Mamici de noiembrie- decembrie ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am facut 24 de saptamani!!!!!!!!!!
BB si eu la fel,de pe 27 in concediu

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ANCA FELICITARI PT CELE 24 DE SAPT!!!!
anca si dupa aia mai mergi la job???

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

RAMO..imi pare rau..totusi din mai???..Doamne mi se pare exagerat de mult..eu merg la control din 2 in 2 saptamani si fac eco la 3 si tot mi se pare putin..Doamne fereste si multa putere sa treaca peste..desi eu una nu cred ca as putea...
...fetelor daca tot nu am facut nani..mi-am dus un sumar de urina si urocultura....
ANCUTZA..sarut mana si voi sa fiti sanatosi..am uitat sa va zic ca avea fi'miu niste falcutze..mama, mama!!!
..fetelor o zi buna si racoroasa ca e jale afara...ma bag la baica si trag si eu o fuga pana la firma..pupici

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata burtici
wov, Ramonell, condoleante, cred ca e cumplit .... :((
O sa aiba nevoie de mult ajutor si de dragoste din partea celor din jur, iar daca nu reuseste sa treaca cu bine poate ar trebui apelat la un psihoterapeut...
Eu azi ma duc la Muresan la eco 3D, abia astept.

------------------------
Flory 23+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ancut,bravo,ce mari sunteti!!!!!!
Si eu plec sambata in concediu,la munte la Belis,langa Vladeasa!!!De abia astept!!!!!!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel24+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..cine stie mai multe despre hidronefroza mea??...ma ajuta si pe mine cineva?..sau sa-mi spuneti ce ceaiuri de rinichi am voie..pls

ROXANA de "ursuletz" 26+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Neata...
Ieri am primit o veste trista,care m-a marcat foarte tare...verisoara sotului meu,gravida in 26 de saptamani,a pierdut sarcina...a murit fetita in ea...ultima data fusese la control in mai...doar ieri a mai programat-o la eco...din luna mai...copilul era mort,in descompunere...nu se stie cauza...astazi ii provoaca nasterea si o va chiureta de resturi...saraca e distrusa...incerc sa nu ma gandesc prea mult,sa nu ma afecteze...nu a avut nici un simtom nici o banuiala ca ar fii ceva in neregula...ea zice ca il simtea cum misca...nu stiu ce sa zic...copilul era bine la ecografia din mai...a fost si la eco 3D,era ok,fara malformatii..
Va rog sa va ingrijiti,sa mergeti la ecograf...ce prostie,in strainatate nu se fac numai 3 ecografii...ca nu ar fii necesar mai multe...da pe naiba...uite dovada...copilul poate muri in tine si tu habar n-ai...si cine stie ce complicatii apar...
Doamne fereste!!!Scuze ca v-am intristat...


cum sa nu te preocupi...? cu neliniste asta m-am trezit si eu desi ma rog la Doamne Doamne sa fie bine, nu reusesc sa ma linistesc...mai ales ca eu am si complicatii..si fibrom ar fi tb sa fac mai des eco, dar dr. zice ca nu tb ,nu e necesar...desi acum 2 sapt. i-am auzit inimioara batand si la control cu dr. zice ca e totul ok...dar asa pe afara si inauntru... am o neliniste.. mi-e frica...mai este o gramada pana pe 27.iulie, cand mi-am propus sa fac eu eco de capul meu ca nu mai pot de griji...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB am concediu de odihna pana pe 20 august si teoretic as intra in prenatal pe 7 septembrie,acum sa vedem ca daca or sa fie calduri ca acum imi iau medical dupa concediu si gata

anca 24+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu nu vreau sa am astfel de ganduri....tocmai de asta incerc sa ma iau cu alte treburi....dar sper sa nu fie vreo presimtire ceva...
si inca ceva ..nustiu daca si la voi sau daca vreuna mai are asa... ori pt. merg des la baie ..desi ma spal si ma schimb de chilotei aproape de 3-4 ori pe zi... caci proteslip nu le mai suport , ma irita pe caldura asta...oricum nu le suportam nici inainte cine stie ce... mi se pare ca simt un miros asa mai anormal...nustiu cum sa va explic..o fi candida... o fi caci pana ajung la baie imi mai scapa cate un strop, si pe caldura asta sa...nustiu da mie parca imi miroase a mort...Doamne fereste... ce prostie dar tb sa-i spun cuiva...nu mai pot sa tin in mine...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Pufulet,bafta! sa primesti un rezultat f. bun si de la amnio (parca maine ti l-au promis,nu?)
Roxana,felicitari! Apropo, tu ti-ai facut analizele tot la Euroclinic? cum sunt preturile la analize in comparatie cu cele de la alte clinici private (gen CMU, Medsana,CDT V. Babes,etc...). Eu merg maine la dr. Gherasie, imi va face si ecografie si ma gandeam sa il intreb/sa il rog sa imi dea lista cu ce trebuie sa fac...Nu stiu ce sa iti spun despre problema ta, probabil ca vei gasi o multime de informatii printr-o cautare e net. Ai grija cu ceaiurile, nu le lua decat la rec. medicului- sunt unele absolut banale in mod normal, dar care sunt contraindicate pt. ca de ex. pot provoca contractii si nastere prematura!
Ramonella, vacanta placuta!
Anca, la cat mai multe saptamani pana la 40-42, sarcina usoara, fara probleme!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput