Polizu Bucuresti/Dr.Petrache M?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanapopescu spune:

Buna, camitod! Sarcina usoara si bebel sanatos! Si eu sunt pacienta doamnei doctor.Noi avem doar 11 saptamani. Daca vrei mai multe detalii da-mi un PM si-ti transmit ce mi-a scris princess despre Polizu si dna. doctor. Oricum despre d-na doctor am auzit numai cuvinte de lauda, asa ca sunt tare incantata ca am ales-o pe dansa.

Oana 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitod spune:

Multumesc Bubi pentru poveste, sa fii fericita langa dragalasa ta fetita (am vazut-o in poza).

Oanapopescu am profitat de amabilitatea ta si ti-am trimis un mesaj pe mail, sper sa ajunga. Din pacate, cand am vrut sa-ti trimit pe PM mi-a dat un mesaj care spunea ca nu poti primi PM, de aceea am ales mail-ul.
Sper sa pastram legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Camitod, sa ai parte de o sarcina usoara in continuare si sa ai un bebe sanatos!

Incerc sa iti dau si eu cateva repere, la intrebarile puse de tine:

1. Cred ca ai citit deja ce am scris eu despre rezervele cu plata de la Polizu. Sunt OK, conditii bune, costa 60 euro pe zi.

In saloanele normale, sunt conditii ca in orice spital din RO, cate 6-8 paturi, fara baie.

In rezervele fara plata sunt cate trei paturi si au si baie. Asta insa la sectia de gravide, la sectia de lauze, stiu ceva de rezerve fara plata cu doua paturi, dar nu stiu sigur daca ai baie in camera (eu am avut un fix cu baia in camera!).

La Euroclinic insa am inteles ca sunt conditii occidentale, dar costa si mai mult. te poti uita pe site-ul lor si vei vedea si preturi si fotografii.

2. Despre tarifele de la Polizu poate ai primit PM de la Oanapopescu.

3. Sunt patru rezerve platite la Polizu sau asa era anul trecut in septembrie.

Ii spui doamnei dr. ca vrei sa stai la rezerva cu plata, iar dansa iti da nr. de telefon al unei doamne directoare care se ocupa cu programarile pt rezerve. Eu m-am programat cam cu o luna inainte. Si am fost personal acolo. Am vazut rezervele si mi-au placut.
Eu am stat in rezerva 2 de la etajul 2. A fost foarte bine, nu am simtit ca stau in spital, ci ca sunt in vacanta.

4. Da, ai parte de o atentie deosebita a personalului si de medici buni. Ai parte de un meniu bunicel care iti este adus in camera. Legitimatia VIP o primesti la internare, cand esti "cazata" la rezerva, iar tu o dai atunci cui vrei tu, sot, mama, sora etc. Acestia intra oricand vor in apital, fara restrictii.

5. Din ce stiu si eu, doamna dr. vine la orice ora si in orice zi. Uneori cere sa fie adusa la spital de cel/ cea care o solicita.
Eu am intrebat-o chiar despre acest lucru, adica ce fac daca ma apuca noaptea. Mi-a zis in felul urmator: fuga la spital, control la camera de garda, iar medicii de acolo o vor suna sa ii spuna care este situatia. De fapt, suni tot tu, dar medicul ii va explica ce si cum.

Eu zic sa stai linistita ca esti pe maini foarte bune. Sa discuti cu domna doctor absolut orice problema ai pt ca iti va raspunde la tot ce o intrebi.

Bafta in continuare!




Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

VARSTA RARES







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna,

Eu am nascut la Polizu acum 7 luni si am stat intr-o rezerva cu un singur pat si cu grup sanitar (adica aveam chiuveta + WC, fara dus, insa a fost f bine si asa). Am fost multumita de conditii, asistentele s-au purtat ok, nici n-a fost nevoie sa-mi iau rezerva cu plata pt ca ideea era sa stau singura.

