Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ca tot vorbiti de nervi creati de sot. Al meu a venit acum o ora maxim de la servici si de atunci sta pe WC si citeste.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 7 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

quote:
Originally posted by liadorian

[quote]Originally posted by Luna1

!
Si daca tot sunt aici: pe barbatul meu nu-l relaxeaza decat somnul. Macar de-ar vopsi un gard, ca s-ar putea vorbi cu el intre timp, dar nuuuuuuu dom'le, sforaie si patul sub el timp de o ora. Sa mai zic ca ma isterizez cand il vad dormind? Nu mai zic...

LIA si domnita Miruna Demetra
Inca 3 saptamani si apoi...


Lia, ai fost bestiala cu sforaitul. Si eu cand am nopti in care nu pot dormi, si al meu doarme ca valiza in gara efectiv mi-e ciuda pe el. Si la prima sarcina am avut nopti nedormite, dar ce crezi ca nu-l trezeam sa stea cu mine cand nu dormeam? Acum sunt mai civilizata (uneori) plec din camera si ma duc in viitoarea camera a copilului si citesc acolo sa nu-l deranjez ca deh, el produce bani sa am eu ce cheltui.
Stefania_97, felicitari pt examenul reusit pt permisul in daneza
Andreea_c felicitari, sa-ti traiasca printul, refacere rapida, si asteptam poze si povestea ta

Jeni35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Adevarul e fetelor (cele nenascute) ca suntem la finalul asteptarii bebeilor, cu nervii intinsi la maxim, cu nopti nedormite (si urmeaza altele de nesomn). Emotiile, stresul pt ce urmeaza, ne dau starile astea. Apoi stand acasa timpul pt noi se dilata...enorm, am senzatia.
Am momente cand toti ma enerveaza indiferent ce fac. Ma enerveaza si daca pun cana pe coltul mesei din stanga in loc de coltul mesei din dreapta - e doar 1 exemplu ca sa vedeti ca am enerveaza uneori orice mic gest care alta data nici nu i-as fi dat importanta.
ddanagh, poate nu e prima data cand al tau husband face asa, dar acum posibil sa te irite orice. Incearca sa nu vezi chiar tot. He he ce tare sunt, eu vorbesc si dau sfaturi, ca mie mi-e usor ca al meu nu e acasa sa ma enerveze cu una alta. Da m-a enervat dimineata cand isi mai punea in bagaj una alta si aveam senzatia ca face intentionat ca sa ma trezesc eu. Aberez, probabil, dar o trece si asta !


Jeni35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Ca tot vorbiti de nervi creati de sot. Al meu a venit acum o ora maxim de la servici si de atunci sta pe WC si citeste.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 7 zile pana la DPN






Dana, sotul tau e cel mai mortal dintre toti!!!!!
Mi-ai inveselit ziua! (adica seara)


Cristina, 36+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Felicitari Andreea pentru micutul Raducu!!!!![bis]

Cristina, 36+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Avand in vedere ca-s stapana pe PC, imi pun un film sa ma uit. Vorba aceea am o lene de ma doare...........
Va doresc la toate mamicile, burticile si bebeii o noapte linistita si calma.
Meleoane de

Jeni35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

felicitari noilor mamici, oana, nicoll_mada si andreeaC! sa va traiasca bebelusii si sa fie sanatosi!

va multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru rugaciunile voastre!
au contat enorm pentru noi. nu va nominalizez, ca sa nu omit pe cineva.



Alina, mamica fericita a doua "pete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Felicitari Andreea! Sanatate si noroc Radu Stefan!

paticut. Mie mi-au zis sa vin intre 11 si 13 - imi e aproape imposibil, ca n-am masina, si oricum e blocata strada aia pe care se facea accesul. Bafta sa fie bun rezultatul!
Luna, fain de tine ca iti trece pina miine ... sa ma imbarbatezi si pe mine de saptamina viitoare. Eu am turbat si la jobul asta ca nu am fost solicitata sa 'dau' cit pot, si am ramas aici exclusiv ca sa fac copii ... asa ca iti dai seama cum o sa fac dupa ce nasc si isi termina sotul concediul de paternitate.
Edith, bafta luni la cezariana!

Am inceput si eu in sfirsit sa fac bagajul pentru maternitate, al meu e aproape gata, al lui bebe nu, ca trebuie spalate hainele. Mi-am facut si citeva tampoane din vata invelite in tifon, stiu ca sint mult mai 'comode'; dar cred ca am exagerat cu grosimea lor.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tizo, ai intrat in saptamina 40, nu mai zici nimic? A venit dr din concediu?
stefania, felicitari pentru examenul luat.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

nu pot sa tin pasul cu voi.
raspund la ce am apucat sa citesc

Ioana multumesc. De maine intru in prenatal.
Daca incerci poti sa stai si in pat. Dar e foarte greu. Mie mi-a spus Alex zilele trecute ca ar trebui sa mai ies si eu la plimbare. Si nu o lasa pe bona sa il imbrace, trebuie sa-l imbrac eu. Ma roaga sa ne jucam dar improvizam jocuri care sa nu ma oboseasca. Mai rau e ca am proiecte in lucru si din pat imi e greu sa le fac. Nu pot nici sa renunt la ele.

Alina.a dulce foc pitica. Am vazut pozele.

Vio am vazut pozele. “Ptr ce merita sa traiesti!” ai dreptate.

Dana si eu am probleme cu DC-ul. Scriu mesajul si se inchide totul. Ma enerveaza tare. Cand citesc rar se inchide.


nico34+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput