Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

'neata fetelor,

Roxana cum ati petrecut aseara ?
Sim te asteptam cu vesti bune
La multi ani de Sf. Ilie !!

Tomitza 32+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

gema tiza mea, v-am trecut in listuta. Nu stiu cum erai pe acolo, insa chiar nu erai. Sa ai un drum usor azi pana in Bucuresti si sa vii cu vesti bune de la nenea dr.

Si eu m-am trezit de la 4 fara ceva, insa macar era un pic de vanticel si m-am racorit o ora, dupa care inapoi in patuc pana cand a sunat ceasul la 7... Oricum am ajuns sa ma gandesc cu groaza cand plec de la servici. Imi vine sa mai stau numai pentru cat de placut e aici. Acasa cu tot cu aerul conditionat, nu scade sub 28 grade .

Amar macar de fulgi virtuali sa ne bucuram, ca altfel ne topim cand iesim afara.

kriss bine ca ai putut sa rezolvi cat mai era posibil de mers pe afara.

pupici





Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Neata si de la noi

Am vrut sa va intreb, printre hainele cu care il scoateti pe bebe din spital aveti si papucei? Ca eu ii cumparasem demult niste papucei faini(cand eram super fericita ca in sfarsit sunt insarcinata) si se potrivesc perfect cu celelalte hainute, o sa va fac o foto sa vedeti. Mai este cineva care scoate copilasul din spital cu papuci? Sper sa nu radeti de mine....nu prea stiu nici eu

Hazul multumesc mult de sfaturi, chiar mi'ai pus pe ganduri. O sa iau in considerare. Multumesc

Va salut pe toate, si va doresc o zi racoroasa...daca nu e de la vreme sa fie de la pepene ca mancati mult Bine ca nu aveti restrictii...ce as manca si euuuuu....uh..

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Nu mai pot de cald!!!Phew!
Azi noapte nu prea am dormit, am stat cu geamul deschis ca adia un vanticel dar cand am reusit sa atipesc m-am trezit leoarca. Nu mai pleaca vremea asta ca eu una m-am saturat!

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Multumesc Alehiam! Sigur ca o sa va spun ce am facut la Dr.
Inca nu am plecat pentru ca nu a venit colega mea care a patit un necaz cu fetitza ei ...........a cazut de pe bicicleta si se pare ca nu prea stie ce a patit, a uitat tot ce a facut ieri, isi aminteste pe bucatele.
Doamne ajuta sa fie bine!!!!

Madalina 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by alehiam

gema tiza mea, v-am trecut in listuta. Nu stiu cum erai pe acolo, insa chiar nu erai.


Era mai.. doar ca nu are completat decat DNP 08.09.07...

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Kriss, e foarte simplu, se ia un borcan de miere naturala, se ia una bucata castravete se spala , in prealabil e bine de tinut in frigider,se curata de coaja si se pune miere pe el...e super bun si racoros...depinde cui ii place acum ..mie da...
apropo de case in munti...si noi vrem sa construim ceva la Brasov..gen casuta de vacanta...terenul este al soacra-mii dar nu/s probleme ..daca iau legatura cu un arhitect, am inteles ca el se ocupa de tot pana, ma refer acte, pana la momentul contruirii...intrebare pt cine a experientat asa ceva...daca e prea mult si prea cald ..lasati...

carmen 32s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Emma din pacate nu scapam asa repede de caldura... macar sa se termine cu caldurile astea pana om naste ca sa nu ne chinuim cu bebe

Carpatina acum am vazut-o... insa de ce nu mi-o gasea cand ii dadeam ctrl+F? hai ca modific din nou



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by alehiam

Emma din pacate nu scapam asa repede de caldura... macar sa se termine cu caldurile astea pana om naste ca sa nu ne chinuim cu bebe




Mad cu Robert





Ufff! Poate pana-n septembrie se mai racoreste....sper.

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata fetelor si LA MULTI ANI SARBATORITELOR!
Peste 10 minute ies din casa ptr ca ma duc la medic,nu ptr mine ci ptr sotul.Am decis impreuna ca la nastere sa participe si sotul meu dar ptr asta va trebui sa-si faca niste analize de salmonella.Stiu ca e devreme deoarece rezultatele sunt valabile doar 30 de zile,insa avand in vedere problemele ce le-am avut cu sarcina,si faptul ca este probabil ca voi naste inainte de termen,sotul va face analizele astea in fiecare luna,sa fim pregatiti in cazul unei nasteri si sa nu ne trezim ca nu ma va putea asista.
Eu miercuri dupamasa am vizita la medic si eco,iar joi am ecografia cardiaca,sa speram ca va fi ok.
Va salut si va urez o zi super!

Cristina 31+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput