* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

a, sa nu uit, bine ai venit Neda, sarcina usoara si bebel sanatos, sa-i bata inimioara mult timp de acum incolo!!

Monic

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Va pup...plec la mama pt WE.


Natalia 16+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/natydu/my_photos
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

ce mai faceti burticile? s-a lasat linistea??



Monica

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Kossir la multi ani!Sa fi sanatoasa si sa nasti un sanatos si frumos.
Cu sofatul sieu pot zice ca sunt dependenta de masina centura o port inca,in noul cod rutie zice ca nu poarta centura de siguranta femeile in stare vizibila de graviditate la mine nu se cunoaste foarte bine asa ca.....
toate fara exceptii

Madalina 9+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ba si acum se mai foloseste palnia pt ascultat bataile inimii. Cand merg la control la medicul de familie imi ia tensiunea, ma cantareste (de fapt ii spun eu cate kg am, ca nu-i merge cantarul), ma masoara de la buric pana in zona osului pubian si asculta bataile inimii lui bebe cu "trompetica" (asa ii spun eu).

15+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

hello zuzele , ce faceti , v-ati culcat devreme in seara asta?

In sfarsit , am gasit si eu capsulele de ghimbir minune dupa ce am cautat la n-spe farmacii ...Le-am gasit sub denumirea de Emetin si contin ghimbir si roinita (o alta planta buna pentru greturi ).
Am luat acum o capsula si astept efectul.

Va pup si va doresc o seara buna !

13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Mav , ce faci draguto ? cum te mai simti ?
Mai viziteaza-ne si pe la mamici de ian-feb ca-ti ducem dorul...



13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?




Multumesc pt intrebare! Si mie mi-era dor sa vorbesc cu voi, va mai citesc, cand am timp (adica mai pe sarite, din pacate), si ma bucur pentru bucuriile voastre sau ma intristez cand mai citesc cate o veste mai trista.
Azi nu m-am simtit prea bine... a fost z2 din primul CM dupa chiuretaj si mi-a curs sange ca la robinet, n-am mai patit asa niciodata... Dar partea buna e ca mi-a venit dupa 26 de zile, exact ca un ciclu normal si in jur de z14, mi-a trimis ovarul drept niste tzepeeee... si am avut si glera cervicala ca albusul de ou, deci sunt sigura ca am avut ovulatie la 2 sapt. dupa chiuretaj. Organismul si-a reluat functiile, totul revine la "normal".
Deocamdata, mi-am mai luat inca un job (cu juma de norma) si sunt atat de ocupata, ca nu m-am mai gandit la bb2 si e bine asa, am reusit sa depasesc starea depresiva, sa ma concentrez pe prezent si sa privesc viitorul cu optimism.
Pup si eu "racusoarele mele" si le urez:
La multi ani fericiti, cu sanatate si dragoste si toate cele bune! Sarcina frumoasa, nastere usoara si bebelusi sanatosi!!!!!
Poate gasesc timp sa va mai scriu maine, inainte sa plec la munca sau dupa ce vin. Maine implinesc si eu.... 29 de... veri.
Va pup pe toate si va trimit cate o imbratisare si un gand bun!!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by nemary

eu sunt putin tristutza, pt.ca abia ieri m-am trezit la realitate, nu stiam ca masurarea pliului nucal se face prin eco morfologica, iar acum cand am sunat sa-mi fac programare nu mai gasesc liber pe nicaieri. am sunat si la CMU Arcul de Triumf si cei de acolo mi-au recomandat sa sun la CMU Unirea sa-mi fac o programare la eco 2D.
Credeti ca se poate masura pliul nucal si la eco 2D?



Mari 11+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Mie mi-a masurat pliul nucal cu eco 2D.


KOSSIR, LA MULTI ANI.


Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by gugushtiuc

quote:
Originally posted by irlandeza

Am intrat sa semnez condica. Azi a fost prima zi de lucru, a fost OK, dar sunt obosita, si mi-e un sooooooomnnnn....Desi e doar ora 8 la mine, merg la culcarica, ca dimineata la 6 trebuie sa ma trezesc.
Si apropo, gingerul = ghimbir ? Ca eu de ginger ziceam ca-i bun pt. starile de rau si voma.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+







IRLANDEZA de cand te astept sa apari. Asa e ginger si ghimbir e aceeasi chestie. Acum te rog sa ne lamuresti pe toate cum e cu radacina asta daca tot stai in tara in care ghimbirul e ca prazul pt olteni.
Eu de cand il iau ma simt super, nu-mi vine sa cred cat de bine imi e si ca pot sa mananc.


iunie 2006
GUGU 16+




m-AM REINTORS LA SERVICI, SI AJUNG ACASA PE SEARA. Prea multe nu stiu nici eu, doar ca arata ca si radacinile de hrean, si se taie feliute cu care se freaca incheieturile pt. a stopa greata , la mine n-a functionat. Sau se mai poate pune in sucul proaspat de fructe, dat prin storcator o data cu fructele. E bun si pt. raceli. Altceva nu prea stiu, oricum nu se mananca ca atare. Mie nu-mi place.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Hello, burtici zuzici, dar ce mult ati scris 2 zile cat n-am intrat...Totusi am citit tot din urma, imi face mare placere sa vad ce mai faceti si mai ales sa aud de bine de voi si BBii vostri. Cred ca in tot acest timp petrecut impreuna se infiripa asa o legatura sufleteasca destul de profunda intre noi...Fara sa vrem ne trezim ca parca ne intereseaza ce-a mai facut cutarica, cum se mai simte burtica X. Eu zic ca e fff frumos ce se intampla aici la Odisee.
Noi suntem bine, nu l-am vazut pe bb de vreo 2 sapt, dar ma simt ok, fara dureri sau scurgeri. Sper ca e in regula totul.Am emotii pt IGM la toxo ca mi-a iesit IGG cam mare cica (46) si mi-a dat dr sa fac IGM, ca nu facusem decat IGG-urile la toate. Luni sper sa fie gata rezultatul si ma rog sa fie neg. Pe 25iulie, facem eco morfologica (pliu nucal..etc) iar pana atunci Doamne ajuta sa fie bine .
La fel va doresc si voua, numai bine. Va pupic pe burtici

Gya 10+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput