* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 * (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by alinushca

Hei! Nu-i corect! La noi la "durerea pierderii" sunt numai fete optimiste si care si-au revenit cu bine dupa problemele pe care le-au avut. Sunt fete cu inimi foarte frumoase care se incurajeaza cand mai apare cate o problema (ca d-astea se pot intampla oricui). Apoi sunt de acord ca cine este foarte foarte sensibil mai bine se tine deoparte de subiectele astea. Dar cine e mai tare poate sa intre sa spuna o vorba buna ca nu strica nimanui! Imi aduc aminte ca si pe mine ma speriau foarte tare problemele prin care treceau unele fete. De fapt ma ingrozeau si ma temeam sa nu mi se intample la fel. Dar am incercat sa inteleg ca sunt lucruri care fac parte din viata de zi cu zi, si m-am linistit stiind ca oricum are grija de noi Doamne Doamne si stie el ce face cu fiecare. Deci, repet, nu va speriati de chestiile astea ca sunt oameni deosebiti pe acolo! Pupici multi pentru burticile voastre!

:) Sanatate!



alinushca,

nu fii suparata pe noi, eu ti-am zis ca mai intru, dar cu masura...
E greu, si cu toti hormonii, si cu toate gandurile negre, sa nu mai zic de vise si cosmaruri, sa nu fim usor impresionate.
Acum, fiecare cum poate face fata, si eu am zile mai bune si mai optimiste si altele in care sunt mai...

Eu mai intru, e adevarat, sa citesc la "durerea...", va vad ca va reveniti si o duceti mai bine, dar mi-ar fi asa, mai ciudat sa intru sa scriu sa va imbarbatez, mai ales ca voi nu ma cunoasteti...

Eu m-am pregatit mental pentru multe scenarii posibile (scenarii catastrofice, evident). La rece e ok, daca o fi sa se intample ceva, ramane de vazut cat de bine o sa fac fata atunci.

Violeta, ma bucur ca in final nu ti-au mai venit uratii si acum esti la odisee, s aai o sarcina usoara si frumoasa, amandoua in acelasi timp!!

Hai ca va pup pe toate, pe burtici sau pe ovarele in plina ovulatie

Monica 15+


Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Sanii.... uuu, intrebati-l pe sotul meu, care e in culmea fericirii. Nu ca inainte ii aveam mici, purtam 75C sau D, depinde. Acum am trecut la 80, nu stiu inca daca A sau B, ca n-am reusit sa gasesc un sutien negru, marimea respectiva. Dar se vede cu ochiul liber ca mi s-au marit, deci cred ca sunt deja la B.

Da, merci, Angelique, m-am prins ca asa se intampla si ca voi le vedeti mai tarziu. Stiu ca sunt moderata, dar ma bazam pe faptul ca nu scrieti nici voi atat de mult si apucati sa vedeti ce am scris si eu.

Eu am intrat in saptamana 12, dar cu aceleasi greturi si reactii la mirosuri. Vineri, dupa cum spuneam in mesajul pe care l-ai vazut doar tu, ca erai in restanta , ridic analizele de la Cantacuzino.

Nici nu stiu cate mesaje mai am pana la 10, dar keep going anytime I can!

Va pup, Creata!
12+

quote:
Originally posted by AngeliquedeS
Despre sani, eu sunt dezamagita, chiar ma asteptam sa se mareasca maimult. Eu de felul meu purtam 75C si singura chestie e ca acum a trebuit sa imi scot buretii, altfel nici o modificare a lor. Imi vin sutienele perfect, e adevarat cu bureti nu ma mai incap, dar speram si eu sa fie ceva mai mult. Doar mameloanele s-au inchis la culoare, atat.
Creata grabeste-te sa scrii primele 10 mesaje ca sa scapi de moderare, altfel o sa ai impresia ca nu te baga nimeni in se4ama, fiindca mesajele iti apar mult mai tarziu decat le scrii cand deja s-au scris 2-3 pagini dupa el si nu le mai vede nimeni. Eu eram in restanta si asa am vazut mesajul tau!

Pupici,
Angelique 16+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

azi am avut o zi aiurea rau...am lasat 450ron pe o ciurda de analize la IDS, iar cand sa intru in parcarea de la facultate m-a bushit un student...rezultat: fordul meu zbarcit rau pe lateral dreapta fata si masina lui pe care dorea sa o vanda raschetata la sange...la 19 merg la politie...mi-e groaza. Am stat destul de mult in picioare azi...

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetele, v-am povestit ca m-a apucat dragostea si melancolia trecutului amintit cu drag... Ei bine, cautand o discutie pe care am avut-o aici, la odisee, mai demult despre vitamina E, am dat peste nume pe care nu le-am mai auzit/citit de muuuult... Cum ar fi Doniro, remiclea, geo_ionita, ca sa dau doar cateva nume.... Cred ca le asteptam la cotitura, sa fie ziua lor de nastere si asa ne mai dau si ele un semn de viata...

Creata, hai ca nu mai ai mult sa scapi de moderare, bate-ne la cap cu nimicuri, ca sa se faca 10 si sa apari la timp cand vei vrea un raspuns rapid...

Alea-alea,
Monica


Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> noi doi si-o cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

zuze, noroc cu voi, mai am vreo 3 ore de stat la munca si m-as plictisi ingrozitor daca n-ar fi odiseea.
io va si va tot citesc, imi pare rau ca n-am nimci interesant de spus...nici macar aventura de azi, despre cumparatul summamed-ului, nu pot sa v-o povestesc pt ca n-am eu niciun merit, altcineva a alergat pe la 15 farmacii si s-a incurcat in retete compensate.
ce pot sa comunic (stiam eu ca gasesc ceva!) e ca pe antibioticul cu pricina n-o sa-l mai gasiti o vreme in farmacii sub numele asta. am inteles ca producatorul trebuie sa isi innoiasca licenta, motiv pt care nu mai are dreptul sa isi comercializeze "marfa". asa ca farmacistele va vor indrepta spre acelasi antibiotic fabricat insa de alte firme. cum ar fi AZITROX!
hahaaaaa! stiam io ca daca fac un efort gasesc ceva de impartasit si mai ies din mutenie!


plictisita de la munca, pup!

irina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

Creata, e tare aiurea pana scapi de moderare, dar ia model si de la mine, vorba lu' marin preda, si scrie aici una-alta. sau intra si pe alte topic-uri si lasa cate un mesaj, sa vezi ce repede ajungi la 10 mesaje. tare frustrant e pana atunci, bleah!

pup!

irina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor,si eu la condicuta.

Apropo de sensibilitate, si eu sunt mai.... blegutza, as ai perioada asta. Imaginati-va ca pe mine ma umfla plansul la Ally McBeal, la faza asta cred ca va bat pe toate

Gatta, lasa, mamica, fetitza ramane puiutzul tau, ai sa vezi!!!! Sa stii ca am lesinat de ras la postarea asta a ta

quote:
Mari , acuma nu te apuci si tu sa faci 30 de bazine fara oprire , dai un pic din manute si din picioruse fara sa te obosesti prea mult .Totusi , intreaba medicul , ca sa fi sigura...



Mari, inotul e ff sanatos si vorba Gattei, doar nu te antrenezi pt Olimpiada asa ca balaceala placuta!!!!

Monica, sa stii ca o sa iesim cu bebeii in parc, nu se poate altfel!!!

Maine merg sa imi fac analizele,sper sa iasa bine, am eu piticii mei ca imi e teama cu glicemia, nu am avut diabetici in familie si pana acum glicemia mi-a iesit mereu mica, dar am ramas cu o teama asa, soacra mea a murit la 48 de ani pe diabet pe fond de stress si imi e foarte teama. In plus anul trecut am ajuns la urgenta in criza profunda de astm, au bagat in mine doua pungi cu glucoza si pe urma m-au trimis la analize si mi-a iesit glicemia 180, adik curat diabet, si doctorul mi-a spus sa am grija ca sigur am diabet. Boul nici nu s-a gandit ca ma trimisese la analize DUPA perfuzia cu glucoza si era si normal sa am glicemia atat de mare!!!! Eu nu mi-am dat seama nici atat ca eram abia trezita din morti si abia a doua zi mi-a picat fisa si m-am repezit la medicul de familie sa imi fac glicemia si a iesit normal, 73. Dar numai eu stiu cum am trait in ziua acea cu gandul ca am diabet si am vazut spaima din ochii sotului meu cand a spus medicul ce a spus. Adica pe langa ca si-a pierdut mama atat de tanara, sa ma aiba si pe mine cu diabet, Doamne fereste. Asa ca tot imi e teama. Si imi mai e teama pt toxoplasmoza si rubeolla, Doamne ajuta sa fie bine!!!

Pupici,
Angelique 16+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Angi , las' c-o sa fie bine cu glicemia ...si mie mi-a fost frica pt ca la prima analiza mi-a iesit 115 ( max.115) si atat M.F. cat si ginecoloaga au sarit pe mine , ca e nasol si s-o las mai moale cu dulciurile.La drept vorbind , nu prea ma omor dupa ele , nu ma vezi pe mine mancand prajituri sau tort , insa am o buba cu inghetata...mai ales acum cu greturile astea , este unul din putinele alimente pe care le suport.
Si ma mai speria faptul ca maica-mea a avut diabet gestational atat la mine cat si la sora-mea si ma temeam c-o mostenesc si eu...insa azi dimineata m-am mai linistit cand mi-am facut glicemia cu glucotestul si mi-a iesit 89 ( cu 120 max.) , deci bine...Sper sa ramana asa.

Bafta si tie , n-ai de ce sa te temi , ai sa vezi !

13+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna seara fetelor.
Ce mult ati scris. Noi am fost ieri sa vizitam o gradina publica , superba. O sa pun cateva poze.
Eu sunt bine, nu mai am greturi, nu mai vomez , doar acidul din stomac nu-mi da pace si mirosurile. Vad ca voi vorbiti de TT, ecografii, am si eu programare la dr. pe 26.07 , sa vad daca-mi face si eco, daca nu oricum la mijlocul lui august vin in Ro. si-mi fac atunci tot ce trebuie, o sa am vreo 5 luni.
La multi ani sarbatoritelor.

P.S. maine implinim 3 ani de la casatorie, si sotul meu lucreaza pana la 9 seara. Asa ca o sa lasam sarbatorirea pe week-end.


Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Simonette scumpa, nu trebuie sa te superi, nici mie nu-mi raspunde nimeni la mesaje si-mi raman intrebarile fara raspuns insa asta e...eu continui sa bantui pe aici
zuzele s-au apropiat de unele fete mai mult decat de altele (noi de ex)...suntem si multe, e drept pupici pt toate fetele si pt bebelusii lor

Miutza 13s

[/url]

Mergi la inceput