Mamici de septembrie-octombrie 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am fost toata viata o mancacioasa

Marunzika, stai cuminte detot si nu misca.Te uiti online dupa ce mai ai nevoie.Sinbcer iti spun, din experienta, un bb n-are nevoie de un milion de chestii.Multe se iau din mers!
si ai grija de tine!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

quote:
Originally posted by Sabina

eu am fost toata viata o mancacioasa

Marunzika, stai cuminte detot si nu misca.Te uiti online dupa ce mai ai nevoie.Sinbcer iti spun, din experienta, un bb n-are nevoie de un milion de chestii.Multe se iau din mers! si ai grija de tine!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





Asa ma linistesti cand spui asta Ca si eu ma stresez ca nu o sa reusesc sa ii cumpar de toate.
Eu azi m'am cantarit si nu stiu daca e adevarat dar cantarul arata mai putine kg. Cu vreo 2 fata de acum o saptamana. Sper sa nu slabesc ca nu e bine deloc. Voi ce stiti? Doctorul mi'a zis ca pana la sfarsitul sarcinii tre sa mai pun max 1 kg pe luna.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Danielle, eu una nu stiu nimic de centrul ala medical.
Nu mai pooooooooooot de cald. Am atipit si eu o ora si m-am trezit lac de apa. Acu astept pe un coleg sa imi aduca adeverinta, poate am nevoie de ea maine.
Macar sa nu mi se faca foame pana termin cu aia, ca fac urat. Tomasa, nici apa nu am voie sa beau?
Nana, si eu stau ffffffffffff bine la capitolul mancare.

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetele nu prea am citit din urma ca nu am avut timp, ieri a venit sotul acasa dar nu se simte prea bine, a stat in pat cu febra, abia a reusit sa se puna pe picioare sa mergem la control, de unde m-am intors dezamagita, colul meu nu prea mai rezista s-a scurtat la 2,8 problema e ca s-a intredeschis din cauza ca am prea multe contractii, de stat la pat stau deja, tratament iau, altceva ce sa mai fac. Doctora mea a zis ca nu face injectii de maturare decat in ultima instanta, eu m-as fi simtit mai bine daca le faceam. Mi-a mai zis ca spera sa ajung la 36, 37 sapt., asta sper si eu desi sunt demoralizata. A, si bebelina e micuta ca la Tomitza dar a zis ca e in grafic pt. 32, 33 sapt. Eu o preferam mai mare, dar nu conteaza asta ci sa mai stea in burtica. Deocamdata eu nu ma pot gandi ca nu am cumparat mai nimic, bebelina sa se nasca la timp si sa fie sanatoasa ca de cumparat ne descurcam noi.si aveti grija de voi si de bebelusi. Marunzika sa avem grija sa stea cat mai mult bebelusii in burtica.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna fetelor! Cemult ati scris in ultimul timp. De abia acum am apucat sa citesc tot.

Missy, la multi sa fii sanatoasa, fericita si sa ai nastere usoare si bebe sanatos.

Teodora, la multi ani pentru aniversarea casniciei.

Marunzika , multa sanatate si stai linistita si cuminte in pat. Cum ziceau si fetele multe cumparaturi le poti face online, si nu conteaza ca nu te-ai pregatit, cel mai important e sa fiti tu si bebe sanatosi.

Sim, mult succes maine la spital.

Eu am fost ieri la eco de trim 3 si bebelina e mai mare cu o saptamana(cam asa a fost de pe la 10 saptamani, mai maricica cu o saptamana, eu am avut si CM neregulat) , e dolofanica de 2400 g si termenul il am la sfarsitul lui august. Inca ceva, mi-a zis dr ca bebe e pletoasa, c-o sa-i faca codita de la 1 luna-ceea ce ma bucura, insemna ca seamana cu mine la par.Eu chiar visasem ca o sa nasc o bebelina cu mult par, imi plac tare mult bebe pletosi.

Colul a mai scazut la3.5 dar cred ca e ok. Maine ma duc si la doctorita mea la control caci pleaca pt 2 saptamani in concediu.

Altfel, am murit de cald in ultimele zile, mi se umfla mainile si picioarele de o saptamana, mi-am luat azi niste papucei marimea 39 si mai larguti, caci nr.38 nu prea mai imi vine nimic.





Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myral

Fetele nu prea am citit din urma ca nu am avut timp, ieri a venit sotul acasa dar nu se simte prea bine, a stat in pat cu febra, abia a reusit sa se puna pe picioare sa mergem la control, de unde m-am intors dezamagita, colul meu nu prea mai rezista s-a scurtat la 2,8 problema e ca s-a intredeschis din cauza ca am prea multe contractii, de stat la pat stau deja, tratament iau, altceva ce sa mai fac. Doctora mea a zis ca nu face injectii de maturare decat in ultima instanta, eu m-as fi simtit mai bine daca le faceam. Mi-a mai zis ca spera sa ajung la 36, 37 sapt., asta sper si eu desi sunt demoralizata. A, si bebelina e micuta ca la Tomitza dar a zis ca e in grafic pt. 32, 33 sapt. Eu o preferam mai mare, dar nu conteaza asta ci sa mai stea in burtica. Deocamdata eu nu ma pot gandi ca nu am cumparat mai nimic, bebelina sa se nasca la timp si sa fie sanatoasa ca de cumparat ne descurcam noi.
si aveti grija de voi si de bebelusi.
Marunzika sa avem grija sa stea cat mai mult bebelusii in burtica.Myral32+
Myral,iti tinem pumnii sa nu nasti repede.Ai sa vezi ca te ajuta Dumnezeu si totul o sa fie bine!Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sim
mandarinutza ma bucur ca e totul ok cu bebelina.felicitari
myral ma rog sa mai stea bebe in burtica cat mai mult si sa nu mai fii asa suparata si amarata.o sa fie bine,ai sa vezi

maine imi fac si eu programare la doctor sa vedem cum se mai prezinta printesa mea iubita.am crezut ca o sa rezist pana la sfarsit fara sa o vad,dar cand vad ca toate mergeti la medic,ecografe,care mai decare cu poze...nu mai am rabdare pana la sfarsit,desi nu sunt fan ecografe,analize si restul.prefer sa nu stiu nimic si sa ma rog la bunul Dumnezeu sa fie totul ok!

v-am pupat



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Marunzika si Myral, tin pumnii ca totul sa fie bine!

Sim, pe mine m-au lasat sa beau apa in timpul testului. Las-o insa mai usor cu laptele, ca ridica instantaneu nivelul zaharului in sange.



28+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, pai daca beau laptele simplu imi afecteaza nivelul zaharului? Ca nu mi-l indulcesc, il beau asa cum e el.
Myral, sper sa stea cuminte bebelina acolo. Multa sanatate

Sim 33+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Sim multa, multa bafta maine, te asteptam cu vesti bune.

De fapt eu sunt convinsa ca o sa fie bine!

Myral imi pare tare rau ca nu ne dai vesti mai bune.
Stai cumintica in pat pentru ca bebe trebuie sa mai stea putin acolo in cuibulet. Vei vedea ca va fi bine.

Noapte buna si racoroasa va doresc!
Ma bag in pat si incepe foiala caci somn pe caldura asta sigur nu voi avea.

Mergi la inceput