Mamici de noiembrie- decembrie ( 44 )

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata'
haideti la ca dimineata pe racoare e asa de buna....mie de asta imi place sa ma trezesc cu noaptea-n cap ca e racoare si ma bucur si eu... dupa aceea se incalzeste si.....e insuportabil...
ce-am facut ce n-am facut aseara, pana la urma a iesit o bunatate de supa...galustele erau un pic cam tari, dar e prima data cand fac si cred ca e normal sa nu-mi iasa perfect...data viitoare am sa pun mai putin gris...sau o chem pe mama e bucatareasa, halal de fic'sa...
vasi doresc o zi buna!

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Am simtit si eu aseara cum se misca bebelina rau de tot,se misca burta cu totul si a vazut si tati.
Va pupacesc si o zi buna va doresc

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

anca ma bucur pt. tine, dar vreau si eu......dar daca zici ca abia acum s-a miscat asa mai tare ...inseamna ca mai am de asteptat...pana sa simta si ta'su saracul sta cu capul si adoarme in fiecarecu seara cu mana pe burtica ....doar doar a simti ceva...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Neata, burtici, nu stiu ce ne-om face cu caldurile astea...eu una nu prea am chef sa ies din casa.

Adalia, Gabi, Mamitzu, bine ati revenit din concediu !!!

Pussi, imi place caruciorul ales. Si mobila e frumoasa. Trebuie sa comanzi 2 patuturi...

Cami, ce facem cu gimnastica aia?

Fetelor, am avut ieri inca o experienta neplacuta cu medicii de la Giulesti...am vrut sa-mi schimb medicul, v-am zis ca de Cristescu nu sunt multumita...am fost la dr Ion, dar mi-a dat de inteles ca el e foarte ocupat si ca nu ma poate primi. Este a nu stiu cita oara cind mi se intimpla asta la Giulesti. Initial, la inceputul sarcinii voiam sa merg la Puia, dar si acela mi-a zis exact aceleasi lucruri ca si dr. Ion...m-am saturat de spitalul ala, dupa ce ca astepti cu orele la ei nici macar nu vor sa-si faca datoria...in fine, momentan am decis sa nu mai merg la nici un medic, sa fac doar cite o eco din cind in cind sa stiu ca bebe e bine...si daca oi avea probleme sa ma duc la vreun cabinet particular.






bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai la mana tati a simtit mai demult dar acum a vazut si el cum se misca bebelina cu tot cu burtica

anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

Buna dimineata fetelor! Am aparut si eu dupa o lunga absenta (motivata zic eu) dar sunt cu casa vraiste de 2 luni ( sunt in constructii si reconsolidari si nu am avut nici net - asta imi aduce aminte ca am uitat sa platesc netul) si nu am mai putut intra... Ce sa va spun... referitor la greutatea mea... si eu am luat cam 9 kg pana acum si doc a strambat putin din nas dar a uitat saracul de el de greutate cand a auzit ca am cazut...( am alunecat intr-o groapa de canalizare in timp ce ma feream de o masina si nenea ala nici macar nu a oprit...:( m-au scos niste bieti de acolo cu chiu cu vai)Bine ca nu m-am lovit la burtica si totul e ok dar m-a certat nenea doc ca de ce nu l-am sunat imediat ca trebuia sa ma duc la el imediat...
De bebita... misca doar cand vrea el ( adica 12 noaptea) si cand il aude pe tati ( misca doar cand vorbeste cu tati). La 24 sapt si 2 zile are 650 de grame si 21 cm ( e cam scurt) ... In rest... e pozitionat jos si pregatit de iesire asa ca nenea doc a spus sa stau cuminte fara efort dar e foarte multumit ca am colul inchis desi s-a cam scurtat...



copilul meu



alte poze


Cristina 24+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Stefania, la noi e cald chiar si dimineata

Ancutza, da, sunteti mari de-acum...stii ce-am observat? Ca de cind il simt pe bebe la mina, nu mai simt apasarea aia atit de mare inaintru, e mai lejer...Azi de dimineata l-am rugat sa dea cu piciorul in mami si a dat, chiar de 4 ori...e bine ca e ascultator



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin21+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anitha, bb al tau are 24 de sapt sau 16, cum e trecuty la semnatura???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

Spre rusinea mea eu trebuie sa recunosc ca la mine tati a simtit primul miscarile fetei lui... Iar la ora actuala daca nu misca bebe o zi intreaga il pun pe tati sa vorbeasca cu ea si sa vedeti atunci agitatie...si cand vorbesc cu el la telefon fata mea se agita intr-un hal... ( de multe ori ma sperie)..


copilul meu



alte poze


Cristina 24+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

quote:
Originally posted by creem

Anitha, bb al tau are 24 de sapt sau 16, cum e trecuty la semnatura???


Creem bebe are 24 dar nu apucasem sa modific la semnatura


copilul meu



alte poze


Cristina 24+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca copilul e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput