Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

cum sa nu BB?
sa stii ca si sotul meu este cam la fel...cred ca ar trimite-o pe mama lui (soacra-mea) daca ar insista sa fie alaturi de mine

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami eu merg cu metroul si dimineata este cum este dar cand plec la 2 mori pe strada.Cred ca mai vin maine si joi si vineri stau acasa ca nu mai pot,ma omoara caldura
BB eu te vad

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca, se pare ca in august va fi mai "criminal"!!!! sper sa trecem cu bine de vara asta!

tocmai vorbeam cu niste colege, cica este super-convenabil sa mergi acum in tarile din Vest pt. ca sunt reduceri f. mari- ex. cineva mergea la Viena (cu trenul, ca bagajul fara extra-taxe nu este limitat ca la avion...).
Eu nu as avea curajul, nici in mod normal nu suntem obisnuiti cu asa ceva, plus ca suntem si foarte statici...v-am zis doar ca idee

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami eu pe 27 intru in concediu de odihna 3 saptamani si pe urma imi mai iau niste medicale pana intru in prenatal.

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anacami, anca, multumesc , deja ma simteam ca o intrusa.....care se baga ca musca-n lapte

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB tu intrusa?
Ce ai?
Mie mi-e cam frica sa plec

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,cum poti sa zici asa ceva?

Eu am avut astazi logoree .
Anca, super, eu deja se pare ca mi-am "papat" CO; am inteles ca se acorda un nr. de zile (cel putin in unitatea noastra) proportional cu nr. de luni lucrate.
Ma gandeam sa intru in prenatal prin octombrie-poate chiar noiembrie... In plus, imi mai trebuiesc cateva zile libere cand va incepe Sebastian gradinita,... parca vad ca eu ies pe o usa si el pe alta si ne intalnim in drum sau acasa...Ce m-o astepta nu stiu

Anca, inarmeaza-te cu o sticla de apa (eventual rece) si ceva pe cap; eventual ia-ti o batista pe care sa o mai uzi din cand in cand si sa o pui la gura si nas- pt. a nu te lesina valurile de caldura..

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu mi-am calculat si imi las 63 de zile dupa ce nasc(am pus 2 saptamani in plus) si 63 le iau inainte ,deci max pe 15 sept intru in prenatal.

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Cami si la mine la servici am intrebat contabilul si mi-a zis ca de ceva timp concediul medical si concediul de maternitate nu se mai ia in calcul pt concediul de odihna, asa ca pe acesta din urma il avem proportional cu nr de luni lucrate anul acesta.
Eu ziceam ca stau la servici mai mult, dar mai vad eu cum rezist, ca deja de abia m-am intors de o sapt din CO si m-a terminat caldura. Aseara am zacut pur si simplu in pat, ma durea capul si ma simteam terminata de caldura.
Acuma la servici tot ce sper este sa nu mi se faca rau si sa rezist pana la 6 cand vine sotul sa ma ia sa mergem acasa, ca altfel .....

AncaD ai grija de tine acuma cand pleci acasa pe caldura asta. Eu nici nu am mai iesit la pranz sa imi iau de mancare sau sa ma plimb, ca asa faceam.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ANACAMI, eu stiu ca iti poti lua tot concediu pe anul asta, eu asa mi-am luat 21 de zile si mai stiu cateva gravidute care si-au luat la fel.
ancad, si eu imi iau prenatalul cu 63 de zile inainte, imi las o marja in caz ca bebe vrea sa vina mai tarziu!! dar chiar si asa din 1 sept intru in prenatal. p[ana atunci de la 1 august o sa o tin numai in medicale

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 24+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput