Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

da, da, exact!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Nana sa sti ca vorbesc chiar despre spitalul judetean din Targoviste, si eu am ramas surprinsa cand am vazut cum stau lucrurile, nu spune nimeni ca nu se cotizeaza dar eu spun cu ce ne da voie in sectia de nasteri, iar cand ne-au dus sa ne monitorizeze bataile inimii bebelusilor am ramas surprinsa sa vad ca au aer conditionat...nu stiu daca sti dar in urma cu vreo 2 ani a fost mare scandal cu nu stiu ce infectii si au inchis maternitatea pentru renovare, acum sunt termopane, paturi noi si de cateva saptamani si aer conditionat, totusi cred ca e mult mai bine decat in alte spitale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Ia uite cum ies la iveala moldovencele una cate una

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze



si eu sunt moldoveanca, din Galati, dar sincer nu ma pot lauda cu nici un fel de mancare...nu am prea gatit...

urmychance31baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Vai vai vai rusinicaaa..cate moldovence si toate taceau malc....ia doua degete sus care mai sunteti ....noroc ca e vorba de mancare..ca altfell

carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Nu pot sa nu va zic faza autentica din Brasov transformata mai apoi in banc..s-a petrecut in sala de cinema..la un film cu Stefan cel Mare, cand el spune..,,Unde sunteti moldovenii mei?,,...la care jumatatea din spate a salii s-a ridicat in picioare,, Aici suntem Maria Ta!,,..apropo de nr mare de moldoveni care sunt in Brasov...dar cred ca acum s-au intors inapoi la pamanturile natale

carmen 31s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by amar

Nu pot sa nu va zic faza autentica din Brasov transformata mai apoi in banc..s-a petrecut in sala de cinema..la un film cu Stefan cel Mare, cand el spune..,,Unde sunteti moldovenii mei?,,...la care jumatatea din spate a salii s-a ridicat in picioare,, Aici suntem Maria Ta!,,..apropo de nr mare de moldoveni care sunt in Brasov...dar cred ca acum s-au intors inapoi la pamanturile natale

carmen 31s Oana Isabella



superrrrrrrrrrrrr tareeeeeeeeeeeee.....

urmychance31baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by amar

Nu pot sa nu va zic faza autentica din Brasov transformata mai apoi in banc..s-a petrecut in sala de cinema..la un film cu Stefan cel Mare, cand el spune..,,Unde sunteti moldovenii mei?,,...la care jumatatea din spate a salii s-a ridicat in picioare,, Aici suntem Maria Ta!,,..apropo de nr mare de moldoveni care sunt in Brasov...dar cred ca acum s-au intors inapoi la pamanturile natale

carmen 31s Oana Isabella




Am auzit ca Brasovului i se mai spunea Iasov tocmai din cauza nr mare de moldoveni

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Mai dar rele mai sunteti,m-ati lasat atata timp sa cred ca sunt unica printre voi,de fapt nu,ca mai e si Kriss79,oricum mie tot dragi imi sunteti.Pupici la toate si terminati-o cu mancarea ca e cam cald acum sa ma apuc de facut coltunasi sau placinte

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Ia mai terminati cu preparatele moldovenesti! Fina mea e din Moldova si confirm si eu, superbuna bucataria din Moldova! Dar nici cu cea ardeleneasca nu ne e rusine!

Roxana, multumesc mult! M-ai linistit! As fi fericita sa stiu ca s-a intors si micuta mea! Dar am un sentiment ca DA! Pai in cazul asta e mai bine acasa! In plus tu stai la casa si aveti si piscina, asa ca e chiar bine!

Danuta, boabe de orez nefierte?ca nu am mai auzit...sa stiu si eu! Lasa ca mai vb tu cu medicul tau, dar eu zic ca daca totul e ok, merita nasterea naturala!

Dani, multumim! Da#8217; stiu ca nu te lasi cu cumparaturile!

Da, Myral, ai dreptate, nu neaparat tot intervalul ala de travaliu inseamna ca mori de durere! Eu am mai zis-o, nu sint speriata, poate doar inconstienta!

Annisia, pe unde esti? Cu zugravii?


Gabriela 31+ Sara





Da,boabele de orez crude,le inghiti ca pe pastila.E o metoda usoara si la indemana oricand..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

gabriela,luy e tare greu sa te abtii cand vezi cate lucruri faine sunt ptr. bebelushi.
nana si eu ma bucur tare ca o sa nasc aici,esti privit putin "stramb" dar macar nu trebe sa te rogi de asistente sau moasa sa vina sa te ingrijeasca si sa cotizezi la greu de parca ar ploua cu bani...

ma duc si eu luni la moasa la control si am sa o intreb ce imi trebe ptr. bagaj ca mai am putin si termin de cumparat ce am vazut in listutele voastre.
cu cate picaturi v-ati luat voi absorbantele?
ce is alea lohii???



danielle 30+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput