Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabriela si la mare au venit caldurile....Si chestia asta cu travaliul de nu stiu cate ore nu cred e chiar asa nu va speriati, probabil atat a durat nasterea cu totul ,ca atunci cand te apuca totul e f suportabil multe ore, partea naspa cu dureri dureaza putin si se uita repede cand il vezi pe bebe.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Alice, a zis bine Irina, sunt chiftele. De fapt, cred ca au in plus morcovul, dar eu nu pun.
Irina, daca iti spun ca imi umplu singura borsul, nu imi place ala cumparat...
Myral, nu as vrea sa abuzez de sot , dar parca nici deloc nu e bine.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

myral
tati este roman, dar din munti - adica frumos si sanatos tun




30+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Da-m-am linistit de tot.
ma pregatesc sa fug, poate intru in bucur sa ma uit de niste corpuri de iluminat, cu toate ca de data asta nu cred ca voi avea putere sa infrunt caldura:)
pupic

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Irina, daca iti spun ca imi umplu singura borsul, nu imi place ala cumparat...
Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Pe unde stai in Bucuresti?ca ma prezantez acusi la un bors de casa Am avut si eu o tentativa sa umplu bors,dar nu mi-a iesit si am renuntat.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La noi soare si 12 grade, cum nu se poate mai bine. Mergi in pulovar pe strada. Uff ce bine, abia ma mai racoresc si eu ca adie un pic vantul. De joi au anuntat ploi dar temperaturi 15-16 grade, deci cald.
Ma pregatesc sa plec in pauza de masa, ca de la 13 trebuie sa plec la celalalt sediu de birouri, la un curs si n-am nici un chef.
Asa ca, daca nu ne mai auzim pana atunci, ne auzim maine.
Pupici si aveti grija cu contractiile si arsurile.
Sa aveti o noapte racoroasa, linistita, fara arsuri, contractii si alte nenorociri.



Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc
La noi soare si 12 grade, cum nu se poate mai bine. Mergi in pulovar pe strada. Uff ce bine, abia ma mai racoresc si eu ca adie un pic vantul. De joi au anuntat ploi dar temperaturi 15-16 grade, deci cald.



Nana, acum sunt 36 grade la umbra si tie ti se par multe 15-16 grade? Vreau si io acolo..........

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

quote:
Originally posted by NanaMotoc
La noi soare si 12 grade, cum nu se poate mai bine. Mergi in pulovar pe strada. Uff ce bine, abia ma mai racoresc si eu ca adie un pic vantul. De joi au anuntat ploi dar temperaturi 15-16 grade, deci cald.

Nana, acum sunt 36 grade la umbra si tie ti se par multe 15-16 grade? Vreau si io acolo..........Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

daca la 15 grade e cald nu vreau sa-mi imaginez cate grade inseamna frig Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Irina, eu stiam sa umplu de cand eram acasa la mama, dar atunci nu avea sens ca il facea ea . Dupa ce m-am mutat si eu la casa mea, a venit o data mama la noi si mi-a adus huste si de atunci pregatesc cu succes. Nu am dat rateuri pana acum si sper sa nu dau nici de acum incolo.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

confirm binefacerile gastronomiei moldovenesti!!
eu sunt bucuresteanca get beget, dar moldoveanca prin adoptie, ca de' mi-am luat sot moldovean.
si am adoptat la randul meu aproape toate felurile de mancare "clasic" moldoveneasca, desi... de exemplu coltunasii ma omoara, foarte rar ii fac.
dar borsul cu sfecla este pur si simplu bestial.
ce nu inteleg eu: de ce acolo nu se mananca spanac, urzici, conopida? sau ciorba de loboda?

Andries

Mergi la inceput