Mamici de noiembrie- decembrie (46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Jasmine felicitari pt bebe sanatos!!

La ce dr ai facut si ce clinica?!ca la 32 sapt cred ca o sa schimb si eu clinica ca la Medlife nu ai ecran in fata ta

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

nu inteleg de ca in tabel este data lungimea de la cap la fundulet pana la 20 saptamani, iar dupa doar de la cap la talpi...credeam ca mai usor este invers...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor azi e a 2-a zi cu pauza de 3 zile intre ele cand simt ca bebe ma "loveste" dar usor nu dureros cam in dreptul noadei...oare e ok?!

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

anacami probabil dupa 20 sapt nu mai este asa relevanta....ca de atunci sanatatea si daca totul e ok depinde de lungimea totala....ca fiecare bb se dezvolta in felul lui iar pana in 20 sapt probabil e un standard doar pt acea parte....cap-fund..zic eu...

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by dany26

Fetelor azi e a 2-a zi cu pauza de 3 zile intre ele cand simt ca bebe ma "loveste" dar usor nu dureros cam in dreptul noadei...oare e ok?!

21+ ANDREI



Cred ca te loveste spre in spate si e ca un ecou spre coloana, ca in mod normal nu prea are cum sa ajunga pana acolo...zic eu dar nu stiu sigur!
Multumesc pentru felicitari!
Ai grija de burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, eu nu le am cu engleza, dar si la Odiseea sarcinii in 40 sapt, unde iti prezinta dezvoltarea lui bebe pe fiecare saptamina apar lungimi mai mari (de asta ma miram intotdeauna cind vedeam ce scrie acolo si faceam comparatie cu rezultatul la eco) decit mi-a zis mie Iosup la cele 2 eco: in saptamina 13 mi-a zis ca are 6,5 cm si la 20 saptamini ca are 15cm de la cap la coada. Oare el intelege ca de la cap la coada se masoara pina la fundulet, fara picioruse? Nu stiu, poate ca asta ar fi singura explicatie...

Cristina, suntem in saptamina 21, adica bebe are acum conform ultimului ciclu menstrual 20 sapt si 3 zile, iar ca dezvoltare are 20 sapt si 6 zile.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

darleena...mda poate ai dreptate sau....ma gandesc ca ar putea sa fie cu spatele spre burta si cu fatza spre coloana-noada???e straniu oricum ca nu am mai auzit la vo de nici un bebe pe acolo..

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

hmmmmm....of iar s-a latit pagina...de ceeeeeeeeeeeee

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, multumesc pt urari si felicitari, va doresc la toate bebici sanatosi si frumosi.
Nu stiu, Cami, eu nu inteleg chestiile medicale si nici sistemele lor de calcul.
Cristina, n-ai de ce sa intri la banuieli ca ar fi ceva in neregula cu fetita ta, tati al nostru e inalt si doctorita imi spunea ca bebe are femurul foarte lung, probabil fiindca ma vedea pe mine la cei 1,57...Oricum, pe mine ma inspaiminta un pic, nu as vrea sa am un bebe prea mare, ca vreau sa iasa mai usor...si vreau sa aibe si un pic de loc in burtica...
Dany, eu am fost acum la Sanador, la dr. Nedelcu.


bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin, daca faci o comparatie cu tabelul din link, se pare ca la asta se referea - la codita preistorica .
Uita-te pe fisa sa vezi ce denumire este in dreptul acelor lungimi si apoi cauti descrierea parametrului (ex. CRL,etc)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput