Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Azi am facut 24 de saptamani nici nu-mi vine sa cred, desi cand ma uit in spate mi se pare ca sunt insarcinata de 100 de ani.

Roxxy in primul rand bine ai venit. Despre intaritul burticii nu stiu ce sa zic, ai grija sa nu fie contractii. La 20 de saptamani mi se pare cam mic ca intaritura de burta sa fie de la vreun organ al lui bb.
Cel mai bine e sa vorbesti cu doctorul tau, ca el stie cel mai bine ce sfat sa-ti dea.


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

aseara a fost pediatra lui SEbastian si la consultat (a fost foarte cuminteeee, iar la sfarsit a intrebat-o "mai incepem o data?" - el care pana acum fugea de dansa...).
Din una in alta i-am spus ca singura mea problema este ca am cam multe kg in plus...Mi-a spus ca arat f. bine pt. o gravida si sa nu mai vorbesc prostii; sotul este este la randul sau doctor- ceva gen energoterapeut, am scis bine?- si ca are o multime de pacientre care se trateaza pt. infertilitate si ca ar da orice sa fie ca noi!!!
Evident ca de acum nu o "sa sar calul la mancare ca am motive..." dar incerc sa fiu mai relaxata in privinta gandurilor...
Sarcina usoara tuturor!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxxy, sustin si eu ce a spus Darleena; nu este bine sa se intareasca burtica f. bine. De acum o sa fii in concediu, asa ca presupun ca vei fi mai relaxata si te vei odihni mai mult! ai grija de tine! Eu sunt la birou si imi este f.f.f. somn- tare as dormi cu capul pe birou...

RGE, si tu ai mare grija! mie mi se pare sca faci prea mult efort, desi mai ai probleme si te resimti! hai ca mai ai putin si dupa vei face ce vei dori cu intensitate maxima .

Darleena, felicitari! cat mai multe pana la termen!

Sa vedeti ce sentiment placut ai cand treci de 30 saptamani; aveam impresia ca a inceput numaratoarea inversa- ca la NASA

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by anacami
Sa vedeti ce sentiment placut ai cand treci de 30 saptamani; aveam impresia ca a inceput numaratoarea inversa- ca la NASA

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Asa e, eu abia astept sa-mi pun la semnatura numaratoarea inversa.
Pana la un moment dat, cand sigur o sa ma apuce frica.
Vreau sa va spun ca eu sunt o fire curajoasa si care suporta durerea bine, dar cand ma gandesc la nastere, deja ma ia cu tremurat si mi se ridica pulsul.


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

M-am gandit si eu la un moment dat ca sunt contractii. Si este adevarat ca atunci cand ma odihnesc f mult, simt acea intaritura mai rar. Insa, credeti-ma, fetelor, ca si sotul meu a pus mana pe burtica in momentele alea si chiar se simte ca e bebe acolo. Dureaza o sec-doua si pe urma se retrage. Mie imi dau lacrimile de fiecare data de emotii. Dureri nu am avut sau orice alt fel de probleme. ieri am fost felicitata de dr meu ginecolog pt faptul ca am un col sanatos si inchis. La eco la fel mi-au spus. Credeti ca ar tb sa-mi fac griji? Apropo, de vreo 4 zile (adica de cand stau acasa), am simtit mai rar ca se intareste.
Apropo, si eu mor de cald. O sa deschid aerul conditionat, dar mi se pare atat de devreme. O sa stau toata ziua cu el. Sa aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:

Asa e, eu abia astept sa-mi pun la semnatura numaratoarea inversa.
Pana la un moment dat, cand sigur o sa ma apuce frica.
Vreau sa va spun ca eu sunt o fire curajoasa si care suporta durerea bine, dar cand ma gandesc la nastere, deja ma ia cu tremurat si mi se ridica pulsul.


24+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic



Nu stiu daca mie mi-ar place cu numaratoare inversa... mi-e sa nu ma stresez prea tare cand ajung la -2,-1 Si mai ales daca o fi sa nasc dupa DPN, cred ca m-as agita prea rau

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Roxxy poate sa fie si bb ,dar pot fii si contractii nedureroase,eu am avut si astea trec cu no-spa si odihna multa.
Eu aseara statem cu burta in sus si de odata a aparut desupra buricului o galma de ziceai ca este un cap(de fapt cred ca asta si era)si ii zic lu'Adrian "uite ca in filmul ala cu Alien"...s-a uitat urat la mine si a inceput sa ma mangaie pe burta,asa ca galma mea s-a retras.

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

AncaD eu nu am luat nimik, pt ca sincera sa fiu nu mi-a trecut prin cap , ma simteam f obosita. Dar am stat in pat si m-a lasat.
Inca ceva ce patesc, noaptea cand merg la toaleta, deci cand ma dau jos din pat ma dor talpile rau de tot de parca as avea ace in ele. Ziua nu am problema asta sau seara sau etc. Numai noaptea cand ma dau jos din pat. Si nici macar nu mi se pare ca picioarele ar fi umflate, decat fff putin de la caldura.
Dar acuma am mainile umflate cum nu le-am avut niciodata, si asta asa de dimineata.
Parca se aduna toate asa dintr-o data. Of of.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Neatza!!!

ancadragoman mersi mult de informatie!!! si jasmine mersi mult pt intentie!
Mihuta si Roxxy felicitari pt bebeii sanatosi!!!!!!!
Roxxy si eu am simtit la fel ca tine si ma sperii destul de tare...dar in 5 min maxim dispare umflatura...si ma linistesc...Nu cred sa fie ceva grav....sper si eu!!!
RGE chiar asa ....las-o mai moale cu treburile.... ca o sa ai timp dupa nastere sa fii obosita deci macar acum mai menajeaza-te si tu


21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY, CAMI....o sa incerc sa o las mai moale dar am foarte multa energie, l-am disperat si pe al meu ..nu suport sa stau locului, ma apuca dracisorii..
..'NEATZA FETELOR
...eu acum m-am trezit si m-a luat o durere in dreapta sub burtica cam naspa..am luat un no-spa sa vad daca trece ..sper sa treaca..si sa fie de la bebe care sta pe ceva ..nici nu vreau sa ma gandesc la apendicita Doamne fereste..ma arunc de la balcon

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput