Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...astazi o sa-l tin inchis ca nu-l mai suport...m-am saturat de aer conditionat..m-am saturat de vremea asta..nu mai suport..maine dimineata ma duc sa dau un sumar de urina ca anul trecut cam pe vremea asta toata lumea vroia sa ma opereze de apendicita si eu aveam infectie urinara si mi-e frica sa nu cumva sa am si acum la jena pe acre am avut-o dimineata...oricum caut sa fac urgent azi-maine o ecografie sa ma linistesc ..

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor mie mi-a zis dr-itza de fam ca nu e bine sa facem prea multe ecografii....dar vad ca voi sunteti active la cap asta nu gluma....

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Oups....la prescurtarea cap=capitolul

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Mihuta la capitolul frana de mana la masina am patit-o si eu saptamana trecuta cand am fost la dr la control. Eram asa nerabdatoare sa ajung in cabinet, plus ca statusem destul de mult in trafic si eu nu sunt obisnuita, asa ca am plecat cu capul intre urechi. Si am fost socata sa vad ca frana nu era trasa dupa ce m-am intors. Noroc ca era soseaua dreapta si nu a plecat masina nicaieri :). Dar sa nu ma spuneti sotului ca ar fi vai de mine .

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

aaa, si ca capitolul noi nu folosim prezervativ. Asa stiu si eu ca numai la sfarsitul sarcinii POATE ajuta la declansarea travaliului si nici nu ne place cu. Asa ca ne bucuram in voie

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany, eu stiu ca afecteaza cu nimik ecografiile!!
mie un somnnnnnn!!!!!!!!!!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY intradevar si mie dr mi-a spus sa nu-l mai stresez pe bebe de acum incolo cu ecografii ca acum e si el mare nu are ce sa se mai intample rau si il enerveaza si pe el ..insa acum este cazul zic eu..vroiam sa fac la 30 de saptamani ..diseara la 7 am programare ..vreau sa vad neaparat ce este ineregula ...durerea pe care am simtit-o a fost destul de naspa si trebuie sa vad daca Doamne fereste este apendicul inflamat, este vreo infectie urinara sau vreo piatra care a plecat de nebuna..asa ca tineti-mi pumnii !!

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..gata fetelor ..eu am plecat ..trec mai intai pe la Doamne-Doamne, apoi la gimnastica, la masaj, ma intorc acasa sa fac baica si papica si il astept pe sot sa mergem la eco la 7..va pup pe toate...sa-mi tineti pumnii va rog..o sa incerc sa va mai scriu inainte sa plec la eco..pupici..o zi buna si daca se poate racoroasa

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Eu va ziceam ce a zis dr. nu ca sa nu va mai duceti....din contra asa as vrea si eu sa merg mai des dar mi-e frica .....eu nu am facut decat 4 pana acum....m-am dus cum imi zicea dr. ginec...si mai fac una sapt. viitoare la 4D...care de abia o astept sa vad daca e bine bb dupa cele 6 zile de plaja...

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

m-am linistit si eu.. dupa toata sperietura! Cel mai haios a fost un dr. care mi-a zis sa-mi arunc TT in WC, dar sa-l scot din folia de plastic sa nu se infunde

bb am scris la timisorence!
ramonela mersi frumos, o sa studiez!
cami lenjerii cu tot cu aparatori am vazut la Miniblu.. parca erau reduceri, erau cu 2.800.000 !
rge AC poate da dureri de oase! Noada te mai doare, ca m-a apucat pe mine acum... si nu stiu cum sa mai stau!
dany ecografiile nu influenteaza! iar cu intaririle de burtica..sunt contracti nedureroase, se numesc BRAXTON HITS, parca...trebuie sa ai grija! eu nu fac! Am si uitat cum se procedeaza





PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput