Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, tocmai am tras o sperietura de moarte: nu va puteti inchipui ce se poate simti intr-un caz ca asta!!! M-a sunat acum vreun sfert de ora timpita de maica-mea (altfel nu pot sa-i spun) ca sa-mi spuna ca un autocar cu romani care se duceau la munca in Spania a avut un accident in Ungaria si doi frati au murit!!! Nu pot sa va spun ce tremurat m-a apucat: fratii mei au plecat ieri in Spania!!! Nu stiu cum am format numarul tipei care s-a ocupat de transportul lor, simteam ca mor, bebe se agita foarte tare, inima mi-o luase razna. Tipa imi zice ca a vazut si ea, dar ca autocarul nu era ala, ca fratii mei plecasera cu autocar verde si cel cu accidentul era alb. Doar asa am inceput sa ma mai linistesc. Pina la urma s-a dovedit ca nici macar nu era vorba de autocar de Spania, era de Cehia...Dar am tras sperietura vietii mele...nici acum nu-mi dau seama cum a putut fi atit de proasta sa se gindeasca imediat ce aude ca erau frati este vorba chiar de copiii ei...Doamne, m-a terminat! Mai rau este ca nu s-a gindit nici o clipa la bebelusul meu si la faptul ca daca suni asa si trintesti o veste ca asta unei femei insarcinate se poate intimpla orice...Daca s-ar intimpla ceva cu bebe din cauza prostiei ei nu i-as ierta-o niciodata. Scuzati-ma fetelor ca va spun toate astea, dar chiar nu aveam cui sa-i spun si simteam nevoia sa ma descarc...cu Dan nu pot vorbi decit diseara, ca vine tirziu de la munca...




bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Yasmin, linisteste-te. Bine ca e totul in regula. Probabil ca in momentul in care te-a sunat, mama ta nici nu s-a mai gandit ca esti insarcinata. Iti dai seama ce ganduri i-au trecut prin cap. Numai mama sa nu fi. Stai linistita, calmeaza-ta, asculta putina muzica sau iesi putin pe afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, hai linisteste-te!

Ea sigur n-a vrut sa-ti faca nici un rau... Doar si ea s-a gandit in momentul ala numaila copiii tai, ca si tine in momentul asta! E normal, zic eu... Bine ca fratii tai sunt bine.

Adina 17+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxxy, merci, m-am mai linistit un pic, dar bebe e tot agitat, desi il mingii si-i spun ca a trecut totul. Stiu ca e socant dar trebuia sa asculte si sa se uite bine, chestiile astea sunt foarte periculoase...cu atit mai mult pentru ea, care are hipertensiune (20, chiar 22)...in orice caz din cauza unei prostii ca asta poti sa ai un om pe constiinta...nu asa se procedeaza. Daca as fi auzit eu inaintea ei as fi stat sa aflu amanunte si nici nu mi-ar fi trecut prin cap ca pot fi copiii mei cei in cauza. Cum sa ma gindesc la ce-i mai rau? Chiar asa, toti ciinii sunt scurti de coada? In afara de asta sunt sigura ca i-a bagat in sperieti si pe ceilalti: pe tata, pe celalalt frate...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Bine ca sunt bine fratii tai ! Probabil ca mama ta s-a panicat, gandeste-te ce ingrijorata esti tu pentru bebele tau nenascut, daramite dansa pentru copii ei mari...

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Da, Adina, slava Domnului, ei sunt bine! Cred ca as innebuni daca li s-ar intimpla lor ceva...niciodata nu m-a inspaimintat ideea ca eu as putea sa mor, dar mi-e groaza numai la ideea ca as putea sa pierd pe cineva din familie. Mai ales cind e vorba de doi baieti de 20 si 24 ani...Desi virsta nu conteaza.




bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

In fine, parca si bebe s-a mai linistit. Acum incepem sa ne debarasam de ginduri rele si sa ne gindim la eco de miine dimineata. E 4D, sper sa nu fiu dezamagita si sa fiu mult mai impresionata ca la Iosup cu 3D al lui. Poate il vad si eu mai bine pe bebe.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..buna seara..am binevoit si eu sa ma trezesc..am dormit ceva..se vede ca noaptea am treaba..ma duc sa-mi bag la rece niste ceai de cozi de cirese...si poate reusesc sa-mi trezesc si sotul care a adormit langa noi sa iesim pe afara..si eventual la cumparaturi ca am mancat tot ce se putea manca prin casa.....ar mai fi un iepure..noroc ca nu am voie vanat

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

...mama da ati fost active nu gluma....tre' sa ma apuc de citit

JASMIN...succes la eco!!
CAMI..frumoase si pretioase site-uri..ma bag si eu acum sa studiez

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..ma bucur ca sunt ok fratiorii tai..cunosc senzatia...mai bine patesc eu ceva rau decat cineva drag, din familie...ma bucur ca si-a revenit si bebe..vorbeste-i sa te simta ca esti linistita

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput