Mamici de septembrie-octombrie 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Rodica, eu nu ma gandesc sa nasc la clinici particulare. Pt. doua nopti cat voi sta in spital (asa am stat data trecuta) nu mi se pare ca merita, pot rabda in conditii de spital normal. Si in plus, Universitarul are conditii decente, mai ales in una din aripi, iar daca stai la rezerva cu atat mai mult.
mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28+Maria




Tomasa, probabil in Bucuresti sunt conditii decente dar in Baia Mare nu prea... mirosul in bai e insuportabil, dupa nastere daca iti vine cineva in vizita trebuie sa mergi din salon la un gemulet cu gratii care e in hol, iara daca ai "norocul" sa fii in ultimul salon ai de mers...., iar medicii si asistentele sunt cu buzunarele deschise si nu-ti fac nimic pana nu le dai banii cuveniti, cumnata mea a nascut anul trecut, si in timpul travaliului ea trebuia sa umble dupa asistente prin salon sa le puna bacnote in buzunar ca s-o bage cineva in seama, si astea sunt doar cateva aspecte.

De asta m-am gandit la clinica particulara pentru ca platesti cat e taxa dar macar stii ca se ocupa de tine.

Astept si parerile voastre...

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png
Rodica 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Fetelor, si la noi e o caldura sufocanta. Umiditatea mare din aer il face chiar irespirabil. Am tras obloanele si stau "mai la racoare".
Am gasit ceva ce m-a distrat la culme:
http://stiri.rol.ro/content/view/65909/96/
tuturor,
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Da, asa am auzit ca e si prin Piatra. De-aia am vrut sa mergem la o doctorita in Iasi.

http://good-times.webshots.com/album/559900319NjkeAH

Emma 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Alice, nu Gema e alta fata, nu ai observat-o? Eu am demult contractii si m-am tot vaietat de ele incat credeam ca v-ati saturat.Tomasa asa e dar eu stiu din ce categorie oi face parte ca atunci cand ma apuca ma ia cu calduri si o frica de nu stiu ce sa mai iau ca sa-mi treaca.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by aeperju

Citeam zilele trecute intr-o revista ca e suficient pentru sterilizarea biberoanelor spalarea lor in masina de spalat vase. Stiti ceva de asta? Poate nu mai am nevoie de sterilizator...zic si eu...

Emma 30+



Da poti steriliza biberoane si suzete in masina de spalat vase fara nicio problema insa sfatul meu e daca o faci sa pui totul in partea de sus si nu lasi resturi pe farfurii sau tacamuri.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Vai! Ce-am mai ras! E super filmuletul. Trebuie sa va uitati! Ha ha ha!

EMma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Luna1

quote:
Originally posted by aeperju

Citeam zilele trecute intr-o revista ca e suficient pentru sterilizarea biberoanelor spalarea lor in masina de spalat vase. Stiti ceva de asta? Poate nu mai am nevoie de sterilizator...zic si eu...

Emma 30+



Da poti steriliza biberoane si suzete in masina de spalat vase fara nicio problema insa sfatul meu e daca o faci sa pui totul in partea de sus si nu lasi resturi pe farfurii sau tacamuri.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!




Super ok. Mersi!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Emma esti o graviduta tare simpatica. Si voi ati luat patut, carucior, eu raman singura pe ultima suta de metri. Am observat ca ati luat patut pliant, pare destul de stabil? Ca si noi am vrea din asta(desi e mai bun din lemn), dar ma gandesc ca pe asta il poti lua si in concediu, ati luat mai scump sau la un pret acceptabil?Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rodica, te inteleg... . Ai dreptate, in conditiile de care spui ar fi tare greu cu dureri si bb mic. Plus ca si in spital, spagile adunate, tot la aceeasi suma cred ca te duc in final. Macar asa dai banii cu chitanta si stii pe ce.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Emma, am vazut pozele, esti tare draguta!

Ramonaiani, dragut filmuletul.

Alice, contractiile sunt cum au descris Myral si Tomasa. Daca simti doar o intaritura intr-o parte a burticii, poate fi un capsor sau fundulet de bebe care sta intr-o pozitie nu pre comoda pt tine.

Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput