Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

quote:
Originally posted by piccaflor

Salutare si de la noi!

Si aici efectiv se moare de caaaald....pur si simplu curg apele de mine...uffa...si au anuntat ca si-n August va fi la fel
Marunzika si myral imi pare rau ca aveti probleme ...Doamne ajuta sa ajungeti cit mai aproape de termen!
Sim tin pumnii sa iasa bine testul! ...sint sigura ca e totul ok cu bebeul tau....asa e el,mai dolofan...
Cristina85sss ma bucur ca ai revenit si ca s-au rezolvat prob pe acre le-ai avut ...daca citesti cap trecute,vei vedea ca si eu intrebam ce-i cu tine si cu Picilika...frumoase lucrurile Giuliei!
Crishtina nu esti singura ...prima camasa de noapte pe care mi-am luat-o pt spital,tot fara nasturi e...m-am bucurat asa mult ca in sfirsit gasisem ceva dragut si pe masura,ca nici nu m-am gindit la nasturi...am observat dupa o saptamina cind o calcam
Roxana ia stai tu linistita si nu te mai supara atit...ca-l faci pe bebe Andrei nervos ...si la mine e dezordine,frigiderul aproape gol si am mormane de haine de calcat...bine,la tine e mai greu c-o ai si pe Alex...

Chiar nu stiu cum fac fatza fetele care au deja un copil... intr-adevar sinteti de admirat!

Mie nici nu-mi vine sa cred ca dupa muuuult timp,am avut o saptamina cu relativ putine contractii....mi-e si frica sa ma bucur...
Luni mergem si noi la eco,si abia asteptam!

Felicitari fetelor care si-au vazut zilele astea bebelusii!

Picca 32+ cu Matteo






Sa-ti spun eu cu procedez la Alexandra. Cand am super treaba, adica cam in fiecare zi si nu am timp de ea, ca sa nu se incurce in picioarele mele, bag repede un CD cu Tom si Jerry- care-i plac la nebunie si timp de 2 ore nu mai stiu ca am copil. Iar eu m-am adaptat, in astea 2 ore, am mancarea facuta si curatenie in casa. Cumparaturile le fac dimineata, inainte de a pleca sotul la servici, asa ca scap si de grija alergatului prin piata dupa fata.


27 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxana sa treaca starea nasoala.si pe mine ma apuca damblaliile cate o data.ma pun jos si incep sa plang si sa fac reprosuri,e culmea cu barbatii astia,parca nu gandesc ca nu ne mai putem misca asa usor,ca ne simtim si noi rau
multi ani fericiti sa aveti si de acum incolo,plini de iubire si pace

myral stiu ca e greu sa stai atat timp in pat,te face la psihic,dar gandeste-te ca nu mai e asa mult pana la marea intalnire iar bebelina o sa mai reziste in burtica.numai nu sta stresata si ingrijorata ca nu rezolvi nimic,chiar si cu statul in pat!

aici abia a iesit putin soarele si incerc sa ma bucur de el!



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by danielle02

aici abia a iesit putin soarele si incerc sa ma bucur de el!


Uite cum se vede ca tu ai fost in Romania cand inca se putea respira Nana si cu mine stim sa apreciem temperaturile "scazute" de pe aici

Ai mai cumparat ceva azi? Ca bine-ti zise Sim ca esti spaima magazinelor .. desi nici cu ea nu ne e rusine!

Cat despre pompa, eu iti recomanda sa astepti sa ai nevoie de ea... recunosc ca eu mi-am luat deja (Avent, electrica).. insa eu ma duc la serviciu dupa 3 luni, si sper sa mai am lapte si dupa aceea.



28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, in ultima vreme am fost cumintica, nu am mai cumparat nimic. Da' vine mama de maine si recuperam, doar seman si io cuiva, nu? O sa se uite sa vada ce am cumparat si ce ar mai trebui, sa ma ajute la calcat (ca la spalat ma descurc sa le bag in masina ).

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Vreau sa cobor pana vizavi la Fourmi, dar e la fel de cald, nu mai scade putin temperatura . Poate imi fac si eu curaj pe la 5 jumatate. Nu mai am paine, vreau si niste iaurt si un suc de ala natural fara zahar adaugat sau conservanti.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

sa vad ce mutra o sa faca al meu cand i-oi spune cat mai pana vine bebe . Cate ceva am mai luat si eu... insa mai sunt multe de luat.
Simona o sa-l intreb de bagaj... acum am cautat si pe site la el lista ca pe asta nu o stiam...



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Vreau sa cobor pana vizavi la Fourmi, dar e la fel de cald, nu mai scade putin temperatura . Poate imi fac si eu curaj pe la 5 jumatate. Nu mai am paine, vreau si niste iaurt si un suc de ala natural fara zahar adaugat sau conservanti.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, va doresc din suflet La Multi Ani! Sa vina pe lume si bb Andrei sanatos si o sa fiti o familie super! Las-o incolo de curatenie! Sper ca nu au mai revenit contractile!

Sabina, ce haioasa e Sofia!

Piciulika pe unde mai esti?

Fetele, eu acum mi-am amintit ca o tanti dr mi-a zis la Baby expo ca e bine de folosit Garmastan inca din luna a 8-a de sarcina! Voi stiti ceva?


Gabriela 31+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Vreau sa cobor pana vizavi la Fourmi, dar e la fel de cald, nu mai scade putin temperatura . Poate imi fac si eu curaj pe la 5 jumatate. Nu mai am paine, vreau si niste iaurt si un suc de ala natural fara zahar adaugat sau conservanti.


Eu zic sa lasi sucul acolo, la magazin...

Cat despre satatul cuminte... cred ca "meritul" principal il are canicula... caci altfel cine stie ce cotloane mai descopereai...

28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Valentina am retinut...in caz de bebe 2 voi proceda si eu ca tine ....sperind sa fiu la inaltime...
Roxana ma bucur ca te-ai mai linistit ...si la multi ani pt ieri! sa va iubiti si sa fiti fericiti toata viata!...si nu te mai necaji ca ai uitat de aniversare,se mai intimpla....noi anul asta am facut okii cit cepele cind am primit mesaj de la mama in care ne felicita....pur si simplu aveam atitea pe cap (tocmai cumparasem apartamentul si eram in plina zugraveala,plus ca-mi intirziase CM si nu reuseam sa inteleg de ce ),ca am uitat complet amindoi de aniversarea casniciei...
Roxali pai erau la 10€ pt ca erau in plina licitatie ...majoritatea obiectelor acolo se vind la licitatie....ar fi fost bine sa fie 10€,insa se pleaca de la nimic (de fapt transportul care costa si el 20-30 €) si se ajunge la sume frumusele,desi muult mai convenabile decit in magazin...
Noi am luat culla cu 83 €,dintre care 27€ transportul...licitatia incepuse de 1,50€...


Picca 32+ cu Matteo



Mergi la inceput