Mamici de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

buna fetelor,
nu am apucat sa citesc din urma si imi cer scuze dar sunt disperata....bebele meu are deja colici si nu stiu ce sa ma mai fac!!
Ii dau ceai babydrink , se linisteste 10 min dupa care incepe iarasi sa planga..., Fetele care stiu ce pot sa-i mai fac ajutati-ma Pampersul il are schimbat...laptic a papat...ceai i-am dat si el plange de la 4,45 de azi de dimineata cu pauzele acelea de 10 min in care adoarme!!

Sorina 38+
poze1; poza2; uite asa cresc 23 saptamani
AMR 5 ZILE
coltul lui bebe;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mey, cred ca smecherache al meu e pe pista de lansare ...Mi s-a lasat burta, e jos de nu trebuie sa-mi spuna nimeni treaba asta, se vede cu ochiul liber...plus ca pot sa respiiiir! Il simt mai mult pe jos, la ficat asa, odata pe zi ca sa nu uit senzatia, imi mai da!
Ia sa vedeti voi cum ma scoate el pe mine din dilema cu cezariana si apare furtunos pe lume

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

estecri nu stiu nimic despre colici dar eu una cand il vad pe al meu ca vrea sa faca caca sau sa traga vreo bashinica il masez ( chipurile) pe burtica.Adica exact ca si la adulti e bine sa te amsezi cu podul palmei pe burta in sensul acelor de ceasornic ca sa iasa basinicile.La al meu efectiv cu un degetel il mangai pe burtica nu stiu daca chiar asta e motivul pentru care chiar da basinici dar nu strica incercat.
simo eu una nu am avut probleme cu respiratia decat ca mi se mai infunda nasu la culcare in schimb dupa ce am nascut cum ma ridicam in picioare nu aveam aer!Efectiv simteam ca nu sunt iorganele la locul lor si ma simteam slabita deabea mergeam si oboseam la fiecaer 2 pashi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Simo si mie mi s-a lasat burta de o saptamana dar vad ca tot degeaba ca bebe nu se grabeste. Si eu o astept sa se hotarasca, pt ca parca am asa o strangere de inima sa ma duc sa nasc asa "programata" fara prea mari simptome.

Denisa Maria 38+


poze cu noi si cu burtik crescand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ziceam si eu asa, ca de mult nu am mai zis ceva anume, nu ma tem ca am sa nasc azi, in nici un caz...inca nu dorm cu capul pe bagaj...pe care apropo nu l-am facut, dar zic eu ca am toate alea prin casa...just in case.
Si oricum nici nu avem 38 de sapt, deci nu avem nicio graba.

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Aici sunt, Jadi, !!!! N-am nascut inca!!!
Mai fetelor, eu nu stiu ce sa mai cred!!! Trei luni de zile am stat in pat, cu super-contractii dureroase si gynipral ca la balamuc, si acum, cind m-am hotarat si eu in sfarsit sa nasc, au disparut frate toate contractiile. Rar mai am si eu asa, cite una amarata. Nici gynipral nu mai iau de vreo saptamana, dar vad ca tot degeaba! Ma simt super-bine! Lia, vad ca si tu ai patit cam la fel! Si cat m-am temut eu sa nu nasc prematur!
Fetele cu burta lasata, poate face careva dintre voi vreo poza sa vad si eu cum arata, ca eu ma tot admir zilnic in oglinda, dar pare la fel burtoiul, adica pana-n gat!
Mirela, stiu ca nasterea indusa nu e prea buna, dar eu sincer prefer asa! Macar stii sigur ca nasti cu doctorul tau si nu noaptea sau in week-end cu medicul de garda, stii ca iti face sigur epidurala (daca o poftesti, desigur), si esti monitorizata in permanenta pe parcursul travaliului. Nu te duci la spital cu apa siroind pe tine, sau cu dureri de nu mai poti merge. Eu luni ma duc la doctor si sper din tot sufletul sa ma cheme saptamana viitoare la spital sa-mi provoace nasterea. Si in plus, travaliul dureaza mult mai putin, de regula! Intens, dar scurt!


Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Otilia, felicitari pentru bebe Laurentiu! Sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii!!!!

Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mami, l-am admirat si eu pe bebe al tau, o scumpete, sa va traiasca!!!!
Si in legatura cu soacra, te rog eu mult pune-o la punct, ca altfel o sa ti se urce in cap! Vorbeste cu sotul si roaga-l sa te sprijine! Nu e normal sa-ti zica ea ce sa faci cu bebe al tau! Vai de mine, deja simt ca ma enervez eu cind aud cum se poarta cu tine!

Cristina, 37+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Eu o sa nasc cat de curand la Giulesti(nastere normala zic eu :)). Brrr....ma ia cu tremurat cand ma gandesc ce putin mai e.

Am vazut intr-un reply pe aici, ca in bagajul de spital (chiar cel de mana), ar trebui sa avem capot. Eu nici nu mi-am cumparat cu gandul ca la caldurile astea.... un capot peste camasa de noapte e prea de tot. Face parte din recuzita de spital obligatorie?

in alta ordine de idei cretze (am tot timpul..), se pun cercei la fetite din maternitate? sa ma agit sa ii cumpar inainte?





37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Jadi eu intrebam de onorariu la moasa. ca vreau sa fiu informata. oricum merci de raspuns. eu tot ceva n-am inteles: in pretul epiduralei care am inteles ca e cam 3 mil intra si onorariul anestezistului sau nu?
LuciaZ intrebai de Cristescu. asa cum zicea si Jadi, am inteles ca e un medic bun. eu l-am vazut odata cand eram in cabinet la dr meu Puia , si mi s-a parut de treaba. stiu ca e invatacelul lui Puia (parca e si nepotul lui, sper sa nu zic prostii). m=am interesat de el pt ca aveam emotii sa nu plece dr meu in concediu in perioada in care nasc si auzisem ca pacientele lui, in cazul in care nu e ,i le plaseaza lui Cristescu. cred ca pe forum am citit de o graviduta a lui Puia care a nascut cu Cristescu si care era fffff multumita.mai multe nu stiu

+36 cu bebe baiat
mihaela

Mergi la inceput