Vroiam sa scriu si despre dna dr Mogos - cat am mai fost internata in spital in timpul sarcinii a nascut o colega de salon cu ea - prematur la 28 de sapt. A fost f atenta cu pacienta respectiva, a venit de acasa la miezul noptii cand s-a declansat nasterea prematura si a ajutat-o dupa sa intre in legatura cu Silvia Stoicescu. Oricum bb a fost salvat, e bine acum. Tipa a fost multumita de ea, alte detalii nu mai stiu.

Cat despre dna dr Petrache, stiu ca e buna, m-a vazut si pe mine o data la ecograf, chiar e a doua parere avizata pe care o accepta dr din Polizu, dupa Herghelegiu, care e punctul de referinta acolo (ma rog, nu mai lucreaza acolo dar toata lumea trimite pacientele la el pt eco).

In rest, alte detalii pe PM, despre preturi etc...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Si eu am avut-o pe doamna conf. dr. Stoicescu la baietelul meu, dar nu am cerut eu acest lucru, ci asa s-a intamplat. Poate a contat si faptul ca am stat la rezerva cu plata, nu stiu sigur!

Gio, asa este, doamna dr. Petrache este un ecografist foarte apreciat nu numai in spital (se stie ca dimineata la cabinetul de eco sunt intotdeauna cozi), ci si la Medicover, unde cu greu prinzi o programare.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

VARSTA RARES







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanapopescu spune:

Camitod , ti-am trimis mail pe yahoo. Pup!

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitod spune:

Multumesc oanapopescu, am primit mail-ul.

Mamicilor va multumesc pentru urari si informatii, sunt binevenite.
M-am tot chinuit zilele trecute sa trimit mesaje pe PM dar ori eu nu stiu sa folosesc optiunea asta, ori chiar nu functioneaza tot timpul... si in final ma resemnasem.

Dar , sa stiti ca tot am mai gasit ceva intrebari care-si cauta raspuns:
- In Polizu se poarta o discutie cu medicul anestezist inainte de nastere?
Ma intereseaza foarte tare lucrul asta pt ca eu am o problema de intoleranta la xilina si trebuie sa comunic acest lucru celui care imi face anestezia. Sincer m-as duce chiar mai devreme de momentul nasterii sa discut problema asta, dar nu stiu daca ma va baga cineva in seama daca nu sunt gata sa nasc.
- In ultima luna ,voi mamicilor , ati facut controale de rutina saptamanal sau doar daca ati avut urgente ati ajuns la dr.?

Cam atat deocamdata...
Sanatate tuturor si liniste sufleteasca.

21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Camitod, eu am vorbit cu anestezista chiar inainte de operatie. A fost foarte draguta, m-a intrebat ce probleme de sanatate am si mi-a vorbit despre cele doua variante de anestezie: generala si rahi. M-a sfatuit sa aleg rahi si asa am facut. Am fost constienta pe toata durata operatiei si am putut sa-mi aud si sa-mi vad minunea din prima clipa.
Cred ca ar fi bine sa discuti cu medicul ginecolog despre problema ta si te va sfatui ce ai de facut in continuare.

Bafta in continuare!


Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

VARSTA RARES







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitod spune:

Multumesc pt informatie Princess, e importanta pt mine.
Chiar am vorbit cu d-na dr. pe tema asta, dar m-a sfatuit sa vorbesc cu un anestezist pt ca el stie cel mai bine ce substante se folosesc la anestezie.
Bineinteles ca varianta optima ar fii fara nici un fel de anestezie ... dar ma indoiesc ca pot avea eu un asa mare noroc sa nasc atat de repede incat sa nu mai fie nevoie de vreo anestezie (am mai citit ceva povestiri pe forum despre fete care n-au mai apucat sa fie anesteziate)... si chiar si asa... parca tot li sa facut anestezie locala pt a fii cusute.

Mergi la inceput