Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-8

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ladyxece vesti ne mai dai despre bb cum este cum se mai simte ce s-a mai intamplat!


sper sa ai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

try, imi pare nespus de rau ca nu am observat la timp ca in 24 august Adrian a facut un anisor
Venim si noi acum si ii uram un sincer LA MULTI ANI , multa, multa sanatate, sa creasca mare, frumos, norocos, fericit si cu...bani


_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

La multi ani si din partea noastra, am intart mai rar si am ratat ziua de 24! Sa fii sanatos, cuminte si norocos si sa aduci numai bucurii parintilor!
Si noi ne pregatim de prima aniversare, pe 26 septembrie, am anuntat nasii si vom tine pe 29 sa fie lumea libera!
In rest Dragos e bine, de 3 zile nu se mai trezeste noaptea....de la 10 luni nu i-am mai dat lapte noaptea, ci doar ceai, pe el nu-l incanta si vad ca renunta......si cred ca vom scapa si de suzeta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Multumim tare mult fetelor, e mai putin important ca n ua fost pe 24, uitarea face parte din viatza noastra, eu uit in fiecare an zilele de nastere a jumate din familia mea, d-apoi sa le mai tin minte si pe-ale altora, asa ca stati linistite, important e sa fim cu totii sanatosi si voiosi.

Adrienutzu mi-e iar infundat, cam raceste odata la 2-3 luni, nimic complicat, dar raceste.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Multa sanatate! Sa te faci repede bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Dragi mamici! Voi stiti cel mai bine ce inseamna sa ai un copil nascut inainte de termen si cu probleme. Multe dintre voi au trecut prin povesti similare cu cea a Madalinei si pruncului ei Darius, a carui cauza o sustin si eu.

As vrea sa va rog sa fiti alaturi de nepotelul meu Darius, atat cat puteti. Darius s-a nascut cu o malformatie la inima si operatie corectoare e destul de costisitoare (34 mii euro), motiv pentru care am deschis un subiect dedicat lui pe DC, mai ales ca un om cu suflet mare s-a oferit sa ii realizeze o www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">pagina personala.

Cu gandul la puiutii vostri, acordati-i si lui Darius sansa la un viitor si o viata normala!
De ajutor ar fi si daca ati trimite link-ul site-ului sau la cat mai multi oameni care miscati de povestea sa, sa doreasca sa participe la schimbarea unei vieti.

Eu, Darius si mamica lui va multumim mult de tot!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Draga Adrian, vreau sa iti urez din tot sufletul un LA MULTI ANI!
Sa dea Dumnezeu sa ai o viata lunga si senina, sa fii sanatos si puternic alaturi de fratele tau si de parintii tai dragi!
Sa stii ca ai aici, la mii de kilometrii departare, doi prieteni!
Va pup cu drag pe toti!

Try, scuze de intarziere dar de-abia ieri ne-am intors de la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Noi am facut rubeola si nu mai vrem sa papam absolut nimic in afara de laptic...si ala tare putin


Va pupam dulce

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Mi_ka Doamne cum ati ajuns la rubeola? Sa va faceti repede bine si sa revina pofta de mancare!

Noi luna asta ne pregatim de prima aniversare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Salutare!!! Acum aproape 3 ani am rugat un moderator sa ne faca si noua prematurilor o sectiune a noastra....asa ma plingeam si eu cu Dragos nascut cu 1350 kg si 39 cm !!....si iata dragi esente ca DRAGOS A INCEPUT GRADI DE IERI !!...sunt foarte mindra mai cu seama ca nu plinge ci ride si se joaca continuu !!! Va doresc si voua cei mici esente sa ajungeti mari de gradi !!!! Va pupam !!

Mergi la inceput