Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am aparut si noi ,ne-am instalat in pat cu tastatura pe burta si cu aerul dat drumu.


anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

fetelor, stiu si eu un caz de bebe care a murit inainte de nastere, la 40 sapt (prietena unei colege de serviciu). Au incercat sa-i faca analize, dar era prea tarziu (cu caldura asta, nu a rezistat prea mult testulul). Medicul a zis ca e posibil sa fi fost din cauza caniculei, sa nu fi consumat mama prea putine lichide. Daca bebe are nevoie de lichide, "trage" de unde poate.. si daca nu consumi lichide multe, poate determina ca urina sa treaca in sangele mamei si ulterior la copil. Cel putin asta a fost explicatia doctorului ..

Eu de cand am aflat incerc sa stau cat mai putin in caldura de afara, si daca chiar trebuie sa ies, beau peste 3 litri / zi. Medicul ii zisese ca ar fi trebuit sa consume peste 5 litri / zi, avand in vedere ca era si in luna a noua...



Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

aoleu mama, 5l pe zi nu cred ca as putea nici in ruptul capului sa beau atata apa.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

in mesajul precedent "testulul" = tesutul

sorry... cred ca deja am adormit la birou [:P]

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am uitat sa va spun ca m-am cantarit dimineata ......+5 kg.Am luat un kg intr-o saptamana

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

tocmai am pus sticla la gura cand am auzit si am dat peste cap juma de litru...... vedeti ce face frica din om???

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor daca consumati si pepene verde si alte citrice + 2l/zi de apa eu zic ce e ok!! eu apa dc beau 0.5l/zi, in schimb un pepene verde de 14 kg imi ajunge 2 maxim 3 zile!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Salutare,fetelor!
Am refacut eco de luni,cea in urma careia eram asa speriata,e totul ok,nu am avut eu noroc de cineva ca lumea...
Asa ca m-am linistit si am aflat ca vom avea un baietel,asa ca rog fetele sa-mi puna si mie un carut albastru,sa fim si noi in rand cu lumea!
Va pup si multumesc mult de incurajari,mi-au prins bine!
Avem fix 16 saptamani,6 zile si 6 ore!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

felicitari pentru baietel, iuli-ana! V-ati decis cum o sa-l cheme?

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

tocmai am pus sticla la gura cand am auzit si am dat peste cap juma de litru...... vedeti ce face frica din om???

Anca 24+ Elena

poze



Hai ca m-a pufnit rasul, exact asta am facut si eu. Cum am citit am pus sticla la gura si am dat pe gat juma de litru ! C-o fi ca n-o fi, mai bine beau in plus !

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput