Bagajul in avion

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Alexa, ia-ti haine groase cu tine.
Eu mereu am probleme cand trec prin diferenta de temperatura de min 15 grade, spre frig.- ma doare capul si mi-e rau efectiv.

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

A mai pus cineva intrebarea cu buletinul...Se poate zbura la Paris fara pasaport,doar cu buletinul? As mai dori o confirmare din partea unei persoane care a experimentat.Multumesc!
In bagajul din cala se pot pune conserve,brinzeturi ,salamuri uscate?Eu cred ca nu e in regula dar intreb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

A mai pus cineva intrebarea cu buletinul,dar n-a primit raspuns:Se poate zbura la Paris fara pasaport,doar cu buletinul? As mai dori o confirmare din partea unei persoane care a experimentat.Multumesc!
In bagajul din cala se pot pune conserve,brinzeturi ,salamuri uscate?Eu cred ca nu e in regula ,dar intreb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Dulcetica, uite ca n-am experimentat personal cu buletinul. dar din multe parti am auzit ca merge.
Cu carnatii la cala teoretic nu merge, dar practic merge.


Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by dulcetica

A mai pus cineva intrebarea cu buletinul,dar n-a primit raspuns:Se poate zbura la Paris fara pasaport,doar cu buletinul? As mai dori o confirmare din partea unei persoane care a experimentat.Multumesc!
In bagajul din cala se pot pune conserve,brinzeturi ,salamuri uscate?Eu cred ca nu e in regula ,dar intreb!

dulcetica



e ilegal sa mergi la paris cu brinzeturi romanesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by dulcetica

A mai pus cineva intrebarea cu buletinul,dar n-a primit raspuns:Se poate zbura la Paris fara pasaport,doar cu buletinul? As mai dori o confirmare din partea unei persoane care a experimentat.Multumesc!
In bagajul din cala se pot pune conserve,brinzeturi ,salamuri uscate?Eu cred ca nu e in regula ,dar intreb!

dulcetica



e ilegal sa mergi la paris cu brinzeturi romanesti


si imoral!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by papadie

quote:
Originally posted by Guestus

quote:
Originally posted by dulcetica

A mai pus cineva intrebarea cu buletinul,dar n-a primit raspuns:Se poate zbura la Paris fara pasaport,doar cu buletinul? As mai dori o confirmare din partea unei persoane care a experimentat.Multumesc!
In bagajul din cala se pot pune conserve,brinzeturi ,salamuri uscate?Eu cred ca nu e in regula ,dar intreb!

dulcetica



e ilegal sa mergi la paris cu brinzeturi romanesti


si imoral!



da' nu ingrasa!

Adina + Olivia 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bineeee...am inteles,nu mai fac!Eu vroiam ca romanul, sa iau ceva pentru dimineata ,sa nu cheltui banii aiurea pe mincare.Si trebuie sa recunosc faptul ca eu nu am gusturile asa cizelate:mie nu-mi place brinza cu mucegai.Singurul sortiment care l-am "tolerat" a fost cu un mucegai alb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Dulcetica, nu are rost sa iti iei mancare, mancarea in Franta (si chiar si in Paris) la supermarket e la fel ca in Romania, ba uneori chiar mai ieftina! Parol! In legatura cu buletinul, da, se poate numai cu buletinul, m-am intors eu acum 3 zile si toata familia (4 persoane) am calatorit asa.

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Franta 2007
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ieseanca spune:

Buna, am si eu va rog cateva intrebari pentru cei care au zburat de curand cu Tarom-ul:
Daca pasagerul este diabetic are voie sa-si ia insulina si glucometrul in bagajul de mana?
Trebuie ceva scris de la medic sa ateste ca e insulinodependent?
Daca are ceva probleme si i se face rau la decolare sau aterizare, beneficiaza de primajutor in avion?
In avion poate beneficia de apa la cerere?
Si ce probleme ar mai fi pentru cineva cu sanatatea precara?

Mergi la inceput