Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca, din cate zici, eu mi-as lua suportul acela pt. cadita/ cel pt. cada mare, cadita care este compatibila cu el (am vazut ca are si termometru, deci mai scapi de o grija) si reductorul acela-util in primele lui care se fixeaza direct pe cadita (si nu costa decat vreo cateva sute de mii lei).
Salteluta de infasat se poate pune oriunde- pe o comoda (pe care poate o ai deja, nu speciala neaparat), pe pat,etc

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca, o fi avand aerisire/ventilatie speciala

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

mihuta gand la gand .
Eu ca si mobila pt bebe nu voi lua decat patutz si poaaaate cel mult un un dulapior de-ala mic cu sertare din plastic, gen suport pt incaltaminte, pe care sa pun cosmeticele si alte maruntisuri. Pt ca la ea in camera voi pune canapeaua pe care o am eu acuma in camera (ca sa pot dormi la ea in camera) si un dulap tot de la mine din camera care e fix de dimensiunile dulapurilor din mobilierele de copii si va fi tocmai bun pt hainutzele la bebelina si suficient (de aceea ne tb pt noi pat si sifonier). Si apoi cadita si suport pt cadita imi tb si am si unde sa le depozitez ca stau la casa si cred ca inca mai gasesc loc.
In rest mai vreau cadita,suport pt cadita, masa de infasat si carutz. Astea le voi lua inainte de nastere sigur. Restu mai vedem, restu ma refer la scaun de masina, premergator si etc, astea la timpul lor. Ca hainutze si biberoane si tot tacamul cu ce mai tb maruntzisuri le voi lua tot inainte.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Super casca anti-shock (http://www.okbaby.it/in_e_fuori_casa/noshock_rom.php?p=1&img=01).

Eu vreau oricum cadita si poate ceva intaltator, pentru spatele meu . Am renuntat la ideea de cadita in dormitor (gen alea incorporate in masa de infasat sau in dulap), din aceeasi cauza - nu vreau apa in dormitor

Alexandra 19+ si 70% Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anca, eu am un duplex cu 4 camere deci teoretic e destul de mare, dar n-am lasat nici o debara, balcon (ca erau gen logie)in picioare si singurul spatiu de depozitare e un fel de debara facauta la comanda care are si dulap de pantofi, dulap de haine (ca e pe hol si nu am cuier),locul unde tin aspiratorul, valizele, pomul de iarna, etc. Asa ca tot ce iau va sta in mijlocul camerei copilului.

Caruciorul il voi tine in masina, ca stau la etajul 3 si nu avem lift, asa ca imi trebuie unul minuscul pe masura masinii mele ( peugeot 107)...

Eu cred ca iau chestie de aia cu ventuze pentru cada mare.

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

mie chestia asta imi place rau :
http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=118

nu stiu insa cat de utila e...

22s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Da Mihuta, cica riscul ca bebe sa se intoarca intr-o pozitie periculoasa (sa se sufoce) este diminuat...Nu am avut, nu stiu cat este de utila.
Oricum, eu l-am intors pe Sebi ca pe un ou la closca, alternativ pe toate partile, sa i se formeze capul frumos (in primele luni oasele capului sunt foarte moi, cu portiuni neinchise-fontanele- si se pot lua diverse forme daca se sta numai intr-un fel...). Cunosc un baietel care a fost tinut doar pe spate, si are capul la spate usor turtit..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by anacami

Dany, ti-am vazut pozele trimise pe adresa comuna de email! esti superba, o graviduta fotomodel! A inceput sa ti se vada si tie bine burticuta, este f. frumoasa (spuneai la un moment dat acum cateva saptamani ca este f.f. mica si nu se cunoaste)!
Roxxy, asa este, stai foarte bine!

De vreo ora nu stiu in ce pozitie sa mai stau, am impresia ca se intareste burtica in mod continuu. Si astazi nu am mancat decat 3 felii de paine integrala cu cate o felie de rosii si una de branza (nu mai stiu cine spunea de aceasta combinatie ), am mai baut o cafeluta si multa,multa apa. Nici macar no-spa nu mai am la mine, ca nu am mi avut nevoie in ultimul timp si mi-am facut acum cateva zile curatenie in geanta ...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



Anacami mersi mult de tot pentru compliment ....si da, asa e, ai tinut f bine minte....mi-era frica, ca nu creste iar acum e chiar vizibila binisor ca imi da lumea loc in metrouApropo tu la mare cat ai stat la soare ....scuze ca nu ne-am mai intalnit...dar al meu sot era asa obosit ca trebuia sa mergem 20 min dus 20 intors...la pranz si seara pana gaseam un restaurant sa mancam incat m-a zapacit de cap...el e mai comod asa din fire....

Nu cred ca ai citi ce am postat eu cand ne-ai trimis poze de la mare cu ala micu prima data e un scump, un frumusel!!!!

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

alfa anca, eu nici nu simt crema cand ma dau, intra repede in piele dar o si face super catifelata!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik






Yasmi tu cu ce crema te dai de intra asa repede (vreau si euuuuu) ca eu cu toate cremele cvare m-am dat la viata mea au intrat cam greu si ma enerveaza lucrul asta rau....

Fetelor declar ca la Universitate termometrul arata 58 grade...

21+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dany26

quote:
Originally posted by bb_yasmi

alfa anca, eu nici nu simt crema cand ma dau, intra repede in piele dar o si face super catifelata!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik






Yasmi tu cu ce crema te dai de intra asa repede (vreau si euuuuu) ca eu cu toate cremele cvare m-am dat la viata mea au intrat cam greu si ma enerveaza lucrul asta rau....

Fetelor declar ca la Universitate termometrul arata 58 grade...

21+ ANDREI




crema antivergeturi de la Chicco + crema pt glenze (pt gravide) de la Chicco.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput