FIV 126

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

pusii,ce scumpica esti,mersii de galerie,sigur imi va aduce noroc.Si nu ma gandesc aproape deloc la ce am in burtika,ba mai mult duc o viata cat se poate de normala,spal vase,aranjez haine,sterg praful,frec chiuveta si una alta..stii tu..insa am in mine un rau de mor de aproape tot la orizontala trebe sa stau.Ba mai mult,azi am si ,desi la mine asta e evenimet mondial caci eu nu decat in caz de forta major ,o data la 5 ani.Sigur ca nu pun starile astea pe gravideala,categoric nu,desi imi doresc nespus de mult

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Da, Melu, asa e.. multe endometriste au luat calea fiv-ului, eu tot mai speram, pana sapt trecuta cand in urma histeroscopiei mi s-a spus ca ambele trompe sunt infundate la loc.. asta este, ne incercam si sansa asta!
In legatura cu starile tale, ai dreptate, ar putea fi de la utrogestanul luat oral... dar nu se poate sa il iei vaginal? Are efect mai mic? Stiu ca data trecut totul a decurs perfect, dar na fost sa fie.. sper ca, de data asta, sa fie altul si rezultatul!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Buna ziua dragele mele FIV-oase .Stiu ca n-.am intrat demult dar nu dati cu oua ca nu-s de vina.mi-a fost foarte dor de voi si am cerut mereu noutati de la Alexi22 pe care o puuuuuuuuuuuup ca e o scumpa.
Sa va zic ce-am "lucrat":
In Z 8 dupa ET mi-a fost foarte rau la servici si de atunci sunt in concediu .In Z 10 am avut Bhcg 89 , nici nu visam ca sunt 2 galuscute la mine in burtik...In Z 12 m-am dus la spital ca aveam dureri ingrozitoare si m-au internat pt.sindrom de hiperstimulare,aveam burta ca un butoi.Am ramas in spital 16 zile .In saptamana 6 am avut o hemoragie fara alte consecinte,in saptamana 9 la fel iar saptamana asta, marti si miercuri aceasi poveste.Medicii nu pot sa-mi zica clar de unde vine sangerarea ,probabil e ca capilarele de pe col se sparg la cel mai mic efort ,pentru ca gemenii sunt bine (le-am vazut si nasucul)si placentele sun fixate (am 2 saci gestationali),in uter totul e Ok.Mi-au mai zis ca dupa saptamana 14 se v-a stabiliza situatia,deci trag cu dintii de zile.din a doua saptamana ,dragele ,ele eu sunt 90% in pat ,ma ridic doar sa merg la baie si sa mananc cate ceva,dar merita efortul.Azi sunt in saptamana 13+3.Nu prea pot manca ca vars afara aproape tot si nu am pofta.Urmatoarea vizita o am in 30 iulie la ecograf gemelar si vizita medicala in 31 .Sper sa se vada sexurile la minunile astea pentru care m-am luptat atat de mult.Nu pot sa va zic ce am simtit cand sotul m-a sunat sa-mi zica primul Bhcg ,am cazut pur si simplu in genunchi si am multumit Celui de Sus ca mi-a auzit rugaciunile si mi-a inteles disperarea.Nu voi putea merge nici in tara anul asta dar cui ii pasa,sper doar sa fie totul bine.
Voi reusi sa intru pe forum duminicile dar spre sa-mi bag net-ul cat de curand.Nu am apucat sa citesc ce s-a scris (cred ca-mi trebuie 1 saptamana s-o fac)dar eu nu v-am uitat si n-o sa va uit si doresc la toate fetele sa reuseasca asa cum mi-am dorit-o pentru mine.
Pussilica draga ,ce ma bucur pentru fetitele tale, tu mi-ai intins piciorul sa ma agat de el si iata ca si eu am 2 galuscute.Acu va las dar va trimit la toate un pupic dulce si o imbratisare pentru fiecare in parte.

galusca si cele doua galuscute minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MEDAMAYA TE si felicitari pt,nu am mai putut sa intru pt ca am avut probl cu intratul pe forum,desi erau validate parola si numele nu puteam sa scriu mesaje,nu stiu de ce.M-AM BUCURAT F mult pt tine,cat si pt reusitele celorlalte fete.EU pe 17 iulie merg la Marinescu ,sa vedem ce spune,care va fi urmat pas,dar s-ar putea sa am ceva la san,pt ca simt la palpare tare pe ambele parti,si merg pe 26 la EUROCLINIC sa-mi fac eco mamara ,sper sa nu am ceva ,care sa influenteze tratam,si asa mi-e frica de hip erstimulare.PSJ,MULTUMESC SI TIE PT RASPUNSURI,SI LA TOATE FETELE CARE MI-AU RASPUNS,VA VOI TINE LA CURENT SI CU CAZUL MEU,VA PE TOATE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

PSJ,fiv-ul il voi face la Giulesti ,sunt la prof Marinescu,sper sa fie totul ok sa pot sa incep tratam,dar probabil ca in septembrie.,pt ca am i nteles ca vor fi in concediu in August. ANTOSIT,,FELICIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Deci, Kinetta, ne luam de manuta! Asteptam vesti dupa intalnirea de pe 17! Eu nu sunt hotarata cand sa fac, in septembrie sau in octombrie? Din cate stiti vooi, in ce luna e mai putin aglomerat?


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Melu: mie de la utrogestanul luat pe cale orala ( il luam doar cand sangeram,in rest il puneam intravaginal,are absorbtie mult mai buna)nu-mi era rau,nu eram balonata...doar ameteam.Dar ameteam rau de tot..parca pluteam,parca eram pe alta lume.Daca tie ti-e asa rau,cu dureri mari de burta,cu balonare, verifica sa nu fie vreun inceput de hiperstimulare,ceva... Oricum,bafta multa!De Bubuleana mai stii ceva?

Felicia: in septembrie e mai lejer la Giuly decat in octombrie,dar ca sa prinzi FIV in septembrie,inseamna sa incepi tratamentul de prin august..si la Giuly sunt toti in concedii in august..doar daca Marinescu nu-si ia liber si de la cabinetul privat,sa-ti prescrie acolo tratamentul si sa faci eco.

Galuscuta: ma bucur tare sa mai aflu vesti despre tine si bebei.Mai ai putin si pasesti in sapt.14.E greu,dar merita tot efortul.Multa sanatate!

Luck: te rog frumos,poti sa-ti activezi PM-ul,caci am vazut ca esti din Sibiu si as vrea sa te intreb ceva,dar aici este off-topic.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:


Buna fetelor,
Le fac si eu galerie fetelor in focuri: FELICIA, VALERIA, MRL, MARRINA
MELUTZICA, sa dea DD sa fie cu noroc, te asteptam la Gravidute, ca suntem putine. Ai grija cu balonatul sa nu fie inceput de hiperstimulare!
GALUSCUTA, bine ai venit cu vesti, avem burtici cu aceeasi varsta. De hiperstimulare nu mai amintesc...am facut si eu. Iti urez sarcina usoara si la termen! 3 -ici
-ci pt toate FIV-oasele




Cellu 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Galuscuta sa-ti traiasca gluscutele!Sarcina usora si la termen.
Kineta eu tot pe 17 voi merge la Marinescu la 7.30.Nu te speria daca ai ceva la san ar putea fi de la tretamentele hormonale.
toate FIV-oasele fara exceptii.

Madalina 9+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Doamne da scumpici mai sunteti fetelor
Felicia,iau utrogestanul acum pe cale orala tocmai pt ca pe cale vaginala nu l-am absorbit cum trebuie.Insa trec eu si peste asta,e mai misto sa vezi lumea ca se misca in jurul tau
Nusy,un pic de teama de hiperstimulare am si eu si de ieri am tot citi pe net despre ea.Ce e ciudat este ca,starile de rau si ameteala,azi m-au tinut numa pana pe la 3 si ceva dupamasa.Acum nu mai simt nimic,desi abdomenul imi este umflat,nu e chiar asa de rau zic eu,cel putin si data trecuta tot asa a fost.Nu ma mai doare nici burtica acum,ma mai trec numa niste junghiuri din cand in cand.Deci momentan e bine.Oricum maine sun la clinica si le zic de patania mea.Bubuleana e bine,asteapa CM ,si apoi se pune din nou pe treaba,ca doar nu io pot lua inainte.Te pup dulce de tot
Cellu,chiar vroiam sa vorbesc cu tine.In primul rand un pupic la bebic, si apoi vreau sa te intreb,exact ce semne ai avut tu de hiperstimulare?

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput