Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Jasmine , in legatura cu ecografia, sa stii ca in cazul meu chiar nu a fost vina doctoritei, ca a tot incercat cele 45 de minute sa o convinga sa se intoarca cumva, dar Sophia mea dadea doar din maini "lasati-ma in pace" si pana la urma s-a intors cu fundul ca sa nu ne mai facem iluzii. Vreau sa zic ca ma durea burta de cat a tot ciocanit-o si impins-o doar doar si-o lua picioarele de pe fata.

Probabil ca la o alta ecografie n-as mai prinde-o pe mandra asa incarligata, dar am zis ca atata timp cat totul a fost ok, asta conteaza, si am decis sa nu mai dauu 4 milioane pentru o noua ecografie doar ca sa ii vedem fata. Sotul a fost tare dezamagit, chiar am remarcat ce de pretentii are de la un copil nenascut de 500 de grame ... Eu una m-am bucurat sa-i vad orice particica, si o manuta si un piciorus, m-am induiosat toata cand i-am numarat degetelele de la fiecare manuta si de la fiecare piciorus...

22s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, ai cumparat ceva frumos si pt tine? ca meriti...sau poate ai primit. E bine ca ai intilnit un om atit de bun care sa-si iubeasca copilul vitreg ca pe propriul copil. Povestile astea ma emotioneaza tare.
Da, spaniolii sunt un popor de oameni deschisi si poti intilni multi oameni buni, dar sunt foarte invidiosi iar femeile sunt si foarte geloase. Avem posibilitatea sa ne stabilim acolo definitiv, ideea angajatorului sau fiind asta, are nevioe de oameni care sa se integreze si sa ramina acolo, eventual sa-si aduca familiile...iar Dan fiind in gemeni este foarte bagaret, se adapteaza foarte usor, nu are probleme de integrare. Acum in ultima vreme i s-a dat responsabilitate de sef de echipa, dar i se fac tot felul de sicane, colegii care trebuie sa-l asculte nu prea vor sa faca ce le spune, daca vrea seful sa vorbeasca cu el vin toti sa asculte...li se pare foarte ciudat si nu pot sa accepte sa faca ce zice un roman, mai ales ca unii au vechime acolo de citiva ani...I-am spus lui Dan sa aibe rabdare, sa le dea timp sa se obisnuiasca cu ideea, dar el cu rabdarea nu sta prea bine.
Puteti sa-mi ziceti cum vreti, mie imi place numele meu, asa ca nu ma deranjeaza.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata ,sub nou aici

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Mihuta, da, ai dreptate, bine ca ai vazut-o vioaie si cu chef de a juca v-ati ascunselea...Pe mine chiar ma omoara faza cu bagatul picioruselor la inaintare...ca am citit ca si alti copii au mai facut asta la eco, ieri...si eu care nu mi-as fi imaginat sa-si poata pune piciorusele in fata, ca si cum ar fi minute....desi e normal, neavind decit cartilagii si nu oscioare tari...De asta se simt ciocaneli in toata burtica, nu numai in partea unde ar fi trebuit sa fie picioarele...Bebelusii astia chiar sunt niste minuni din momentul conceperii chiar...


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput