Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dany, camera noastra este www.amazon.com/Sony-DCRDVD101-Handycam-Camcorder-Optical/dp/B0001MAAZ2" target="_blank"> asta. Este insa cumparata acum 3 ani se ceva, intre timp au aparut muuulte alte modele mai bune.
Inregistreaza direct pe un DVD dar format fizic mai mic (se gasesc de cumparat ca si cele normale, se pot citi prin orice DVD-ROM- daca te uiti la unitatea ta poti sa vezi ca in mijloc este un cerc mai micut, se fixeaza acolo)

Citirea prin PC se putea face direct de pe acest mini-DVD, dar dupa ce alegeai din meniul camerei sa faca finalizarea discului.
Discul se poate re-inregistra, evident daca este DVD RW (rewritable). Eu insa le-am pastrat pe toate, nu avea rost sa le sterg/suprascriu de vreme ce voiam sa pastrez amitirile. Face si poze, dar de calitate muuult mai slaba decat un ap. foto

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Xela, tocmai a racit si un coleg, iar o colega ii spunea ca "lumea buna raceste vara!" . Pt. gat sunt foarte bune pastilutele Homeogene, sunt produse naturiste, pot fi folosite si de gravide
BB,multumesc, dar nu este chiar asa. In plus, am avut timp berechet de la nasterea lui Sebastian cand ar fi trebuit sa revin la "formele initiale"

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dany, pt. ati face o idee/a te orienta, intra aici:
general: http://www.sonycenter.ro/

camere video cu DVD: http://www.sonycenter.ro/dvd-handycam-c196.html


P.S. In stanga ecranului de la linkul de mai sus le gasesti grupate, cu modelele aferente (majoritatea au tot felul de accesorii, le gasesti la descriere...).
Vezi ca miniDVD este diferit de miniDV (la care inregistrarea se face tot digital, dar pe o casetuta- nu stiu sa-ti explic exact).
Exista si unele cu Harddisk (HDD)-capacitate de stocare f. mare

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mah fetelor, oare sunt eu anormala de imi place asa la nebunie perioada de sarcina???acuma ma simt cea mai frumoasa, implinita, luminoasa!!profit de timpul pe care il mai pot petrece in doi cu sotzul, profit de statutul de graviduta!! chiar nu vreau sa ma gandesc ink la nastere, la noptile nedormite ce vor urma!!! o fi anormal??


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Ahaaaaaaaa....anacamiei stiam si eu ca sunt si cu DVD care sunt f simple de manevrat.... dar si cu casetuta ...Cea ca a ta cred ca e destul de ok sa stii si cred ca ajunge la 15 mil deci nu e de dat la o parte....eu intelesesem ca ai cu casetuta....MERSi mult de rabdarea pt explicatii....Dar tu din ce pct de vedere nu iti mai place calitatea filmarii sau altceva?!

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB est f normal si eu ma simt la fel chiar daca ma dor toate alea.
Acum cateva nopti pe la 1 noaptea am auzit un bebelus plangand si at sotul meu m-a lauat in brate si mi-a zis"mami trebuie sa profitam cat putem de lunile astea ca pe urma asta ne asteapta"

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

bb stai linistita ca asa ma simt si eu, si la fel ma intreb si eu oare sunt anormala?? Dar chiar ma bucur acuma de aceasta perioada a sarcinii, si dc nu ar fi caldura asta m-as bucura si mai tare. Dar mai vb noi peste vreo luna doua cand vom avea burta mare si abia vom mai rezista si cine stie ce mai vine pe capul nostru, atunci ne vom dori sa nastem mai repede, eu sunt convinsa de asta si din aceasta cauza ma bucur cat pot de perioada asta frumoasa a sarcinii.

Anca 25+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca, te-a incurajat sotul...!!!
Dany, imi place mai mult ap. foto ca mie imi plac mai mult pozele, plus ca in general fac filmulete f. scurte- si este mai rapid sa le iau de acolo, decat sa astept sa termin tot DVDul. Sotul meu prefera filmarea.
Modelul nostru este deja invechit, se schimba f. repede. Sotul meu l-a cumparat din SUA, pe atunci la noi produsele electronice erau f. scumpe fata de preturile practicate "in vest".Acum se pare ca au ajuns asemanatoare . Ca ex., a dat pe ea cateva sute de dolari (sub 1.000), in timp ce la noi era atunci vreo 50 mil.
Acum spune ca nici nu se mai complica sa astepte sa cumpere ceva din alta parte, le gasesti f. bine si la noi
In ultimul timp i-a "inflorit" ideea sa cumpere un model mai bun (desi pt. ce avem noi nevoie are o multime de functii...), dar ii trebuie ceva timp sa se hotarasca (o Balanta adevarata - eu fiind mai impulsiva, o colega imi spune ca sunt "ca focul"- daca pun ochii pe ceva nu dorm bine noaptea pana nu cumpar...).





Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata burtici :)
Am rezultatul de la amniocenteza, totul e ok, avem un baietel sanatos si fara nici o problema genetica !!!!
Am plins ca o proasta acolo, de se uita saraca doctorita la mine, ca ce sa mai faca :)
Am fost si la eco ieri, la 3D, totul era ok din punct de vedere ecografic, micutul are 596g si dormea ca un ingeras, o singura poza a reusit sa ii faca medicul 3D la fata, dupa aceea s-a intors si si-a pus minutzele si piciorutele in fata si gata, nu ne-a mai aratat nimic. Oricum, am fost foarte multumita de medic si de ecografie, pentru fetele din Cluj.
Nu imi vine sa cred, parca am revenit la viata, acuma vreau sa fac cumparaturi, sa ies la plimbare, nici nu mai stiu ... :))
O sa rog pe cineva care stie sa schimbe si la mine pe prima pagina ca e baietel, si ca probabil o sa il cheme Joshua Raphael :)



------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ma bucur ca nu sunt singura!!! alfa-anca, normal ca peste 2 luni de abia astepti sa scapi de burtoi
fetelor voi credeti ca bebelusii simt caldura de afara?? eu cred ca nu, cred ca simt o temperatura constanta pe care o are corpul. voi ce ziceti??


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput