Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Acum m-am uitat pe agenda si am programare la Herghelegiu pe 13 august, la Euroclinic. Uitasem

Atunci o sa am 28 de saptamani, trebuie sa ma mai duc si la 32?


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu se face intre 28 si 32.Cum ai uitat ma?


anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor care ati fost la mare in Rom sau in alta parte ati facut plaja normal sau v-ati acoperit burtica ca mie tocmai imi zice acum o mamica din Iasi ca nu e voie sa stai la soara decat de la 8 lunisi sincer m-a cam speriatEu nu mi-am acoperit burta dar am stat pana in 11 si dupa 16....

Si mai vreau sa va intreb ceva...va rooooggg....nu va suparati ca am inceputa asa in forta....bebe meu il simt f jos la o palma / 4 degete mai jos de buric...oare nu e prea jos...la 20 de sapt???

19+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Eram sigura ca veti fi harnicutze cu scrisul in 7 zile cat am lipsit.......deci am ce citi in weekendul asta pana luni cand incep sv....

20+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Nu se face intre 28 si 32.Cum ai uitat ma?


anca 23+

Maria
poze









dezvolta te rog...ca eu habar nu aveam


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany26, eu cand am fost la mare (21-22 sapt) nu mi-am acoperit burtik, decat fff rar cu o esarfa din voal. daca ai stat pana la ora 11 si dupa 16 e ok mai ales ca la noi nici nu e asa de cald!!! unde am fost eu erau pana la 45 de grade!!! iar in legatura cu pozitia bubulieni, o simt de jos de tot (deasupra pubisului) pana deasupra buricului cu cateva degete!!!
ancaD, si la eco no\rmal iti va spune pozitia bebelinei. eu sunt hotarata, nu mai fac 4D de 28-32 sapt, nu mai dau 2.5-3 mil ca nu are rost! mai bine ii cumpar bebelinei cate ceva.
pussi, ai dreptate! si sunt dr cunoscuti amandoi!

astazi am fost un pic la plimbare (nu mai rezistam sa stau in birou) si am vazut un magazin cu hainute de bebei, i-am cumparat Iasminei cateva hainute de nou nascut, set cu tot cu manusele si caciulita! sunt asa de dragute rozzzz!!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Darleena mie dr meu mi-a zis ca ecografia asta se face intre 28 si 32 de saptamani.
Cred ca si eu o sa fac tot 2D.
BB vreau poze cu lucrusoarele


anca 23+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele!
Mai aseara am simtit-o si eu cam jos pe bebelina, si simteam o apasare in pubis de nici nu ma puteam indrepta de spate, am mers mai mult cocosata.
Roxana, dr. ta parca ti-a zis sa nu mai faci multe echo ca il stresezi pe BB? Voua v-a mai zis vreu dr. asa ceva, ca eu stiam ca nu il afecteaza pe BB echografiile, dar acum m-a cam pus pe ganduri, ca eu am tot facut si mai vreau sa fac echografii.
Darleena, Mie mi-a zis dr. care mi-a facut echo la 20 sapt, ca urmatoarea, la 32 masoara retardul de crestere, si din cauza asta e tot morfofetala.
Voua la echo morfofetala de trim II dr. Iosup sau altii la care ati fost v-au facut masuratorile in 3 D sau in 2D?

Hai ca am pus la intrebari....asa ca de dimineata!
Si abia astept vesti de la fetele care merg azi la echo!

Pupici pe burtici!
22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Anca ma bagasesi in ceata: ai uitat sa pui virgula si eu am citit ca nu se face intre 28-32 saptamani ecografie si deja eram bulversata
Acum m-am linistit. Deci m-am scos si cu asta...hehe



23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

pussi, vad ca avem gusturi asemenea la nume... si la Emily ne-am gandit, deci Emilia pe romaneste, care ne place la amandoi ffff mult, din pacate cunoastem de vreo 6 luni pe cineva cu numele asta, care ne intoarce la amandoi stomacul pe dos, si de asta am renuntat si la numele asta Mai bine n-o intalneam pe persoana respectiva! Imi strica ea bunatate de nume!

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput