Mamici de septembrie-octombrie 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Daca nici acum nu va conving care e cauza depresiilor mele, ma las de meserie neicusorilor....

2003-2004
http://good-times.webshots.com/album/560009924ncZtgk

2005
http://family.webshots.com/album/560012595gGEQcm

2006
http://family.webshots.com/album/560010906wfFnqT

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aaaa, am uitatara sa va spun... Mie a inceput sa imi coboare burta... Plus ca il simt atat de aproape de iesire, ca am impresia ca daca pun mana il pot atinge...
Maine ma duc sa fac o echo mai smechera, ca sa vad pozitionarea exacta a bebelinului. Asta ca sa nu ma trezesc ca s-a intors, rasucit sau mai stiu eu ce, la cate tumbe baga zilnic prin burta mea...
In alta ordine de idei... Azi mi-am dat muncitorii afara din casa, pentru ca s-au imbatat ca porcii... Am ramas cu casa santier, dar macar m-am linistit...
Sunt ceva de vis, asa-i? Azi a fost cu siguranta ceva in atmosfera. Prea a plutit samanta de scandal pe peste tot... Bine ca s-a dus si ziua asta...
Noapte buna burtici dragute!!!! Maine e o alta zi, cu mult mai buna! Va asigur eu...

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offff, raportez insomnii chinuitoare. Bebe se misca de zor si se suceste pe toate partile. Chiar in noaptea asta, cand imi propusesem sa ma trezesc devreme, ca sa pot alerga pe la doctori si pana la munca, la ore cand caldura nu face victime.... Ingrozitor! Simt cum ma ia ameteala de somn ce imi este, dar cum ma pun in pat bebe incepe dansul din buric.... Lasa ca vad eu dimineata ce e cu el...
Somn usor si vise placute sa aveti ... macar voi...

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Ayumi, ce iti mai fac printisorii? Nu mai vorbesti cu noi? Am vazut ca la alte subiecte ai scris... Vrem si noi sa stim ce se intampla cu tine, doar esti prima mamica a noastra! Te-ai refacut? Cum a fost nasterea? Hei, nu ai chef de o barfa mica? Eu una abia astept sa ne oferi detalii...

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Puturoase pasarele ce va mai place somnul.... Aha!
Eu ma pregatesc de iesit, caci mai tarziu prind canicula si e de rau... Sunt turta de oboseala... Sper sa nu mi se faca rau... Pupici!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Gabriela, Rox, Sim , Sabina
Cristina a iesit 1.42...la tine cat era aia de 50??

Ma duc sa-mi refac din nou analiza ptr glicemie la un cabinet privat si voi vedea ce rezultate voi avea.


Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza si de la noi,

nici noi nu ne putem lauda cu dormitul.
groaznica noapte.
in ceea ce-mi priveste musafirii sa fie sanatosi le-am pus casa din fata la dispozitie si sa se descurce.
doar n-am tampit chiar asa de tare sa ma apuc sa le fac mancare si sa ii pup in ... toata ziua.

daca anuntau era alta chestie dar sincer nu gatesc pt mine apai nu mi-oi chinui barbatu pt ei.

am fost intrebata de socrul meu.
da socrul meu era cel cu fractura de coloana.
a fost operat la Tg Mures si nu a fost chiar asa rau cum ne-am speriat noi.
doctorii spuneau ca in timpul accidentarii sigur a avut multi ingerasi langa el.

Dumnezeu e mare.
Inca e in spital dar e bine.

La noi a fost asa o vijelie pe la 1.Am crezut ca ne muta.Nu a durat mult insa a fost destul.

Merg sa-mi fac un ceiut.
De mult nu am mai baut.

Va pup si o zi minunata.

AFIBEBE34+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am uitat ceva ca de obicei.

mai avem putin si o sa ne trezim la maternitate.
cum pot eu de aici sa va anunt starea noastra?

am vazut ca fetele de iul-aug au pe mailul comun nr de telefon la care pot trimite un sms pt a-si informa colegele de la odiseea lor despre starea celor de la maternitate.

eu o sa trimit un mail cu nr meu de telefon.

poate o mai face cineva sa am si eu pe cine anunta.
cer prea mult?
sorryyy.

AFIBEBE34+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Buna dimineata, burtici! Sper ca ati dormit mai bine decat mine. M-am foit toata noaptea, am transpirat in draci, am baut multaaaaaaa apa si in cele din urma nu am mai rezistat si m-am ridicat din pat.
Afibebe, nasoala treaba cu musafirii nepoftiti. Asta e! Macar sa nu aiba pretentia sa faci pe ghidul pt ei pe caldurile astea. Sau au?
Cecilia, nu am luat AC pt ca termenele de montare erau undeva pe la jumatatea lui august in cel mai bun caz. Mai astept un raspuns de la o firma si daca e tot asa, o sa punem in toamna sau in iarna. Cica vara 2007 e doar inceputul, urmatoarea va fi mai nasoala, asa ca neaparat trebuie sa punem.
Roxana, sar'na. O sa imi iau de ala sa vedem. Pana acum asa au fost si la mine, dar de 2 zile m-au nenorocit, nu mai pot. Eu am iesit dimineata pe la 5 si un pic sa o duc pe mama la gara si termometrul din masina imi arata 29-30 grade, deci slabe sanse sa fie mai bine azi. Dar daca e ceva, ne vedem. Abia vad si eu cum e treaba cu un copil vesel. Eu totusi cred ca de la caldura e Alex asa de agitata.
Mishuta, trebuie facuta si analiza pt streptococ la 36 sapt. O saptamana nu e mult, bine ca restul e OK.
Andreea, bine ca bebe e dezvoltat cum trebuie. La chestia cu cezariana, nu stiu ce sa spun. Si eu eram cam dezumflata cand mi-a pomenit dr de ea. Iti tin pumnii sa nu fie nevoie totusi.

Sim 34+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Buna dimineata fetele..noaptea trecuta parca a fost ceva mai bunicica ...desi numai cu trei vizite la baie dar macar am reusir sa dorm vreo 4 ore..
Roxana..e de rau cu incheieturile, nu stiu daca o fi o chestiune generala dar mie mi-a zis doctorita ca asa se pregateste corpul pt nastere...ma doare si acum spatele durerea coboara pe fese pana la genunchi..dar ieri ma dureau si degetele de la maini..a fost crunt..nu puteam sa ma misc...poate am exagerat eu si cu drumurile cu masina ,au dreptate..in 2 we am fost plecati cam la 300 de km si respectiv 150km distanta in vizite si nu mi-am dat seama..iar bebe misca atat de tare ca eu ma bucuram si cand colo erau contractii nu tocmai bune ... se vazusera pe aparatul ala la care m-a legat ,de aia mi-a recomandat repaus total...
Myral stai linistita mai sunt si altele ca tine, respectiv eu..tin cu mana sa care cumva sa iasa inainte de termen ca nu vreau sa stea prin aparate, colul eu e inchis intr-adevar dar se poate deschide oricand de atatea contractii si dureroase si ne...
Carpatina..asa e se pare ca se grabesc aici in Germania..-or fi deocheat babele astea pe aici , ca eu locuiesc intr-o zona unde edia de varsta e scazuta tare si pur si simplu ii surprind cum se uita la mine, nu cu rautate, dar intr-un fel ca aduc noua generatie...sunt asa ca o aparitie si ii aud cum zic..,,Sie ist schwanger,,...
Sim..gelul ala de care spunea Rox...e bun tare cred , il foloseste si sotul meu..are efect de anestezie si el este tare multumit..incearca-l sper sa-ti faca bine si tie...ca stiu cum e desi nu am experientat personal
Ramonaiani,draguta, tu mai traiesti?...mai zi ceva stiu ca esti singurica acasa, of, e greu , nici eu nu as sta aici singura..dar poate mai e putin si iti vine sotiorul

carmen 32s Oana Isabella

Mergi la inceput