Caine de paza dar bland cu copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Noi avem un pittbull de 5 ani jumate.E tare cuminte.Se poate vedea in poze.Depinde cum il cresti.Cu copii mici nu are nimic,pot face ce vor cu el.Il trag de coada,de urechi,se urca pe el.Peste putin timp voi avea o fetita.Nu mi-e deloc frica cum o sa reactioneze.Conteaza foarte mult sa-i dai cainelui atentie,sa nu-l neglijezi.Pitbulii sunt cunoscuti pentru atasamentul lor pt copii.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel28+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Noi avem labrador si pot spune cu certitudine ca in nici un caz nu este caine de paza, daca vine un hot, fura tot din casa si il si pupa, e bucurie mare cand vine cineva la noi in casa. Iubeste intr-adevar f tare copiii. Dar am prieteni care au 2 ciobanesti belgieni si au si copilas mic si e totul ok, asa ca e o alegere buna mai ales ca ciobanestii sunt recunoscuti ca se dreseaza si foarte usor, sunt foarte inteligenti. E adevarat ca eu nu ma omor foarte tare dupa rasa asta, imi plac dar nu in mod special, daca as avea curte, pt paza mi-as alege alta rasa, un schnautzer urias sau cane corso.

Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ca mamica si de copii dar si de ciine nu pot sa spun decit ca oricit de paza, de antrenat si de blind este un ciine, tot trebuie sa fiti extrem de vigilenti. Un ciine pina la urma e ciine (si o zic cu mare dragoste fata de dulaul nostru Blue Eyes) dar nu l-as lasa NICIODATA singur cu copiii nici macar 5 minute.

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

noi am avut un ciobanesc german (l-am dat, pt ca era cam violent: l-a muscat pe un prieten al nostru, pe care-l stia, a sarit si la mine sa ma muste, cu toate ca fata de copii n-a manisfestat niciodata nici un fel de violenta. cu toate astea, mi-a fost frica pt ca era imprevizibil). mai avem un ciobanesc caucazian, am auzit si despre rasa asta ca n-ar fi chiar ok, cu toate ca pana acum (are 1 an si cateva luni) n-a manifestat nici un fel de rautate fata de copii. dezavantajul este ca e fff mare si cand sare sa se joace ne darama.

asa ca m-am gandit sa-mi pun alarma la caasa (ca din curte n-are ce sa-mi fure; bine, nici din casa daca stau sa ma gandesc bine) si sa iau un golden retriever pt copii.




Mergi la inceput