Doctori de care sa te feresti (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_my spune:

Buna tuturor gravidutzelor si nu numai!Aveti vre-o parere despre doctora Militaru?Eu din auzite stiu ca ar fi prima dupa director din Filantropia,dar doar din auzite.....astept cu mare interes pareri si de la voi.Multzumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

buna ziua

sunt si eu o mica graviduta de 10 sapt cu o intrebare daca se pote : stie cineva ceva despre d-na dr. Popescu de la giulesti?

va multumesc mult




http://bd.lilypie.com/9E3bp3.png




"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ela&year=2009&month=2&day=14&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esaria spune:

MykiCrys, eu voi naste la Caritas. Chiar daca spitalul arata jalnic am fost internata acolo si peronalul s-a purtat excelent cu mine. Sunt la dr.Visan si sunt multumita de el.dar acolo mai sunt si alti medici buni: dr.Badea,dr.Epure.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am si eu un doctor pe lista neagra....Dr Civig..un nebun care se crede regele spitalului Odobescu din Timisoara si care m-a consultat ca un veterianr intr-un grajd cu vaci.iar parerea lui e ca nu trebuia sa tin sarcina ...desi copilul e perfect sanatos,pentru ca nu e intervalul destul de mare intre sarcini (desi am nascut natural) ...si ca alegerea de a tine sarcina a fost neortodoxa..

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna. Acu 30 de minute am aflat ca sunt pregnant .
Gasesc pe cineva din Buzau? Vreau sa vorbesc cu un dr bun care sa-mi dea primele sfaturi. Apoi recunosc faptul ca o sa caut un dr in bucuresti. Nu am incredere in maternitatea din Buzau. Dar pt inceput, pt o discutie vreau sa ma duc la un dr bun in buzau (daca exista).
multumesc frumos


cred ca m-am incadrat gresit cu subiectul. Ii dau copy/paste la "dr de care sa nu te feresti"
Scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stellutza spune:

Felicitari Anne Marie!!
Sunt si eu noua pe forum si as vrea sa va sfatuiesc sa fiti foarte atente in momentul in care mergeti la metrnitatea Giulesti. Eu am trecut printr-un film Horror acolo in urma cu 7 ani insa mi-au lasat sechele si urme adanci . Directorul spitalului, atat de celebrul Bogdan Marinescu, a refuzat sa ma opereze desi venisem cu ambulanta de la Medicover si trebuia sa fiu operata de urgenta avand un chist ovarian de 22 cm, motivand ca trebuie sa astepte niste munsafiri la aeroport, ceilalti doctori de garda mi-au facut 5 sau 6 ecografii spunandu-mi incontinuu ca sunt insarcinata in 5 luni si ca nu au ce sa imi faca desi aveam hemoragie puternica (aveam 17 ani ) . In final s-a indurat de mine Dna Cristina Badea si m-a operat dupa 7 ore desi nici nu vroia sa auda de mine. M-a umilit si m-a tratat la fel cu o alta pacienta de 14 ani care venea din centru de plasament su sifilis si insarcinata in 2 luni . Au tipat la mine pe masa de operatie cand am inceput sa plang eu fiind treaza cand a luat bisturiul in mana ... m-a operat si a transmis la reanimare prin asistente ca asteapta ca mama mea sa fie draguta cu ea. A fost, ea a numarat bani din plic si inca 2 saptamani cat am mai stat in spital am dat bani grei sa fiu tratata decent si sa nu mai urle nimeni la mine macar .
Sunt insarcinata in 3 luni si merg saptamana viitoare la o dna doctor, merg pentru a 2 oara dar daca ma sperie , renunt.
Voi naste intr-o clinica particulara chiar daca nu imi este usor din punct de vedere finaciar insa cu sistemul nostru mai bine mor acasa decat sa ma chinui la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana00 spune:

Are cineva vreo experienta, fie ea pozitiva sau negativa cu dna dr Draghici Gratiela de la Spitalul Municipal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Buna ziua fetelor, suntem si noi pe aici, avem 6 saptamani si ar trebuii sa ne nastem pe la inceputul lui martie, poate la controlul urmator de joi, aflu mai multe. Deocamdata ma lupt cu greturile, ametelile si cu jobul.

Eu am avut prima nastere cezariana la Sp.Cancacuzino - Bucuresti, dar baietelul sa nascut cu multe probleme si a trait pana la varsta de 7 luni si jumatate (explicatia dr. ginecolog: ati facut tensiune nu mi-am dat seama , sau dilatat vasele de sange la placenta si nu mai ajungea oxigenul si alimentele la fat, imi para rau ..." ATAT, azi face 2 anisori de cand sa dus printre ingerasi.
Va pupam sarcina usoara si nastere la fel.

Eu citesc din cand in cand pe acest site al d-lui Dr.Tutunaru-Elias despre sarcina, alimentatie , daca va ajuta http://reclama/sarcina.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rabiatiron spune:

buna fetelor sunt si eu o noua mamica am dr la cantacuzino , a nascut cineva cu d-na dr ruxandra dumitrescu de la cantacuzino dc aveti vreu mesaj aici e adresa mea de mes rabiatiron@yahoo.com
nu prea satau la pc
sarut mana mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambila spune:

Salut gravidutelor!!!!

Mergi la inceput