Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Anissia draga, mercic ca te gandesti la mine sunt cu okii pe voi aproape tot timpul, va citesc, dar n-am mai scris ca nu am noutati. Nu am mai fost la medic de peste o luna si medicul mi-a tras clapa si a plecat in concediu mai repede decat mi-a zis mie. Asa ca m-am programat la alt medic luni pe 23.07. la Giulesti.

Am avut o perioada fff "zbuciumata", cu alergat in toate directiile, ne-am casatorit civil urgent ( la Iasi, doua drumuri cu peripetii), ne-am gasit o casa si suntem in plina activitate de finisare si achizitionare, jobul, acum caldurile care ma seaca...

Noroc ca bbelina mea este o cuminte si nu-mi faceprobleme deloc..rezista cu stoicism la tot.

Cu colul nu mai stiu nimic de atunci cand medicul meu m-a asigurat ca este OK si nu-i nici o problema..luni o sa-l verific din nou...

BBila misca de zor..non stop si tare ma bucura si imi este drag..cand ma boxeaza.

Sunt putin "speriata" cand vad ca voi ati cumparat tot pr bb si eu nimic nimic nu am luat, astept sa ne mutam intai, la sf. lui August..nici nu stiu daca este bine sau nu...offff


Va pup pe toate cu drag si bbelasii scumpi si grasani,


24s+, cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mishuta, bine ai venit printre noi ! Vad ca si tu ai sarcina destul de avansata, v-ati gandit la nume pentru bebelina ? Mai scrie-ne despre voi...
Tzuc, ne bucuram ca esti bine. Vad ca esti tare harnica, ia uite cate ati rezolvat in paralel... Mult succes cu renovarile ! Nu te nelinisti ca inca nu ai facut cumparaturi pentru fetitza cu codite, pentru ca tu mai ai destul timp pana la nastere...
Prisi, buna cafeluta ? Uite de aici sa nu mai fii imbufnata... Hai ca nu mai e mult si o sa avem in brate micile noastre comori
Annisia, le urez spor la treaba zugravilor tai ! Sa termine mai repede si sa poti si tu sa respiri si sa-i pregatesti cum trebuie camera lui bb Yannis. aha, si zici ca Tom se gandeste deja la bb2 ? Sa-l mai intrebi asta dupa primele nopti nedormite
Roxana, chiar ca Alex e fotomodel... E asa scumpa !!!
Emma, multumim de ganduri bune, ca racoarea... s-a pierdut pe drum
Noi ieri am fost in Bucuresti Mall, ca acolo e racoare, am fost si la un film ( in sala chiar mi-era frig la un moment dat ), am reusit sa pierdem cateva ore bune...
Azi plecam iar pe la racoare ( nu de alta, dar vad ca sunt 31 de grade in casa - daca merge bine termometrul asta ), ma tenteaza sa mergem si noi la Ikea, as vrea sa luam pentru camera bebelinei o aplica si poate ma uit si de perdele si de un covor, ceva...Sa vedem pe unde ajungem pana la urma...
Va doresc o zi frumoasa !


Luy 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Luy buna cafeaua, parca sunt un pic mai bine dispusa, dar caldura asta cred ca ma omoara, ma tot cert cu sotzul de la aerul cond. ca a inceput sa-mi curga nasul, sper sa nu racesc acum dar altfel ... e greu


super ideea cu filmul la racoare




poze
33+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mishuta, bine ai venit si sarcina usoara!

Emma, ce bine ca la voi a plouat!

Have, mie nu mi-a coborat burta, dar din cate am inteles, asta se intampla mai la final, in preajma momentului X!

Roxana, tare dulce e Alex! Si tu nu esti deloc casalot! O graviduta tare draguta! Sa stii ca nici eu nu mai am chef sa imi iau ceva!

Tzuc, cata activitate! Bravo!

Groaznica noapte! Nu am putut dormi aproape deloc, m-am zvarcolit ca un peste pe uscat! Am fost la baie cred ca de vreo 6 ori, daca tot nu aveam somn! E drept ca aveam la bord o tona de apa si pepene!


