Durerea unei pierderi de sarcina (31)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Ieri am pierdut sarcina, am fost aseara la urgenta, cu atat am avut noroc ca n-au ramas resturi. Sunt foarte suparata, incerc sa ma linistsc, organismul si-a dat seama ca ceva nu e in regula si l-a eliminat, asta este, poate a doua oara va fi cu noroc.




Imi pare foarte rau pentru ceea ce ti s-a intamplat,toate de aici suntem trecute prin asa ceva si intelegem ce este in aceste momente in sufletul tau...Multe putere sa mergi mai departe!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Irinabobe-eu sunt in asteptare,mai am 7 zile pana la testul de sarcina...TU?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna.Ma primiti si pe mine in randul vostru?Acum o luna am pierdut o sarcina si inca nu mi-am revenit.Sper sa ma primiti si pe mine alaturi de voi si astfel sa trec mai usor peste aceasta durere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corsge spune:

Cristina26: Te-as sfatui sa nu mai pui flori langa copil sau in camera copilasului. Poate face alergie de la polen. Chiar nu se recomanda sa asezam vase de flori in camera in care se gaseste nou-nascutul.
Felicitari pentru reusita! Este superba fetita! Iti doresc sa o cresti fericita, sanatoasa si sa aiba mult noroc in viata si poate...inca o surioara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

musettepink imi pare tare rau. din pacate se pare ca randurile noastre se ingroasa. oare chiar nu mai exista sarcini fara probleme? musette iti doresc forta sa treci peste asta. toate am patit-o o data sau chiar de mai multe ori in diverse stadii ale sarcini si acum fiecare dintre noi incearca sa o ia de la capat. asa ca iti doresc sa treci cat mai repede din nou la odiseea sarcinii si sa fie cu noroc.
michelle iti tin pumnii sa fie pozitiv. eu inca astept cm ca luna asta nu am avut voie sa prestez, si acum nici nu stiu la cat timp vine dupa avortul menstrual. oricum, cum imi vine ma apuc iar de treaba (nu de alta dar deabia astept sa imi dea moderatoru bila neagra ca vorbesc despre sarcina si sperante)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Musettepink si eu am pierdut ieri sarcina, a fost un avort menstrual, aici suntem una altaturi de cealata, nu-ti pierde speranta, bb va veni la fiecare cand va fi momentul potrivit. La cat timp ai pierdut sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

irinabobe multumesc mult pentru primire si incurazari.Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa trecem peste acest necaz si sa ne vedem cu .Inteleg ca si tu tocmai ai pierdut o sarcina?Mie cm -ul mi-a venit exact la o luna dupa ce am pierdut bebelul,la mine a fost vorba de un avort spontan.Am intrebat doctorul cand ma pot reapuca de bebe si mi-a zis ca dupa prima menstruatie gata o pot lua de la capat.Banuiesc ca si tu poti face la fel.Sa speram ca de data asta va fii cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

KITZY, MUSETTEPINK imi pare atat de rau cand mai trece cineva prin durerea aceasta! Va doresc sa aveti putere multa, sa puteti depasi momentele grele...

MICHELLE, acum am venit, rezultatele sunt gata peste 15 zile. Nu stiu ce sa sper, doar vreau sa se termine odata cu mersul pe la doctori si cu analizele. Nu mai pot sa ma gandesc la nimic, decat ca vreau sa se termine, am capatat o repulsie fata de medici si spitale.

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

musette eu sunt la a doua pierduta, asa ca... incep sa nu prea mai fiu optimista. intr-adevar si mie medicul mi-a spus tot dupa o luna sa incerc ca sa isi revina organismul din punct de veder hormonal. acu astept sa vad cand naiba vine cm-ul.
irenecam te inteleg cu anlizele. eu m-am hotarat sa nu mai fac nici o analiza si sa nu mai merg la nici un dr pana nu raman iar. deja cand trebuie sa ma duc sa fac analize, eco mi se face rau gandindu-ma la ce rezultate as putea primi. ceea ce inseamna ca psihicu meu a atins limita maxima si am de gand sa nu ma mai stresez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

eu am pierdut sarcina la 8 saptamani.cu cateva zile inainte fusesem la eco si il vazusem si apoi....gata nu mai era.
irinabobe imi pare rau ca ti s-a inatmplat de doua ori.o sa ai un bebe special daca se lasa atata asteptat.
eu m-am gandit daca raman din nou sa merg ,de indata ce aflu ca sunt insarcinata, sa-mi dea doctorul tratament de sustinere a sarcinii.Voi ce parere aveti?credeti ca e bine?Poate acel tratament ne va ajuta sa aducem puii pe lume.
sunteti asa dragute,m-ati primit imediat in randul vostru,parca altfel ma simt cand stiu ca e cineva care stie exact ce inseamna sa pierzi un ingeras.Un pupic pt fiecare!

Mergi la inceput