Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB, in contractul colectiv de munca la nivel de unitate asa scrie-ca este prop. cu nr. de luni lucrate...
eu as vrea sa imi iau cat mai putin inainte, plus ca as vrea sa intru in concediul de ingrijire al copilului dupa 1 ian., dar sa vad cum rezist...daca nu se va putea,asta este..

Alfa_anca,ai grija! poate niste vitamine te-ar ajuta mai mult..iei?
calciu,fier,etc

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ancuta, ce bine de tine ca-ti iei deja liber! Eu in general folosesc metroul, iar daca merg undeva pt servici ma duc cu colegul meu, cu masina firmei...dar citeodata, in interes personal mai folosesc si cite un autobuz...Doamne, e groaznic...nu se poate respira, e ceva de nedescris. Asa ca, aviz fetelor care trebuie sa mearga cu transportul in comun, sa nu li se faca rau...
In legatura cu medicul, cred ca, pt binele lui bebe, am sa mai merg la medic si o sa te rog sa-mi spui unde-l gasesc pe medicul tau. Sunt sigura ca nu sunt toti la fel si apoi am incredere in tine... Si apropos, colega aceea de la Odisee, despre care ziceam, esti chiar tu, Anca...tu mi-ai spus ca medicul e obligat sa te primeasca...

Cami, esti curajoasa ca vrei sa incerci o iesire. Pina cind tin reducerile la Mothercare?
Si mie subiectul haptonomie mi se pare interesant, as vrea sa stiu mai multe...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anacami

BB, in contractul colectiv de munca la nivel de unitate asa scrie-ca este prop. cu nr. de luni lucrate...
eu as vrea sa imi iau cat mai putin inainte, plus ca as vrea sa intru in concediul de ingrijire al copilului dupa 1 ian., dar sa vad cum rezist...daca nu se va putea,asta este..


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania



anacami, eu ti-am zis cum am facut eu, mie de la resurse umane mi-au zis ca imi pot lua tot concediu p[e anul asta dar cand ma intorc din concediu de crestere a copilului nu mai am dreptul al concediu.
si eu mai merg la lucru doar sapt viitoare, pana pe 27!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Cami iau magneziu si bio marin plus. Altceva nu. Dar abia astept sa imi fac analizele alea din nou sa vad cum stau, ca la inceputul sarcinii cand le-am facut nu aveam nici o pb.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

anacami si eu mi-am luat tot concediul de odihna pe anul asta! In martie ..inainte sa fiu ..sau ma rog eram deja



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Eu o sa intru in prenatal in octombrie, cam pe 10-15...oricum nu stiu daca conteaza, mai ales ca eu oricum nu beneficiez de indemnizatia de mama...asa ca nu stiu in ce masura ma afecteaza luarea concediului prenatal...Iar concediu de odihna, pot sa-mi iau oricind, pot sa dispar citeva zile, chiar in mai multe transe...mai ales in august, in Spania august e luna moarta si sefii mei isi iau toti concediu...in perioada aia nu mai are cine sa ne controleze, desi nici acum, ca eu si colegul meu tinem firma practic, suntem cei care o administram, desi uneori le dam sefilor impresia ca sunt ei...ca sa se simta si ei importanti...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ati observat ca de fiecare data cind trebuie sa schimbam capitolul se instaleaza tacerea? Parca nimeni nu mai indrazneste sa scrie nimic...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

jasminico ce vrei sa scriu...???

bb vi la intalneala??



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Jasmi nu fi rea....caci fetele sunt la somincul de dupa-amiaza,sau la un dus cu caldul asta...eu tare m-as duce la o piscina dar pe la vreo 17.00 ca nu indraznesc sa ies afara si pisicile mele s-au refugiat in casa, cica e mai racoare...ca la umbra

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Stefania, Pussi, nu stiu, poate fiecare asteapta ca celelalte sa deschida un nou capitol...eu insa nu ma pricep...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput