Mamici de septembrie-octombrie 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

salutare dragi burtici.

am intrat repede sa va urez o seara placuta.

sunt tare furioasa pt ca m-am trezit la poarta in seara asta cu niste prieteni din Olanda.
Cu bagajele la poarta au intrat in casa i-am servit cu una cu alta si ma asteptam sa plece.
Dupa ce am strans masa ma intreaba unde sa isi desfaca bagajele.

Deci s-au instalat la noi pt 2 sapt.
Mama ce tupeu.
Ei asta este.

Si eu am stat la ei 3 sapt deamoaca insa puteau sa dea un telefon.

Gata cu ale mele.

O seara placuta si un somn linistit tuturor.

AFIBEBE34+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cam nerabdatori copii astia din Germania... . Amar si Maruntzika, sunt convinsa ca totul va fi bine. .

Cum mai sunteti dragele noastre deprimate Roxana si Sabina?

Tomasa, tu pe unde mai esti? Iar ai plecat in concediu fara sa spui?



29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Asta da surpriza afibebe! Ei lasa, ca te descurci tu.
Apropos, ce mai face socrul tau - parca el avusese un accident la piscina-?

29+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Afibebe, nu te stresa cu musafirii, stiu cum este, ai mei au stat 3 zile, dar la tine este mai nasol. Incerca sa nu te stresezi, explica situatia ta si lasa-i sa-si faca singuri programul, chiar putina nesimtire daca este cazul.

Sim, imi pare rau de pb ta, nu pot sa-ti spun nimic care sa te ajute, sper sa scapi repede de hemoroizi.Am uitat sa te intreb , ai luat aer conditionat?

Gata merg la nani, asta daca reusesc pe caldurile astea.Noapte buna.





cecilia,33+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, placenta gradul 2 la 33 de saptamani este foarte foarte bine.

Luy, statul acasa si rutina ma omoara. Eu nu sunt singura, sunt cu Alex, dar mai rau ma oboseste.

Afibebe, ia spune-le in gluma ca tocmai te internai pentru analize.

Carpatina, tot depresata sunt, parca am un moment de calm, dar nu cred ca tine.

Sim, aoleu citisem mai demult cred mesajul tau, dar am uitat sa iti zic. Pai Proctoglivenol din ala e bun, eu nu mai tratez cu nimic, suport si gata. Oricum la mine problema e de sangerare, eu doar banuiesc ca sunt hemoroizi. Daca e mai bine maine ca temperatura ies in oras, numai ca eu sunt la pachet cu fata mea cu tot si o sa ne tacane rau la cap.

Carmen, apoi sa fii cumintica si sa ai grija de tine si de BB. Te rog mai explica care e treaba cu incheieturile, ca ma ingrijorez si eu.

Gata, ma duc la culcare ca ma exapereaza pitica mea neobosita. Daca va vine sa credeti nici nu a dormit la pranz.


Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Vai dar ce vorbarete sunteti voi, burtici.
Eu am fost la doctor ieri si sunt putin cam trista pentru ca fetita mea este mai micuta cu o saptamana, are 1800 si ceva de grame! Bine ca doctorul mi-a spus ca nu-i chiar nici o problema, s-a uitat foarte atent la toate cele dar eu sunt cam desumflata, mai ales cand va vad bebelanii asa dolofani!!Nici eu nu masor mai mult de 1.60, dar...incep sa-mi fac probleme( ca tot ma minunam ca nu mai apare nimic de la o vreme!)
Sim, ma bucur ca tu ai doar un bebe "urias" si ca ti-a iesit bine analiza! A, vroiam sa te intreb daca e nevoie sa repetam analiza pentru streptococ B si la 36 de saptamani sau putem face doar o cultura, ca eu am uitat sa-l intreb pe dr.?!
Roxana, sper ca maine ai sa te trezesti mult mai bine si daca se va racori si vremea putin atunci vei avea toate sansele sa-ti revii! Eu cred ca toate suntem niste verze deprimate zilele astea!

Nopate buna burtici!!


Mih
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Am venit de la dr cu vesti nu prea bune. Pana acum a fost totul in regula, acum mi-a vazut placenta fundica si pe peretele anterior la distanta de craniul fetal de aproximativ 2 cm. Momentan n-ar fi mari probleme, dar daca se apropie mai mult de craniu se recomanda cezariana, pt ca ar fi sangerari prea mari. Mor de nervi. Imi doresc tare mult sa nasc normal pentru ca vrem sa mai facem destul de repede inca un bb. Dupa cezariana ar trebui sa asteptam vreo 2 ani pentru o noua sarcina. Sper ca pana la nastere sa se remedieze problema numai ca nu stiu daca as putea face ceva pentru asta. Sunt tare trista....
In rest totul e in regula. BB are 2400 gr, e cu aproximativ o saptamana mai mare, e dezvoltat bine.
Dupa ginecolog am fost la medicul de familie care mi-a dt sa fac VSH, HLG, Glicemie, calcemie total si ionic, Mg, TGP, HIV, VDRL, examen urina si urocultura) I-am zis un nu hotarat vaccinului antitetanos, mi-a venit cu fel de fel de explicatii dar am ramas neinduratoare.
Ma duc la somn ca sunt prea suparata si voi apela la "sindromul plapumioara" Daca nu-l stiti, vi-l explic maine.

Pupici pe burtici.

Andreea 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, ce e nene cu atatea probleme? Pai nu am stabilit la pranz ca la noi la odisee nu vor fi belele? Hei, ia tzuri-ndarat si toata lumea sa fie bine! Pai am ajunsara pana la luna a 8-a si acum ce facem?

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

fetelor, eu sunt muult mai bine azi, dupa inghetata Si vizita la rudele care au casuta la Sinaia, sus in varf, unde e mult mai racoare si unde sofia s-a jucat in voie cu verisoara ei.

Andreea, dupa ceza tre sa astepti minim un an, nu 2 si nu pune raul inainte!!!!

Mishuta, Sofia mea pe care ai vazut-o in poze ca-i zdravana, a avut 3 sapt intarziere dupa graficele lor.adica a cantarit 2.7 kg.Dar sanatoasaaaa, si galagioasaaaaaa, din secunda 1!!!!!

Marunziko, stai cuminte, ai vazut ca esti stationara.Doamne ajuta sa rezisti! si tu si myral!

Carpatina, nu stiam ca masori glicemia de 7 ori pe zi.OOOf. Va fi bine in final, dar ce vointa ai, si tu sio Cristina, disciplina de fier va trebuie.

Roxali, iti tin pumniii sa fie bine!

fetele, mi-e greu cu conexiunea asta, asa ca o sa scriu scurt ca mi-am dat seama ca sunte,m niste alintateeeeeeeee.Majoritatea nu avem probleme grave.Numa caldura si e fizic din e in ce mai greu.Am vb si cu Roxana la tel pana mi l-a furat Sofia ca de obicei. numa prostii ne supara.Nimic serios.Pai merita depresii si nervi (Sim )pt o atata lucru:)

hai ca avb batrana dascal destul.
maine promit sa fac precum Ana, sa suplimentez lichidele si mai mult.








Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Sabina poate ca noi ne facem intradevar probleme din nimic dar cu vremea asta, toate par atat de negre...
Chiar ti-am admirat fetita si mai ales am laudat-o pentru micile ei capodopere; chiar are talent si vad ca i se trage din surse sigure
Am sa merg si eu la culcus si am sa incerc sa nu mai gandesc asa de mult, cine stie poate ma mai optimizez si eu! Mai ales ca sunt la mare acum, la parinti si e putin mai bine ca-n Bucurestiul ala topit si prafuit.


Mih
32+

Mergi la inceput