Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Christyne imi fac mea culpa ca desi te-am trecut in listuta nu te-am felicitat pentru Miruna Andreea, sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Am uitat sa va zic ca am iesit bine la cantar, cel mic a luat exact ca in prima saptamana dupa iesirea din spital adica 230 de grame! Astea din handicapatele mele de tzoance!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Karligutza incapatanata tare Adeluta. Felicitari si refacere rapida.
Pt Adeluta sanatate multa, sa creasca mare si frumoasa.

nico35+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

felicitari noilor mamici de astazi! ma bucur si eu in sfarsit ca pot sa fiu alaturi de voi. cat am stat in spital mi-a fost tare ciuda ca nu pot sa le felicit pe proaspetele mamici. uite ca au venit si momentele alea...

acum imi amintesc ca eram pe masa de operatie, catre sfarsit, cand mi-a citit sotul mesajul alinei, ca s-a nascut elisa. am plans de emotie...asa le-a fost dat fetelor noastre, sa vina pe lume amandoua in aceeasi zi si sa aibe un inceput mai greu.

olgutta, am vazut pozele voastre...ce mica e lumea. stiu cand a fost adusa fetita ta in terapie, pt ca eram acolo si era de garda o colega de-a mea mai tanara. chiar am stat amandoua cu ochii pe ea un timp. sa stii ca a fost doar o masura de precautie in plus asa ca nu te speria. s-a adaptat un pic mai greu, dar a fost bine.
apropo, mi se pare ca seamana cu tine. e frumusica foc.

nu m-am putut abtine si am sunat la karligutza...desi stiu cat de greu e sa stai la telefon cu toata lumea dupa operatie, cand tot ce iti doresti este sa dormi...dar am incercat. incepe sa aibe dureri, pentru ca trece efectul anesteziei, dar este foarte fericita ca are o bebelusa frumoasa si sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by jadi

A nascut Andraz!

SMS-ul de la Andra suna asa: La ora 13:15 s-a nascut prin cezariana Mara Teodora la 38 de saptamani. Are 3.600 grame, plamanii mari si seamana cu taica-su! Va pupam!

Felicitari Andra si sa va bucurati de micuta Mara! Sa ajungeti repede acasa si refacere usoara!

Deni & Vlad & Tudor



Andra

Felicitari, Mara Teodora bun venit pe lume si sa fi sanatoasa si mancacioasa.



Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

felicitari andraz si karlingutza bbei sanatosi si papaciosi.

34+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by christyne

Christyne + Mihai + bb2 (16.07.2007)



Meli felicitari, sa-ti traiasca Timeea.

Christyne bine ai venit acasa!

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Ce faci mai fetelor, toate de odata? Wow!!!
Sa va iau in ordine:

Felicitari Greieras, Olgutza (sa-ti traiasca norocoasa luptatoare!), Antoni, Selut, Siminoc, Andra, Karligutza (pupici pe incapatanata mica :))!!!
Mamicilor, fericitelor, sa va traiasca minunile si sa va aduca numai bucurii si soare in suflet!!!

Siminoc, Andra, Karligutza, mai, voi stiati ca la italieni, 13 e cu noroc? Asa sa fie si viata puilor vostri!

Dana, multam ... sper sa ne vedem!!!

Mi-am luat pantaloni ptr. botez ... am cheltuit o groaza ca am gasit si ptr. fi-mea si fi-miu cate ceva ... dar a fost fain, asa primul shopping cu fi-mea ;)
Pupici si o noapte buna! Sa ploua cu bb-i!


_

Mandra mamica de
Cristian (3 Mai 04)-alias: Cris, Leul, Misu & Amélie (26 Iunie 07)-alias Bb, "Fomista", "Frumusete mica"
www.cristian.in-guide.de" target="_blank">Albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by selut

Fetelor imi pare rau ca am disparut asa fara nicio avertizare, dar dupa cum stiti luni pe 9 aveam prog la gine, si se pare ca nu am mai ajuns acasa, ci am aterizat direct la spital sa aduc pe lume comoara vietii noastre. Luni seara m-am internat pt analize si marti pe 10 .07.2007 la ora 11: 15 a aparut in vietile noastre o minune pe nume ERIC cel mai frumos baietel si cel mai sanatos, ca asa a vrut dumnezeu sa ne rasplateasca toate asteptarile iar noi ii vom multumi toata viata pt asta.
Deci am adus pe lume un baietel de 3050 g si 50 cm, cu o nota apgard 10, prin cezariana, eu sunt ca dupa o operatie dar, cand vad ce am in brate uit de orice durere , am ajus acasa de ~ 2 ore, si am vrut mai intai sa va dau acesta veste.
Felicitari pt fetele care au nascut intre timp, promit ca revin cu noi inf cand voi fi putin mai odihnita.
P.S. nu am citit inca ce ati mai scris de cand am plecat .



Selut felicitari, ma bucur ca Eric e sanatos si frumos, asta dovedeste ca nu intodeauna doctorii le stiu pe toate. Felicitari inca o data.

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by greierash

greierash 37+ Andrei....

- "Traieste clipa" -



Greierash ce surpriza. Felicitari pentru Andrei! Sa fie cuminte si necolicios si papacios.

Fetele am pierdut sirul, mai sunteti?

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mai sunt, mai sunt, ia si citeste incet

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput