Mamici de septembrie-octombrie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Marunzica scumpo sa rezisti in pat si nu te omora de prea multe lucruri...esentialul cu listuta la sot sau pe net
Picca nu am folosit nicioadata ...adica incep sa licitez siiiiiii ma anunta ei sau stau activa pe acolo???

Azi am fost in piscina cu baietoiul si pretenul sau...a fost super si ptr mine relaxant...vineri plecam ptr 3 zile la mare si sper sa fie si mai bine.


Ali25si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by danielle02

carpatina am mai cumparat asa cate ceva,cum sa nu
servetele umede,pampers,absorbante,vata,fructe...
o sa mai colind magazinele sa vad de pompa,dar tare m-ar tenta aceea de la AVENT electrica si manuala mai ales ca ma pot mulge la amandoi sanii o data.am incercat sa atasez un link sa o vedeti dar nu am reusit.

mai am de luat sterilizator,jucarii,cosmetice ptr. mine si bebe ca le-am consumat pe celelalte luate (le-am facut proba )



Nu e nevoie de link, ca stiu despre ce vorbesti.. despre isis iq duo... Eu am isis iq uno... Da' iara zic.. de ce ai vrea sa te mulgi daca stai acasa cu fetita? Ca sa o hranesti cu biberonul?

Cat despre jucarii.. cred ca din astea va primi din belsug de la cunoscutii vostrii..

28+ cu Ioana


am vazut ca toate va luati pompa si am zis ca hai sa imi i-au si eu ca poate o sa imi trebuiasca.oricum vreau sa ii dau san la bebelusha,macar 6 luni apoi sa trec la sticlute.
cat despre jucarii,o sa primesc cu caruta dar am vazut unele super faine si tare mi-au placut.



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

piccaflor
Fetelor si eu m-am gandit sa cumpar aparatul acela dar nu m-am hotarat daca e mai bun cel manual sau electric? voi ce spuneti?
Am vazut ca avem si o mamica in lista,felictari!

Cristina 31+ Giulia
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor ati facut careva pana acum o eco la inima? eu va trebui sa fac joi ca sa duc rezultatele la anestezista si sa-mi dea ''ok'' ptr epidurala.Sunt curioasa cum va fi

Cristina 31+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

E crima afara, nu mi-a venit sa cred. Si nu m-am dus decat pana vizavi. Uffffffffff! Macar m-a sunat sotul ca vine si el mai devreme acasa. Zicea ca pe la Piata Victoriei e o caldura de nu iti vine sa crezi.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mad, ai gasit lista pe site? Eu o stiam si am avut-o in vedere cand mi-am facut lista mea pt spital. Dar nu stiu daca mai e de actualitate sau nu.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hop si noi!

Gabriela, si eu am citit ca este bine sa te dai cu Garmastan inainte cu o luna de nastere, ca se desfunda canalele. Acum eu sunt oarecum in ceata. Stiam ca Garmastanul este pentru vindecarea ranilor la sani si de-aia nu am zis nimic. Dar o sa probez atunci sa vad ce si cum.
Eu acum daca ma strang de sfarc iese un lichid din el, cred ca este colostrul deci nu am canalele infundate sau cel putin, urmeaza sa se deschida, ca nu stiu altfel cum sa ma exprim.
Dani si aici sunts cumpe fructele, avand in vedere ca totul se importa, dar nici chiar ca la voi.
La noi pepenele este 1 euro si un pic kg, nectarine mai cumpar si costa 3,5 euro/kg in schimb ciresele sunt scumpe ca naiba 16 euro /kg.
Eu mi-am luat pompa de san Nuk electrica. Din cate am citit eu, sunt mai bune cele electrice ca isi regleaza ele cat sa traga, si imita perfect subtul bebelusului. Cea de la Avensis pare a fi cea mai buna insa mie mi s-a parut foarte scumpa, mai ales ca nu stiu sigur daca voi avea nevoie de ea sau nu. Drept ptr care am optat ptr cea de la Nuk la jumatate de pret.
Cristina si multa sanatate. Fii optimista, ca trebuie sa fie bine.



Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Roxana la cat mai multi ani fericiti...anul asta si noi am cam uitat, dar am recuperat mai tarziu cu varf si indesat
Isa13belle nu-i rau sa te duci la cursuri...la primul nu m-am dus si mi-a parut rau.

Ali26si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

OOOOOOO! nebunie de caldura e afara!
Noi am fost la padure pana acum si am stat la umbra. Mai adia si un vanticel placut...asa ca...intr-un cuvant:Super! In casa e jale de cald. AM venit sa facem un dus si sa papam ceva si plecam iarasi pe coclauri ca in casa transpiram iarasi.
Beti multe lichide!

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

sim, am gasit-o! O sa mai intreb si pe nasa si sa vad ce zice dl dr.




Mad cu Robert

Mergi la inceput