Durerea unei pierderi de sarcina (31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor! Nu am nascut inca, dar acum am venit de la doctor si colul meu e dilatat 3 cm. Si cind am ajuns acasa, am observat ca eliminasem si o parte din dop (cred ca de la controlul pe masa, ca m-a cam scormonit dl. doctor pe acolo). Imi pare rau ca nu am mai intrat ieri pe forum, dar nu prea am stat pe acasa, am fost sa fac ultimele cumparaturi. Deci zilele astea sigur nasc. Daca pana joi nu se intimpla nimic, vineri ma cheama sa imi declanseze nasterea. Mi-a promis ca nu ma apuca week-end-ul nenascuta.
Deci eu stau acum si astept, desi contractii nu am decat asa, izolate. Va promit ca o sa va anunt cum pot de repede cand ma apuca nasterea. Daca nu apuc eu sa intru pe forum sa va scriu, sigur o va face sotul sau o prietena, careia i-am trasat deja sarcina asta!
Va pup pe toate, si imi cer scuze ca nu va scriu mai mult, dar deja m-a apucat frica si nu prea ma mai pot concentra la nimic. Off, sper sa se termine totul cu bine!!!

Cristina, 38+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cristina Doamne ajuta! Ce emotii m-au luat, parca tre' sa nasc eu Dar tu nu ai voie sa te temi! Incepem galeria pentru micutul tau si pentru tine Nastere usoara si recuperare rapida! Sa ai un bebic sanatos si laptic gustos pentru el

16+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetele scumpe, nu-mi faceti inca galerie, ca s-ar putea sa mai dureze un pic!!!! Promit sa va anunt,si sa nu nasc fara voi!!!!

Cristina, 38+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mav, cred ca de la caldura nu esti tu bine!cum esti acuma?asa e, dar vezi tu in Romania democratia asa este perceputa, vine unul cu parul si daca el vrea sa schimbe tot asa e, cine bate mai tare cu pumnul in masa, se impune.....de aia am si plecat si ma bucur. propuneri se pare ca facem degeaba, e interesant ce spui cu DPN ptr gravide e mai usor de retinut!

jojo, ma bucur ca esti mai bine, ati ales un nume f frumos ptr micuta, va fi totul bine pina la urma ai sa vezi!

michelle, nu mai incerca sa intelegi, ca se pare ca nu are rost, nimeni nu ne da raspunsuri, eu, nu mai intreb.....ma bucur ca scrii in continuare, din pacate vad ca sint si alte fete care se alatura noua si care pierd sarcini....of, m-am topit cind mi-ai zis ca dominic are zimbetul meu....toti zic ca seamana pe sot....sper si eu sa scap de problemele cu sinii, sa ma bucur si eu de alaptat....am sa pun neaparat poze cu david chel, ca un bob de strugure cum zice dominic, e un mortal! da, sotul meu se bucura ca ma are alaturi, m-a suparat zilele astea ca el nu mai vrea copii, eu mai vreau cel putin inca unul! dar vom vedea pina la anul....lasa tu butoiul ca l-a ascund liana, acuma tre sa te concentrezi pe ce ai tu de facut, acusi numaram, tin pumnii strinsi tare, analizele vor iesi bine, ai incredere in voi!

balmascat, sa ne mai scri acuma ca ai spart gheata!numa bine si bafta multa sa ai!

idaira,

remalis, asa e nu e bun stresul, e valabil si la tine!ia sa-ti schimbi semnatura sa te vad acolo graviduta si saptaminile!sa ma bucur ptr tine de fiecare data cind iti vad semnatura!

oana, ce bine ti-a spus verisoara sotului, esti singura care te poti ajuta, bineinteles ca nu trebuie neglijat sprijinul din jur, dar tu singura vei hotari ca ajunge si vei prinde curaj! asa a fost si la mine, si asa i-am spus si lui michelle, ca singura se poate ajuta!iar cu ce spune lumea, si mie erau unele prietene care spuneau prostii, crezind ca tre sa zica ceva, altele taceau(era mai bine), lumea, e citeodata proasta in fata durerii si reactioneaza fara sa vrea in sensul gresit, dar nu cu rea-intentie ci din necunoastere! pina sa treci peste asa ceva nu intelegi, cel putin eu asa simt!

alinushca, cica vine ciclul la 4-6 saptamimi dupa chiuretaj, acuma stiu ca lui mirelush i-a venit la 8 saptamini si n=a fost grav!

andreea, ce ma bucur ca ne scri, cind numaram? david, e un dulce, as putea scrie un roman despre el, dar ma abtin ca nu e locul si momentul! e un copil tare bun, linistit, nu e plingacios, am mare noroc cu el, e un ingeras, numa ca s-a ingrasat doar 400g si are 1 luna, dominic a pus 900g la aceeasi virsta, acuma merg cu el la medic miercuri, abia astept sa-l cintaresc!botezul vrem sa-l facem pe 1-2 septembrie, va fi multa lume, cam 30 persoane.in port nu am mai ajuns ca era nebunie cu festivalurile, dar am vazut artificiile din masina, lui dominic i-a fost putin frica si david a dormit......

slimatei, e super ca ti-ai simtit piticul miscind, bravo!

kitzy, imi pare tare rau de fiecare data cind o fata ne scrie un mesaj ca al tau, retraiesc durerea mea, a fetelor de aici! ce pot sa zic e ca sint alaturi de tine, eu, nici acuma nu am inteles de ce!

irina, te vad, nu ai voie sa nu mai scri, sa nu mai fi tu insati, pai mie cine-mi mai alinta piticii, cu cine-i mai las eu?hai la treaba cu tine!

numaioana, o citez pe ale ca sa iti raspund la intrebare! citez Ca o paranteza, Jocelyn nu mai este membru al acestui forum si nu numai ca n-o sa-i dedic acest capitol, dar o voi sterge cu totul din lista. Inchid paranteza.inchei citatul. toate am felicitat-o si ne-am bucurat f mult ptr ca jocelyn a reusit, chiar daca nu mai este membra aici, mamagiuliei ne-a informat de ea si de micuta, si ne bucuram din suflet ptr ea, merci


irene, sigur e buna decizia de a adopta, cum ti-am zis ca am vazut la emisiunea aia, cuplul avea o fetita a lor, si au adoptat 2 gemene coreene, si mai vroiau copii, ziceau ca le-a deshis un univers minunat adoptia, nici nu se asteptau sa fie asa frumos!

irlandeza, pai daca ai visat ca e baiat, asa e, cel putin la mine asa a fost, l-am visat pe david, desi la inceput avind in vedere ca sarcina era diferita total de a lui dominic credeam ca-i fata, asta pina l-am visat!nu crede tu chestia cu patatul, si alte treburi, am avut 2 sarcini TOtaL diferite si sint baieti amindoi!abia astept sa ne spui ce ai! si tu si celelalte fete

cristina, ma gindes ff des la tine, cam tot timpul, simti energia pozitiva ce ti-o trimit? va fi bine iubito, la fel ca la mine si la celelalte fete, NIMIC rau nu se va intimpla, e normal sa-ti fie frica, gindeste-te la noi de fiecare data cind ti-e frica, pe mine m-au ajutat toate gindurile voastre pozitive spre mine, vei avea o nastere ca un FULG, va fi bine, si abia astept poze! vai sint tare emotionata! galeria incepeeeeeeeeee
,
nastere usoara

va pup pe toate o saptamina buna sa aveti

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-draga mea ma minunez de tine mereue...cu cate argumente puternice ai reusit sa tii inca acest grup unit,fara tine,nu am mai fi scris multe dintre noi aici,nici nu stiu cum sa iti multumesc pentru tot!Esti o femeie atat de extraordinara,abia ai nascut si tu esti inca activa aici pe forum,intotdeuna ne scrii la fiecare,te implici in toate sufleteste!sper sa nu mai ai probleme cu sanii sa te poti bucura de alaptat,saraca de tine scapi de una dai de alta dar nu te lasi,asta ma bucura enorm cand vad cat de puternica esti!Asa este multa lume,multi "prieteni"vorbesc doar ca sa se afle in treaba fara sa stie sau sa se chinuie sa afle ce este intradevar in sufletul nostru,acesta este un motiv pentru care mi-am respins multi dintre prietenii nostrii dinainte,din pacate...Astept sa vad pozele cu David fara par ca ai spus ca tare dulce este(nu ca nu ar fi si asa).sper sa ia in greutate cat mai mult si sa fie totul bine la doctor!
ITI MULTUMESC IN NUMELE FETELOR DE AICI PENTRU CA NU AI LASAT SA SE DESTARME ACEST GRUP MINUNAT,CA ADMOSFERA REDEVINE INCET CA CEA DE DINAINTE!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Andreea16-mai am de primit rezultatele la analizele hormonale si genetice ca la restul toate au iesit foarte bune.Nu stiu cand le primesc pe acestea pentru ca data trecuta am facut o serie de analize hormonale si maine trebuie sa fac cea de-a doua serie de analize hormonale si pe cele genetice si eu si sotul,vom intreba maine cand vom primi rezultatele,iti multumesc ca te gandesti la mine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina_Ana-incet dar sigur se apropie marele moment,eu iti doresc de pe acum o nastere usoara si un bebe sanatos si grasunel!Voi avea emotii pentru tine,abia astept sa ne spui ca ai trecut cu bine si ca ai in brate puisorul mult dorit si sanatos!ai grija de tine si te rog sa ne anunte cineva cand se intampla minunea sa iti facem galerie sa iti trimitem atatea ganduri bune incat sa uiti de durere si de frica!Te pup dulce!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

IreneCam-ai venit de la analize,ma gandesc la tine si te astept sa ne spui cum a fost!E minunata ideea ta de a adopta un copilas dar sunt sigura ca vei avea si copilasul tau in curand!Te astept sa ne spui cum a fost la analize!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ieri am pierdut sarcina, am fost aseara la urgenta, cu atat am avut noroc ca n-au ramas resturi. Sunt foarte suparata, incerc sa ma linistsc, organismul si-a dat seama ca ceva nu e in regula si l-a eliminat, asta este, poate a doua oara va fi cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

kitzy imi pare rau ca nu a fost sa fie acum. dar... bine ca nu a fost nvoie de chiuretaj ca insemna inca o durere in plus. sper sa reusesti sa iti revii cat mai repede si sa o iei de la capat.
cristina hai odata ce facem mai tinem galeria in loc?
michelle sper ca analizele sa fie bune toate . tu in ce stadiu esti cand incepi sa prestezi?
flavia sa stii ca pana nu mi-l dai pe davidutu sa il mananc nu imi trece supararea. (aoleu acu chiar ca ma apuca o foameee!)

Mergi la inceput