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna dimineata!
Eu am dormit bine azi noapte,dupa plimbare si agitatie cu mici,bere si muzica la maxim-Delia si Matteo-bebe a fost foarte cuminte,acolo in burtica...Azi au inceput iar caldurile,oare cat o sa mai tina?

Tzuc ma bucur ca sunteti bine,si tu si bebe si casa de piatra!(Si tu esti moldoveanca?)

Roxana m-am uitat la pozele de la mare si mi se pare si mie ca Alex seamana cu tati al ei,dar lasa ca bebe Andrei o sa fie leit mamiBurta mea e un pic mai mica decat a ta,dar tot asa de rotunda.Poate totusi fac baiat...
Un var de-al meu,de cate ori ma vede zice:ce fac aia mici?

Pupici la toate si o zi cat mai buna!

Dana 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Eu v-am trimis ieri briza. Sper ca ati primit-o ca azi... vad ca o luma de la capat cu caldura. Nu e chiar asa puternica dar eu n-o suport de nici o culoare.
Azi noapte a fost tare bine. Cred ca a fost prima noapte (dupa multe altele naspa) cand am dormit si eu ca omu' de la cap la coada.

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaa. Ia sa vad care va este pulsul. Eu nu am apucat sa mai postez restul de poze aseara. Uitasem sa va spun ca o parte din pozele cu mine graviduta sunt facute chiar de Alex. De ex una din cele 2 poze cu costum de baie maro, cea in care nu sunt asa bine incadrata, in care se vad si picioarele, este facuta de ea. Si printre cele de la diverse, cea cu rochia neagra, este facuta tot de ea.

Cat despre pozitiile ei, povestea e cam asa. Pe plaja langa noi a stat un grup de tineri si o domnisoara dotata l-a rugat pe prieten sa ii faca poze, alegand cele mai provocatoare pozitii. De aici si fitele Alexandrei la mal, care a urmarit foarte atenta sedinta foto. Dom'soara cu pricina a facut cateva si tavalindu-se la mal, si de aici pozele sexy ale Alexandrei intinsa pe nisip.

In rest BB Andrei e foarte miscaret, se agita, ieri in piscina era gata sa iasa prin burta. Ma rog, mai bine asa decat pe dincolo.

Hai sa vad care mai e treaba pe la voi. Duminica placuta!

Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, cred ca e tare nasol sa ai galagie de dimineata, oricum nu ai putea dormi cu foiala muncitorilor. Eu dorm cel mai bine de pe la 6 dimineata pana la 11, toata lumea se vaicareste ca sunt puturoasa, dar exact atunci ma odihnesc mai bine. Biata de tine, cred ca e greu sa nu dormi linistita. Iar cu nervii...eu nu am muncitori in casa si tot irascibila sunt.
Cat despre BB2...asa sunt barbatii. Al meu il planifica pe BB3, desi vad ca a lasat-o mai moale in ultima vreme.


Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Prisi, e cel mai greu cu gasitul pozitiei noaptea. Adica ce prostii spun, ca nu sunt decat 2, pe o parte sau alta. Imi amorteste rau piciorul pe care dorm si mai rau ma chinui si eu, uneori ma trezesc sa merg putin.

Tzuc, nu ai de ce sa intri in panica legat de cumparaturi, tu ai 24 de sapt. La noi cu 34 ce sa mai zicem? E diferenta de 2 luni in care ai timp berechet sa iei de toate.

Danuta, tu preferai baietel? Sa stii ca fetitele sunt asa dulci si iubitoare...si cuminti, mai putin a mea.



Rox 34+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana... poti sa o faci fotograf pe Alexandra.. ca in pozele facute de ea mie nu-mi pare ca ai burta mare. Te compatimesc pentru povestea cu gandacii... si mie mi-e sila de ei... da' nu pricep cum intra ei.. nu aveti plase? Si la garaj, usa nu-i inchisa?

Tzuc, casa de piatra!

M-as duce si eu la mare.. ca m-a apucat nostalgia de la pozele Roxanei.. insa pe aici ploua. Poate saptamana viitoare.

28+ cu Ioana

Mergi la inceput