Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pussi am sa-ti arat ceva.Sper sa-ti placa.
http://www.swistak.pl/aukcje/1816539,efik1-WOZEK-RETRUS-BLIZNIAK-pompowane-kola-.html

Sa te uiti pe toata pagina,pana jos.Mie mi-au placut.Eu imi iau varianta simpla.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel24+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata fetele!!
ink o zi torida, si v-a fi si mai groaznic zilele astea.......bine ca la birou e racoareeee mareee...brrrr

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Mihuta, felicitari!

Am fost aseara la Mothercare (prognoza de astazi si zilele viitoare este mai sumbra dpdv a caldurii..).
Au facut reduceri de 30% doar la imbracamintea de vara- atat pt. bbi, cat si pt. mamici.
Erau f. multe tricouri, rochitele superbe, insa nu i-am cumparat- nu am considerat ca se merita sa iau de pe acum pt. vara urmatoare.

La baieti mai mari oferta f. slaba, mai aveam cateva lucruri de la ei, asa ca nu i-am cumparat nimic! (prima data cand ma lasa inima sa ies dintr-un magazin pt. copii fara sa-i cumpar ceva ).
Am mai luat pt. fetita o salopeta cu maneci lungi (dar fara picioruse) si un costumas cu bluzita, pantalonasi si caciulita.
Le-am aratat aseara soacrei si sotului- ea cel putin a ramas impietrita in primul moment- cica "Cami, de ce ai cumparat? nu trebuie inca!". Sotul mi-a promis pana la urma ca ma lasa sa cumpar ce vreau la expozitia din septembrie- ca acum inca este prea devreme, sa mai asteptam nitel...

Mi-am cumparat si eu un tricou cu reducere-roz bombon - si un set de 2 sutiene pt. alaptat (astea fara reducere, au costat 1.700.000 ambele- am vazut si la Rococo si alte magazine, unul singur 1 mil). Mie mi-au fost f. utile la Sebi.

Modelul pe care l-am cumparat de la Mothercare este www.mothercare.com/gp/product/B000IW20NK/sr=1-16/qid=1184737867/ref=sr_1_16/026-6444924-5886826?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core" target="_blank">
asta (setul luat de mine cuprinde unul alb si unul negru)- sub poza mare gasiti si alte ipostaze din care se vede cum se detasaza cupele..

Va spuneam ca vreau sa-mi cumpar si lenjerii! Anterior am avut impresia ca am vazut seturi la preturi intre 2-4 mil. Ieri m-am uitat mai atent, o singura paturica 2-3 mil!!!! Cred ca un set (paturica, aparatori,lenjerie...) duce spre 7-10 mil. .
Asa ca ... m-am lasat pagubasa (eu voiam doua )...



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Ramonella, distractie placuta! Unde mergeti?
Roxxy, concediu placut, sa te bucurii de sarcina si sa ne scrii!
Adina,cred ca depinde de educatie. Majoritatea barbatilor participa si la cursurile prenatale, impreuna cu mamicile, sunt invatati cum sa participe, ce sa faca in acele momente, cum sa usureze "chinurile" mamei, nu?

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by dany26

Dragi gravidutze stiu ca s-a discutat de "n" ori subiectul dar va rog dati-mi si mie un raspuns scurt : daca reusesc sa iau de la dr de fam (sau trebuie de la dr ginecolog???) scutirea pt 6 ore de lucru am inteles ca salariul va fi acelasi dar...trebuie sa ma duc la comisia aia...nu stiu care...??!ca mi-e frica....deoarece motivul scutirii va fi inventat....logic

Mersi anticipat!!!![

21+ ANDREI




De la doctorul ginecolog trebuie scutirea. E posibil din sapt 24, asa mi-a zis tanti dr. Si nu iti mai trebuie nimic in plus - cu respectiva adeverinta te duci la personal si asta e.

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata, ce mai fac fetele?
Vad ca inca nu v-ati toropit de la caldura


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu daaaaaaaaa.....ma termina caldura asta.De maine stau acasa ca mor pe strada

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata, fetelor. Azi chiar nu am mai avut somn. Sunt obisnuita cu programul de la serviciu si la 7 am deschis ochii. Am simtit si niste miscari prin burtica (cred ca se plictisise si Rares de atata somn). Eu seara ma culc o data cu gainile, adica pe la 21.20-22.00. Apropo, fetelor, eu sunt in 20 de sapt iar miscarile pe care le simt sunt ca niste pulsuri in burtica, insa nu le simt zilnic. Cam de o saptamana am inceput sa-mi simt puiul. Cateodata simt cum se intareste burta intr-o parte si cand pun mana acolo simt partea aia foarte tare, ca si cum s-a strans tot acolo. Oare este normal cum simt? Sunt la prima sarcina si ma simt tare nepriceputa.
Se vede ca azi am chef de vorba. Va scriu mai tarziu. Pupicei. sa aveti o zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

Si eu sunt la munca dis de dimineata, dar afara mi se pare groaznic. Termometrul de la masina imi arata de dim la 8.30 31 de grade in Dr Taberei. M-am dus mai intai la piata sa imi fac provizii pt azi ca sa nu mai tb sa ies la pranz si deja mi se parea ingrozitor de cald.
Ieri cand am plecat de la servici ma tot durea burta si acasa ma durea, a tb sa stau o ora in pat ca sa imi treaca. Vi s-a mai intamplat asa ceva?? Sa simtiti ca o presiune/tensiune in toata burta? Ce sa fie? Ca m-am ingrijorat un pic. O fi de la statul pe scaun?

Va pup si va doresc o zi minunata.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca si eu am patit acelasi lucru aseara ,ma durea rau de tot toata burta,am luat un no-spa si a trecut .Ce o mai fii si asta?


anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput