Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina imi place cum gandesti!! si eu zic la fel, dar totusi am facut un 4D asa sa-mi fac damblaua...


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

adina - vorbesti de ziua fetitei tale da' de mataluta nu zici nimic !!!
LAAAA MUUULTIII AAAANIIII !!!!!!!!!! Sa fii fericita si iubita, alaturi de cei dragi !!!!

Cum sarbatoriti???

darleena - da, ai dreptate, am cam tras chiulul ... da' nu ma suport nici eu pe mine ... sunt tare ciufuta in perioada asta. Sa speram ca e de la lipsa de vitamine ... si poate imi revin ...

Promit sa remediez !!!!!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, esti supertare la HTML!

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

haideti ca mai fac ceva si iar cateva minute de pauza de forum...pana vine sotul poate termin, desi calea asta este mai nasoala ca nu-mi iau de-o grija!!!

Adina, m-am gandit si la tine cand am spus de nazdravani. Vad ca se aseamana f. mult, asa face si Sebi in parc, plus ca uneori are preetentia sa preia conducerea celorlati- adica incepe sa-i organizeze - tu fa aia/nu fa aia, haideti sa facem nu stiu ce - binenteles ca de multe ori ies scantei

Jasmin
, face prostioare cu zambetul pe buze si uitandu-se in ochii tai . Cand nu este acasa, vorbim insa numai si numai despre el- aduce atata "lumina" si veselie...

Petronela, felicitari! te rog sa ne scrii, esti dupa cate imi amintesc una dintre fondatoarele odiseei noastre si ai un stil foarte placut de a scrie

BB, yami-yami! ma duc sa-mi fac si eu cartofi fierti-ca mi-ai facut pofta! si sa intind si niste rufe in sauna din balcon (stau pe partea blocului unde bate soarele toata ziua )!

Mai era o mamicuta cu un copilas cuminte si frumos, dar care nu ne-a mai scris- Mariussimiuc parca!!!
Daca ne mai citesti, mai da un semn de viata



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, bravo tie!!!

Petronela, multumesc frumos de urari! Pai na, doar n-o sa vorbesc eu de ziua mea, nu? Ca sa fiu sincera nu voisarbatori deloc, din pacate... Am vrut sa ies ieri, dar Jasmina a fost un pic bolnavioara si n-o las atunci sa doarma in alta parte si deci am stat acasa, ca si azi. Al meu lucreaza in seara asta de pe la ora 16, deci voi fi singurica. Ieri era cat pe ce sa-mi cumpar o sticla de sampanie, ca stiu ca un pahar nu face nimic, dar parca mi-e mila de restul sticlei...

Pe Jasmina o vomsarbatori luni, mergem la ai mei, si marti o sarbatoreste gradinita. Nu am energie sa-i fac ceva acum, pe caldura asta... nu pot! Sunt o mama rea, asta e!

Deci ma duc sa ma schimb, ca la noi se face indata 12 si nu vreau sa ma prinda pranzul in camasa de noapte!

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, sa iei un cadou frumos Jasminei.
Nici eu nu am facut multe ecografii, am 5 de toate, dar cum eu nu am facut toate testele, ca de exemplu TT, ma gindesc ca a face doua ecografii din astea mai bune reprezinta totusi un motiv de liniste.

Am reusit!!! Merci.
Am poze cu carutul, le trimit acum pe mailul comun, sa-mi spuneti parerea voastra. Accept si criticile, sa stiti, eu nu ma pricep prea bine la caruturi, ala mi-a placut cum arata si nu mi s-a parut foarte scump...doar sa tineti cont ca pozele nu sunt facute de profesionist ci de Dan, care nu prea se pricepe...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

ADINA. Sa fiti sanatoase si fericite!!!!

Jasmin, , nici chiar asa- m-as jucat si eu nitel...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anacami

haideti ca mai fac ceva si iar cateva minute de pauza de forum...pana vine sotul poate termin, desi calea asta este mai nasoala ca nu-mi iau de-o grija!!!

Adina, m-am gandit si la tine cand am spus de nazdravani. Vad ca se aseamana f. mult, asa face si Sebi in parc, plus ca uneori are preetentia sa preia conducerea celorlati- adica incepe sa-i organizeze - tu fa aia/nu fa aia, haideti sa facem nu stiu ce - binenteles ca de multe ori ies scantei

Jasmin
, face prostioare cu zambetul pe buze si uitandu-se in ochii tai . Cand nu este acasa, vorbim insa numai si numai despre el- aduce atata "lumina" si veselie...

Petronela, felicitari! te rog sa ne scrii, esti dupa cate imi amintesc una dintre fondatoarele odiseei noastre si ai un stil foarte placut de a scrie

BB, yami-yami! ma duc sa-mi fac si eu cartofi fierti-ca mi-ai facut pofta! si sa intind si niste rufe in sauna din balcon (stau pe partea blocului unde bate soarele toata ziua )!

Mai era o mamicuta cu un copilas cuminte si frumos, dar care nu ne-a mai scris- Mariussimiuc parca!!!
Daca ne mai citesti, mai da un semn de viata



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Cami, da, dragutza, cunosc privirea de ingeras nevinovat...dar sunt intr-adevar persoane care inveselesc pe oricine.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

adina - daaa ... ai dreptate ca nu ai chef de nimic. Nu esti mama denaturata .. dac sutn si pe la voi caldurile de pe-aici te inteleg perfect. La multi ani si pupicei piticei tale !!!

ana - ei, chiar printre fondatori nu sunt eu ... era deja un grupulet bine format cand am venit eu pe-aici. M-am implicat putin in partea organizativa pe la inceput ... atata tot !!!!!! Si mie imi sunteti dragi, toate si va citesc cu placere nazbatiile copilasilor vostri, temerile viitoarelor mamici ... nu din cauza voastra am starea asta, sa nu se inteleaga gresit ... e de la mine ... de la caldura in principal, ma simt slabita, fara vlaga si nesuferita. Da' imi trece ... Sigur peste vreo 3 sapt. cand plecam in RO . Mi-am facut o lista luuuunga cu bunatati culinare la care poftesc si pe-aici mai greu de gasit, facut ... am hotarat pe unde vom merge in plimbari ... mi-am gasit toaleta de nunta ... imi va reveni cu siguranta starea aia buna !!!!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Petro, da, si aici e cald... Multumesc!

Da-mi si mie idei culinare, ca si noi plecampeste vreo 3-4 saptamani in Romania si cand merg tot uit ce vreau cand ma intreaba lumea. Ca atunci cand te intreaba cineva ce vrei de ziua ta, si nu-ti vine nici o idee, cu toate ca in timpul anului mereu ai dorinte. Nu stiu daca si la voi e la fel?

Adina 18+ (mi-am dat seama ca dupa UM schimb azi saptamana)

Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput