si m-a lovit aseara o idee: n-or fi periculoase pentru bebe? Adica ele se leaga de barele alea, dar daca Doamne fereste se desface vreuna si pica peste bebe? E posibil asa ceva? E risc de sufocare oare?... Asta era intrebarea Tu ai folosit asa ceva pentru Sebi?
Mersi frumos ca m-ati mai linistit cu greutatea iubitei mele ...Si pentru explicatiile cu Calciul...Gata, l-am oprit si trec cu incredere pe Magne B6! Daca voi luati si aveti bebei asa mari si frumosi, iau si eu...
Pupici!

Ade, 26s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by dany2007

RGE & pussi - tare neastamparatii bebeii nostri pe mine ma ingrijoreaza faptul ca nu prea doarme, citeam pe undeva ca un bebe in burtica la mami doarme 20 - 22 de ore...pai al meu nu cred ca doarme mai mult de 15 - 16 ore.

Dana 23+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/





e bine, parca la 22 de sapt. dorm intre 16-20 ore si au deja somn profund si de veghe! Plus ca si tresar in somn!



PUSSI 23+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput