Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

voi cola/pepsi beti?? eu inainte de a ramane gravi beam 2l/zi, apoi nu am mai pus gura pe el insa zilele trecute dupa ce am mancat un salam super picanmt mi s-a facut o pofta de cola si am riscat!! eu zic ca daca nu exageram eok, nu??? daca beau maxim 1litru/luna o fi ok??

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Eu nu sunt prea carnivora si vad ca nici bebe, la inceput nu voia deloc...acum mai mincam dar nu foarte des...Si nici nu prea poftesc, aproape la nimic...dulciuri destul de rar. BB, eu cola si pepsi nu prea servesc, dar citeodata am chef, ieri de exemplu ma simteam obosita si am luat un pepsi sa ma mai inviorez



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BB, ma omori cu micii!!! Vreau si euuuu!

Iarna e rece ! Eu stau la Viena, deci nu in munti, temperaturile sunt in jur de 0° (mai mult sub 0), depinde de iarna. Asta trecuta a fost exegerat de blanda, cu temperaturi mai mari, dar n-a fost normal. Dar avem si zapada, si ajung temperaturile si la -10, -15. Ca se poate si mai frig, e clar, dar nu vorbesc de exceptii... Insa nu departe sunt si muntii cu zapada si temperaturi scazute. Deci e rece iarna.

Cola sigur nu-i problema. Dr zic ca pana la 2-3 cafele pe zi e ok (dar nu tari), ceea ce ar corespunde la peste 2l de Cola pe zi. Nu cred ca-i chiar bine atata, dar eu beau in fiecare zi o doza de Cola light (de fapt Zero, ca-mi placce mai mult), sau o sticluta de 0.5l. Cafea nu beau deloc, daca da, atunci nu Cola. Fara nu mi-ar merge bine, ca am tensiunea prea des sub 10/6, in ultimul timp mai des chiar si 8/5 si nu-i bine... Deci am si motiv!
Nu-ti fa griji cu Cola aia, ca nu-i mult!

Ma duc sa ma pregatesc in continuare, c aplec peste jumate de ora, dar mai trec o data inainte...

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

o seara placuta va doresc, eu o sterg in oras!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina, m-ai facut sa nu ma mai simt vinovata ca mai "scap" la cate un cola!! la nunta de sambata trecuta am baut 2 pahare si deja ma simteam asa de vinovata!!! iar saptamana asta am mai baut aprox 1 litru, deci portia pe luna asta sa dus
restul fetelor oare ce fac??pussi, ancaD,roxana,petro (nu a mai aparut de mult!!) restu' fetelor active pe unde sunteti?????

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina, distractie placuta!!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor se pare ca un pic gresit m-ati inteles...am zis ca nu ma pot bucura de sarcina ca , nu mai pot sa fac lucrurile cum imi placeau,merg ca o rata deja aveam sapt. trecuta 10 kg luate de la doar de la 12 sapt.;...sapt. asta nu am mai indraznit sa ma cantaresc..si sa revin ca nu ma pot bucura ca ma asteptam sa fie altfel... nustiu la ce ma asteptam.. dar noua luni...trec asa de greu cand pe langa cele care nu aia voie sa faci...nu mai poti tu sa faci.. si in plus cand iti este redus la maxim efortul.. nimic.. "tu ai voie sa duci doar cana de apa la gura"...ha, ha ce gluma buna!
eu nu zic ca poate voi nu va bucurati de sarcina ,eu una inca nu stiu cee aia mai ales ca tb sa stau mult m. atenta decat voi...si in pat sincer degeaba stau ca ma doare toate cele amortesc cu totul....
Doamne fereste cum sa nu ma bucur ca sunt insarcinata , ma bucur ca doar asa pot avea si eu comoara mea ..eu nu vad alta solutie... ziceam ca am sa ma bucur mult mai mult cand am sa-l vad iesit caci acum ma preocupa si sarcina cu probleme...

Dr. a zis sa nu fac efort ..mare ... nu ca nu pot face plimbari.. defapt atata fac...mai ies ..pana la magazin si inapoioricum pt. deja e destul de obositor ca e un pic si departe.. si cand ajung acasa simt plimbarea...
mai ies si seara, ma scoate sotul meu seara, bine nu seara de seara.. la pascut in lesa...(scuzati-ma dar am schimbari de umor des... or fi si hormonii astia iar am lungitooooo

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

somnic usor! si scuzati-ma ca ma vait...ma mai descarc si eu un pic..m-ia trecut...acum deja am alta dispozitie... pot sa o iau de la capat?
ma bucur ca voi fi mamica

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bb yasmi, eu beau in alternanta cand beau o cafea pe zi cand o jumate de cola.. sincer nu am mustrari de constiinta pt. asta caci dr. a zi 2 cafele pe zi...deci eu beau doar la jum ... bine ca am si tensiune f. mica(9/4), daca nu beau cafea si nu mananc ceva dulce ..si cum la dulce am renuntat...dar pt. ca nu ma mai atrage nu a tb sa ma chinui...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Fetelor, stiu ca voi dormiti, dar eu acuma am venit acasa si am chef de scris :-)

Stefania, dar daca ai voie plimbari si efort moderat, de ce trebuie sa stai atata in pat? Scuza-ma ca intreb, dar se vede ca mi-a scapat, iarta-ma!

Si stand atata in pat, e normal ca te ingrasi muuult mai repede, ca pe de o parte probabil mananci ceva mai mult decat normal, insa consumi mult mai putin, renuntand la viata "normala".

pe drum acasa am fost agatata de un tip, si va zic sincer ca mi-a mangaiat ego, adica nu-s inca asa deformata! Am avut o bluzita mai laruta si el n-a observat ca sunt insarcinata!

Cam asta, ma duc sa ma spal pe dinti si ma mai uit la un film ori ma culc, vad eu!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput