Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

http://www.kidsgrowth.com/resources/articledetail.cfm?id=686

Acesta este siteul despre care vb acum citeva zile in urma. Sper sa-ti fie de folos.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Ia www.flickr.com/photos/8947508@N02/1077937474/in/set-72157601360647415/" target="_blank">priviti-ne ce mari suntem

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Chiar sunteti mari si frumusei! Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

TRY pentru toti trei cate un pupic...
Ce mareee e ALEX!!! Ce inaltime si cate kg are? Si Adrian pare mai mare decat al meu...Sunt superbi amandoi!!!
Sunt cu ochii pe voi !!!

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

loleka MULTUMESC!!!
Cuma a fost in concediu? Unde ati fost?

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Flavia, eu am doua extreme acasa: unul cu mult mai mare ca media si unul mai mic decat media. Alex e f. inalt pt varsta lui, are 2 ani si 9 luni si are vreo 101-102 cm si cam 16 kg. Ii iau hainute numai de la 3-4 ani. S-a nascut f inalt (56 cm) si mereu a fost peste medie. La 5 luni jumate avea inaltimea unei fetite de 1 an.
Iar adrienutzu are tot 69 cm (de vreo 2 luni n-a mai crescut deloc) si peste 8 kg (acum o luna avea fix 8 kile), nu l-am mai cantarit de pe 10 iulie.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Noi suntem foarte bine, avem aproape 9 luni, corectate 7, Daria are un dintisor, tot ea silabiseste, mama tata papa, sunt sanatoase, totul decurge minunat, doar ca sunt foarte mofturoase la mancare, daca le-as da doar lapte si cereale ar fi minunat...Dar crestem grozav, aproape de 8 kg are Daria, iar Alexia vreo 7500...

In rest toate bune, nici nu stiu cand a trecut timpul, fac imediat anul...

Am pus pozici daca vreti sa ne mai vedeti !

Va pup pe toate dulce de tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

vai arata super bine gemenusele. Nici grasute, nici slabute,, razaretze grupa mare si atat de mult imi palce sa vad gemenusi interactionand. Au o familiaritate fata de celalat geaman care pe mine ma topeste. E la fel ca intre baietii mei numai ca fetitele tale sunt de aceeasi varsta si tot ce fac fac la fel.
Sunt scumpe foc, trimitem pupici de-aici

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce m-as mai baga si eu in vorba cu voi!

dar cum noi am depasit greutatile despre care vb voi acum imi vine putin mai greu, dar ce v apot spune este faptul ca acum inceputul e mai greu cel putin pana se termina cu eruptia dentara in timp prematuritatea din punct de vedere fizic se recupereaza, dar va ramane de lucrat la recuperearea prematuritatii din punctul de vedere al imunitatii noi asta facem acum!

pt bebei cu carente de fier recomand afinele la masa de dimineata in amestec cu banana si ceva cereale (potrivite varstei) noi suntem la a treia cura de acest gen si spre fericirea mea si a medicilor conform analizelor anemia feripitiva cu care s-a nascut este istorie!

eu va doresc sanatate multa la bebei crestere usoara si putin noroc iar pt mamici de esente tari multa rabdare putere si .fiti mereu cu zambetul pe buze si madre de gagalicele voastre!

sunt adevarate minuni ale naturii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

TRY ...multumesc mult !

Mergi la inceput