Polizu Bucuresti/Dr.Petrache M?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanapopescu spune:

Multumesc pt. informatii, princess! Ti-am trimis PM . Sper sa-l primesti si sa mai imi dai cateva amanunte! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetele, imi cer scuze dar sunt ocupata cu bb, asa ca de-aia raspund greu. Pt cine m-a intrebat, eu am nascut cu dr petrache la euroclinic, asa ca nu stiu cat costa la polizu...acolo factura finala a fost de 86 de milioane...
Dar d-na dr e fenomenala, asa ca mult succes mamicilor care urmeaza sa nasca si sarcini usoare celor care sunt mai pe la inceput...pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanapopescu spune:

OAU!Ce factura frumoasa... Oricum tot ce conteaza acum e ca tu si bebe sunteti ok.Cred ca esti in al 9-lea cer!
Despre dna. doctor am auzit numai lucruri bune. Asa ca m-am mai linistit si sper ca si la noi sa fie totul bine pana la final. Acum ne simtim super ... n-am greturi, asa ca sunt o fericta, in schimb as dormi non-stop.
Ai grija de tine si bebe si multa, multa sanatate la amandoi!



Oana 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Violetan, sa iti traiasca bebe mic si sa fie sanatos, iar tie refacere rapida!

Subscriu la ce a zis Violetan si am uitat sa mentionez ca Doamna dr. poate asista nasterile/ cezarienele si la Euroclinic, insa a scris Violetan despre asta. Totusi stiu ca anul trecut a avut o perioada cand nu mai dadea consultatii acolo.



Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

VARSTA RARES







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Ar mai fi multe de zis despre Doamna dr.

Ceea ce nu am spus si este foarte important: doamna dr. a fost foarte calma si sigura pe ea in timpul operatiei si a creat astfel o atmosfera foarte placuta in sala de operatie.

Iar alta chestie, dansa este "artista" la cezariene; vreau sa spun ca toate asistentele care mi-au vazut operatia spuneau acelasi lucru, adica "Vai, ce operatie frumoasa! Cine v-a operat? A, pai doamna dr. Petrache este artista!".

Deci, iata alte "bile albe" in favoarea doamnei dr. Petrache.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

VARSTA RARES







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

da ,dr Petrache este ok,la mine a fost mana a 2-a la operatzia de chist cu dr Ancar prima mana .Polizu este ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Oana, vad ca pana acum ti-au raspuns numai fete care au facut cezariana cu dr. Petrache. Eu am nascut normal cu dansa si nasterea a fost o experienta minunata.
Eu am fost numai la polizu la consultatii, mergeam jos la cabinetul de ecografii si acolo o gaseam dimineata. Doar ca poti astepta mai mult. La medicover daca nu ai abonament se obtin greu de tot programari.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanapopescu spune:

Multumesc fetelor pentru informatii! Multa sanatate voua si bebeilor vostri!
Nu vreu neaparat cezariana, dar daca o sa fie cazul e bine sa fi informat... nu-i asa?
Sunt convinsa ca o sa fie bine si la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camitod spune:

Va salut si eu dragi mamici si viitoare mamici! Sa fiti sanatoase si voi si cei mici (nascuti sau nenascuti inca)
Sunt si eu o viitoare mamica (20saptamani) si pacienta a d-nei dr. Petrache. Ma bucur sa constat ca am facut o alegere buna mergand la dansa la controale si eco.
Totusi am multe intrebari despre ce ma asteapta in continuare si poate voi puteti sa-mi dati macar cateva informatii pretioase.
Eu am fost la d-na dr. numai la Medicover si n-am nici cea mai vaga idee cum este la Polizu.

1.As vrea sa stiu parerile voastre despre conditiile de la Polizu (atat la rezervele platite cat si la saloanele normale) , dar si de la Euroclinic.
2.Mi-as dori sa aflu cate ceva despre "preturile" de la Polizu (atat la nastere naturala cat si la cezariana), sa vad daca nu cumva costurile adunate ar putea sa se apropie de tariful de la Euroclinic.
3.Cate rezerve platite exista la Polizu ,cum se poate ajunge la ele si care sunt preturile?
4.Cazarea intr-o astfel de rezerva platita , la Polizu, iti aduce si alte facilitati (respectiv asistentele, infirmierele, medicii se poarta altfel daca esti cazata intr-o astfel de rezerva)? Princess spunea ceva de o legitimatie VIP pt vizitatori... cine elibereaza astfel de legitimatii?
5.Si nu in ultimul rand as dori si informatii despre disponibilitatea d-nei dr.Petrache Magda. Pana acum am avut o sarcina "cuminte" si am fost numai la controale si eco programate... dar as vrea sa stiu, in cazuri de urgenta poate fii gasita? ... este disponibila la diverse ore?... daca il apuca pe cel mic sa iasa in toiul noptii, fara "programare", este sigur ca va fii prezenta si d-na dr.?

Intrebari ar fii foarte multe, dar ma opresc deocamdata... oricum... orice informatie pe tema topicului este binevenita pentru mine...
Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

nu am informatii proaspete despre nastere si nici despre Polizu, caci am nascut acum 5 ani, dar poate va ajuta povestea nasterii mele cu dna doctor:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=10502

In continuare merg la dansa la consultatii, la Medicover; sunt pacienta dansei de vreo 10 ani....

multa bafta

Mergi la inceput