Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, eu am facut anticorpii B in saptamana 30 cand am fost la ultimul control, iar de restul analizelor mi-a zis ca mi le da in sapt 34, adica pe 24 iul cand merg lacontrol si la ECO, oricum eu am facut ultima serie de analize in sapt 28, inclusiv secretie.

Am intrat si eu la mamicile de iul- aug si am vazut ca deja sunt o gramada de bebelusi, iar multe fete au nascut prin sapt 38.






cecilia,32+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Va mai amintiti de Karligutza, care mai intra pe la noi, a nascut o fetita in 41 sapt. prin cezariana, vineri 13.07 la ora 19. sa fie sanatoase si papacioase.

Incep sa am emotii..... dar ma incurajez singura, adica incerc sa nu ma gandesc.
Maine vine mama mea, de la Baia Mare, uraaaa,asa ca nu stiu daca o sa intru, oricum va urez la toate o saptamana usoara, fara arsuri si insomnii. Aveti grija de voi.

toate

cecilia,32+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

moldoveanca te-am luat cu un centimetru
gabriela
piccaflor am dat 50 de lire pe cosulet cu tot cu suport.
sabina super pozele!

eu am tras un pui de somn bunisor dupe ce am mancat gratar si cartofi prajiti,asa bunnn a fostttt....




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu am intrat doar sa va urez noapte buna si somn usor, ca am vazut ca multe aveti probleme, dar trec ele toateAzi nu am scris ca nu aveam ce face si in loc sa intru pe la prematuri(ca mi-am promis sa nu mai intru) am citit despre Kay si fetita ei(scrisese cineva la un moment dat ca au probleme) si rau am facut ca toata ziua, deci nu va recomand. Ramonarosca nu trebuie sa te ingrijorezi, astea sunt contractii Braxton-Hicks si pot fi chiar mai multe pe zi. si noapte buna fetele!Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna seara burtoaselor!!!! Nu am nascut... Asta ca sa va linistiti... Nici bebelanul cel mare nu e operat pentru ca nu stiu ce nu e in regula pe la degetelul lui... Sunt doar cu zugravii prin zona si e imposibil sa ajung la internet... Acusica stau pe niste trente ca sa pot sa citesc din urma. Plus ca nu am lumina si sunt numai cu ce vaz de la laptop. Daca scrie fata prostii, sa nu ma besteliti....
Doamne ce fericita am fost cand am citit de Ayumi. Bravoooo gagici! Esti memorabila, judeci, din moment ce ai deschis listuta!!!! Multa sanatate bebelinilor si viata lunga si frumoasa le dorim eu si Bogdan!!!! Ne-am chinuit sa citim prenumele dragutilor tai si m-am ras ce fata a facut al meu cand a aflat ca deja se naste la noi la odisee...
Mi-a placut si bebelinul Andreei. Super frumusel si foarte reusita pozica. Sa-ti traiasca si sa fie fericit!!!
Sabina am vazut si macii tai albi. Sunt foarte misto. Nici eu nu mai vazusem asa minunatie... Daca nu eram grasa si frumoasa ma suiam in masina sa plec la locul faptei... Asa ma multumesc cu pozicile de la tine... Multumesc frumos. Uneori imi dau seama ca suntem atat de ocupati, incat uitam de micile minuni ale naturii... Uitam sa privim apusul soarelui, ploaia sau o adiere suava de vant. Uitam noi sa fim buni si iubitori, dar apoi sa privim la tot ce ne ofera natura asta nebuna?!.....
Asaaaa, deci sunt in focuri. Trebuie sa pregatesc totul in cele mai mici detalii si la pretentiile mele...ehehehe.... Am plecat cu zugravitul de la o baita nefericita si am ajuns la nu stiu ce baruri si scafe si pisici....
In alta ordine de idei, imi este foarte dor de Misha. Nu am mai suportat sa il vad cum se chinuie si l-am abandonat in curtea unei clinici veterinare, in speranta ca se vor ocupa doctorii de el sau macar va incapea pe mana unei persoane mai disponibile decat o gravida umflata si plangacioasa ca mine. Am trecut a doua zi sa il hranesc, dar nu mai era. NU am nici cea mai vaga ideea ce s-a intamplat cu el, dar sper ca e bine acolo unde e... Pupici Misha si regret ca nu ti-am putut oferi mai mult!!!!
Va pup fetelor si sper ca sunteti bine, fericite si necontractante!!!!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si pentru ca incerc sa ma tin mereu de cuvant....
sau din ciclul CE AM FOST

http://good-times.webshots.com/album/559892198YcAJGy?vhost=good-times

si CE AM AJUNS....
http://good-times.webshots.com/album/559892386PsFgHZ

Fara comentarii, bine?! Ca si asa ma apuca depresia cand ma vaz... Al meu rade pe infundate cand se uita la pozele facute pana sa raman insarcinata... Ce o fi in mintea lui saracul, cand stie ce a luat si acum vede asa o imbuibata???? Era si o comedioara cu Benny Hill cand se casatorea si isi luase gagiul o bunaciune de fomeie, iar la restaurant dupa ce se vazu madama cu actele semnate, a inceput sa infulece pana a pocnit rochia pe ea... Cam asa ma vaz si eu... Poftim probleme neamule!

Bebe Yannis in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

Astazi m-a apucat cheful de masurat burta si surpriza: 108 cm...
Maine sper sa ajung sa-mi fac anticorpii antiRh - din nou -, sper sa iasa tot negativ.

ramonarosca nu te ingrijora, corpul se pregateste de marele eveniment; recunosc ca la mine e mai lenes, altadat nici o data pe zi nu se intareste burtica.

Va si somn usor!

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Noapte buna si somnic usor!

Emma 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la noi,.
Pup burticile care se simt rau, Roxana, Sabina, Andries, Afibebe. Offf. Am citit azi in revista mami, ca nu trebuie sa mancam inainte cu 3 ore de culcare, ca sa evitam arsurile si agiditatile la stomac. Incercati si asa, poate va ajuta. Eu am constatat ca daca dorm pe partea dreapta ma ia instantaneu starea de rau cu arsuri. Cum ma mut pe stanga cum imi revin. E cumplit. Ma ia din somn si ma trezesc tare rau si buimaca. Azi noapte nici nu puteam respira, as arau mi-a fost.
Annisia, arati beton acum insarcinata! Mie imi place maimult. Arati a femeie, nene, sexoasa clar. Inainte erai copilitza tare, erai numai piele si os.
Moldoveanca, sa-ti traiasca nepotelul si sa va bucurati de el.
Dani, e super cosuletul.
Myral, potoleste-te maica! Nu mai intra acolo sa te oripilezi ptr ca autosugestia lucreaza la greu. KAy este un caz izolat. STai cuminte si nu te mai gandi.

Pupici si o noapte linistita!



Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

Annisia, am vazut ca esti cu o saptamana inaintea mea, dar la burtica ma intreci cu putin doar. O sa avem bebici mari!

Catelul pe care il tii in brate e scump de tot!

31 +

Mergi la inceput