Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

E musai un halat, daca nu ai cred ca poti sa ceri de acolo dar in principiu nu am vazut paciente mergand in camasi de noapte pe acolo!
Eu am avut unul cu maneca scurta si cu 3 palme deasupra genunchilor!

Si da, se pun cercei in urechi, cu 24 de ore inainte sa pleci vb cu o asistenta de la copii si te indruma ea!

quote:
Originally posted by before-after

Eu o sa nasc cat de curand la Giulesti(nastere normala zic eu :)). Brrr....ma ia cu tremurat cand ma gandesc ce putin mai e.

Am vazut intr-un reply pe aici, ca in bagajul de spital (chiar cel de mana), ar trebui sa avem capot. Eu nici nu mi-am cumparat cu gandul ca la caldurile astea.... un capot peste camasa de noapte e prea de tot. Face parte din recuzita de spital obligatorie?

in alta ordine de idei cretze (am tot timpul..), se pun cercei la fetite din maternitate? sa ma agit sa ii cumpar inainte?





37+



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

In banii astia ai totul inclus. La moasa ma gandesc la un 50-100 roni, mai intreaba fetele! Oricum eu am dat cat am vrut .

quote:
Originally posted by mychydutza

Jadi eu intrebam de onorariu la moasa. ca vreau sa fiu informata. oricum merci de raspuns. eu tot ceva n-am inteles: in pretul epiduralei care am inteles ca e cam 3 mil intra si onorariul anestezistului sau nu?

+36 cu bebe baiat
mihaela




Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Si eu sunt am fost pasata la Cristescu pana se intoarce doctora mea din concediu (adik pana vinerea asta). Auzisem ca e medic bun, dar destul de smecheras, cum zicea cineva.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Daca zici si tu...o sa-mi cumpar atunci. Incerc sa gasesc unul subtire.

quote:
Originally posted by jadi

E musai un halat, daca nu ai cred ca poti sa ceri de acolo dar in principiu nu am vazut paciente mergand in camasi de noapte pe acolo!
Eu am avut unul cu maneca scurta si cu 3 palme deasupra genunchilor!

Si da, se pun cercei in urechi, cu 24 de ore inainte sa pleci vb cu o asistenta de la copii si te indruma ea!

quote:
Originally posted by before-after

Eu o sa nasc cat de curand la Giulesti(nastere normala zic eu :)). Brrr....ma ia cu tremurat cand ma gandesc ce putin mai e.

Am vazut intr-un reply pe aici, ca in bagajul de spital (chiar cel de mana), ar trebui sa avem capot. Eu nici nu mi-am cumparat cu gandul ca la caldurile astea.... un capot peste camasa de noapte e prea de tot. Face parte din recuzita de spital obligatorie?

in alta ordine de idei cretze (am tot timpul..), se pun cercei la fetite din maternitate? sa ma agit sa ii cumpar inainte?





37+



Deni & Vlad & Tudor



37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by cristina_ana

Fetele cu burta lasata, poate face careva dintre voi vreo poza sa vad si eu cum arata, ca eu ma tot admir zilnic in oglinda, dar pare la fel burtoiul, adica pana-n gat!

Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE



E mai mult vorba de cum iti simti tu corpul...la mine chiar vad diferenta, in poze nu stiu ce sa-ti zic.

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Buna ziua la amiaza!

Am trecut cu bine peste o noapte lunga si plina de urlete...dar Mara suge la san din nou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fetelor care m-au sustinut aseara sa nu cad in ispita va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns atat de prompt si la obiect! Asa ca si eu si Mara va transmitem multi multi si cate un brat mare de la fiecare!

Andutzy, tizo, merci mult de info cu alaptatul la orizontala. Cand ai dat sms aseara eram in una din reprizele de somn pe apucate....si cand am vazut mesajul cu sigurantza dormeai. Imi pare rau pt ceea ce ti se intampla cu dr astia ai tai, dar eu sper ca problemele sa se rezolve si colul tau sa stea inchis pana cand vine unul dintre dr acasa ( de preferat chiar al tau).

Otilia felicitari! refacere rapida si lapte din belsug! Laurentiu iti uram Bun venit!, mult noroc, sanatate si multa fericire!

Simo, nici noi nu aveam 38 de saptamani terminate...dar deh, Mara s-a grabit ca fata mare la maritat!Cine stie, poate i-a facut vreo invitatie speciala lui Matei si noi nu stim. Cum stai cu caldura? Mai rezisti?

Alina.a, felicitari pt greutatea Elisei! Tineti-o tot asa! Cat despre obsesia cu laptele...cred ca si eu o am...dar ma mai linistesc cand vad cum ii curge din guritza cand suge. Plus ca azi am cantarit bebelina si a luat cam 100g de cand a venit acasa asa ca sunt si eu la fel de fericita ca si tine ca odorului meu ii merge bine.






Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Andra ...rezist de la un dus la altul si sub ventilator. Oricum, daca is pe DC inca suflu

Felicitari pentru reusita si Mara sa pape laptic de la mami ca-i bunutz si sanatos

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Fetele, am si eu o intrebare stupida. Am tot cautat pe net informatii, dar nu am gasit, si dr mi-e in concediu. Oricat de stupid ar suna, trebuie sa va intreb ptr ca ma streseaza : e posibil sa pierd lichid amniotic, daca nu am pierdut dopul si colul e inchis ? De vreo saptamana mi se intampla, mai mult noaptea, sa imi ud lenjeria. Nu e urina, e ceva transparent si fara miros, ca si apa. A mai patit cineva ? Stiu ca a povestit o proaspata mamica (nu mai stiu cine) ca i s-a facut cezariana ptr ca pierduse tot lichidul si ca bb avea pielea foarte uscata.. Beau foarte multe lichide, ma gandesc ca, chiar daca pierd lichid, organismul produce altul. Ma streseaza tare chestia asta.

36+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Simo, pai daca zici tu ca la tine e asa evident cu burtica, ma gandesc ca mi-oi da si eu seama cind o fi sa se lase!
Fetele, dar la Elias nu mai naste nimeni? Ma gandesc ca poate or fi pus astia aer conditionat in saloane! Mi-a zis cineva ca anul trecut sigur nu aveau asa ceva, dar eu mai sper ca poate-totusi...!!!! Si la rezervele alea cu 100 EUR pe noapte nu prea imi vine sa stau, ca sunt cam scumpe, sincer!

Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fetele care ati nascut deja, Estecri, Mamii- uitati ce va rog: puneti la semnatura data nasterii bbului ca sa stim si noi varsta si sa dam sfaturi mai la obiect.E imp. acu' daca bb are o luna sau 5 zile

Estecri pentru colici sunt o gramada de medicamente care se pot da, trebuie sa incerci sa vezi care functioneaza la voi:espumisan, bonisan, ceai babycalm ( care este natural, spre deosebire de babydrink care e plin de zahar si chimicale), gripewaterbaby.Poti sa ii pui o compresa caldutza pe burta, sa o masezi in sensul acelor de ceasornic, sa o masezi cu o crema care ajuta la eliminarea gazelor Flatulin se cheama .sau pur si simplu asa se adapteaza ea la viata extrauterina si trebuie sa ai rabdare.Daca ai la cine sa o pasezi fa-o intre alaptat ca sa te mai aerisesti si tu.

Andra ne bucuram ca ti-am fost de ajutor!


Ile 39+ si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 4 ZILE


Mergi la inceput