Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Andries , incearca sa te menajezi... Nu e cazul sa te apuci de fapte de vitejie, lasa muschiul ala in cuptor si tu stai linistita, mai mult intinsa, doar nu vrei sa-l superi pe BB
Ce sa zic, Roxana, poate cand se intoarce sotul de la joaca il rogi sa-ti faca un masaj... Daca face mutre, zi-i ca te duci sa cauti un vecin binevoitor

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Chiar asa ce se intampla cu noi?Si eu ma simt cam rau.Acum sa ma laud un pic.Am un nepotel de 4 kg 350 a nascut surioara in sfarsit dupa un travaliu de 30 d ore

teo


sa iti traiasca nepotelul !!!




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Felicitari, teo, ai vazut ca totul s-a sfarsit cu bine ? Sa fie sanatos, cuminte si papacios, si sa aduca numai bucurie parintilor, bunicilor lui si matusii, bineinteles !

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

cate un si o ptr. toate fetele care se simt rau.sper sa va treaca repede si sa va puteti bucura in liniste de burtici !!!




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc Dani,e superb cosuletzul ma gandesc si eu la asa ceva pt bebe Vladutz,azi am massurat si eu burtica 99cm.Tu ca ce te lauzi, sa vedem,m-ai luat?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Luy,pupici si la tine da,s-a terminat cu bine pana la urma si e si un grasun pe deasupra

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Capitol nou aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna fetelor!

Teo,felicitari pentru nepotelul grasunel!(30 de ore ????!!)

Eu azi noapte am dormit mai bine,m-am trezit numai de vreo doua ori,dar nici lichide n-am prea consumat,de frica sa nu ma apuce iar..Am si zis ca o sa incerc sa mananc mai des si mai putin ca poate e mai bine asa,decat cele trei mese obisnuite.
Poze cu cumparaturi pt. bebe n-am ce sa pun,caci n-am cumparat nimic inca,dar tot pun bani deoparte..In schimb,m-a apucat febra schimbarilor prin casa,renovari mai mici sau mai mari,zugravit,vopsit...Si tot imi zic colegele de la servici:sa nu iei nimic pana nu nasti!Oricum nu ma iau eu dupa ele.

Gabriela,si eu am intzepaturi prin diferite zone ale burticii.

Urmy,pune niste poze sa te vedem cu noua freza!si eu ar trebui sa ma mai tund..

Afibebe,si eu mai am perioade proaste,noroc ca nu ma tin mult!

Dana 28sfix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Fetelor, cele care va simtiti rau o si un de la mine.
Acuma ma gandesc ce norocoasa sunt, eu nici nu stiu macar ce-s alea contractii, sau poate ca am dar nu le identific.
Cateodata imi simt abdomenul mai tare, dar atunci cred ca Sasha se repozitioneaza, scoate cate un fundutz sau un capsor mai inafara, si se vede tare ciudat ce prostutza ma simt dar va intreb: astea or fi oare contractiile?

In alta ordine de idei, io mi-s foarte energica, azi fiind duminica m-am pus sa spal, sa aspir, sa sterg praful, sa curatz balconul si sa sterg pe jos in paralel cu ceva supica light si acrisoara de vara. Huh...sper sa nu daunez la bebe cu atata miscare
A...si intre doua reprize mananc lebenitza f.rece en-gross. Aproape ca nu mai mananc nimic altceva, hm.....poate totusi contine (nici vorba) niste proteine si alte de'alea necesare, ca de altceva nu am pofta







29+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca

Chiar asa ce se intampla cu noi?Si eu ma simt cam rau.Acum sa ma laud un pic.Am un nepotel de 4 kg 350 a nascut surioara in sfarsit dupa un travaliu de 30 d ore

teo



FELICITARI ..chiar aveam emotii...ai aflat de ce ii amortise limba si celelalte organe? vai, dar ce mare e bebelusul...nu i-au facut cezariana? cred ca s-a chiuit saraca...sa o pupi din partea noastra.

Ce va invidiez pe cele care stiti cum sta bebelusul sau , si mai mult, sa il vedeti...eu habar nu am nimic de el, decat ca e cuminte si ca nu ma supara.

danuta36 - o sa pun poze, dar tb sa mi le faca cineva ca cele pe care le fac eu ies naspa. Lucrez la asta, promit.

vad ca va preocupa pb cu localul pt botez - eu am zis ca o sa merg la biserica si apoi o masa mica in familie, acasa. Sau la restaurant, cu masa rezervata, dar inclin spre casa..asa pot supraeghea si bebelusul, ma pot retrage daca sunt obosita (macar 5 min) si e mai ieftin.
carcei - eu am doar dimineata daca fac greseala sa ma intind.
somn - eu dorm bine, nu prea ma trezesc. Doar o data m-am trezit in ultima luna ca sa fac un pipi ca mancasem mult pepene. In rest, pe la 11-12 seara adorm bustean si ma trezesc la 7 dim. Bebe se trezeste mereu dupa mine.
am inteles ca in sapt. 35 tb facut test pt hepatita B.Il faceti?> Ce analize mai faceti in perioada asta de final?

Eu azi am avut si ultimul examen la master si ma declar mai linistita...pacat ca nu am bani ca altfel de maine incepeam sa cutreier magazinele...dar o sa o fac de sambata...de abia astept.

eu acum mananc pufuleti cu nishte ciocolata (separat). Mi-e pofta de cartofi prajiti cu branza rasa ..asa subtire.

arsuri am si eu la greu, mai ales seara, asa ca m-am decis sa nu mai mananc dupa 5-6 seara si ma tratez cu mult lapte rece.


urmychance30baietelul nostru

Mergi la inceput