Aradence petrecarete(76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Poze d ela nunta...ca de altceva nu-s capabila
la biserica,cu ai mei,
mirii,
tortul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Salutatre fetelor, n-am mai apuct sa scriu nimik, doar sa citesc pe fuga.....vad ca v-ati certat, v-ati impacat-asta e bine si acum sunteti ok. Eu am fost asa fericita ca stau la sora-mea dar numai aiurea a fost- s-a schimbat vremea si a fost urit, plaja nik, dar mai rau e ca s-a imbolnavit Dragos si al meu sot. Dragos m-a terminat fizic si psihic dupa 2 nopti albe sunt pe nicaieri. Nu doarme ca tuseste de numai, saracutul ieri n-a dormit decit 20 minute l prinz de tuse.Azi noapte a tusit pina pe la 10 ca l-am culcat la 9 si pe cind i-am calmat tusea la 1 noaptea l-au apucat frisoanele si temperatura. mi-am amintit ca form 42 se poate da din 10 in 10 min si dupa vreo 4 ture i-a scazut.Intre timp s-a facut 4 dimi i s-a facut foame, a mincat, pe la 5 s-a culcat.Azi iar cu tuse si febra mai mica dar ma termina....mi-e atit de mila de el saracutul....tuseste de mi-e groaza sa il culc.Cum ajunge la orizontala cum tuseste.
Tintarii astia ai mei de bloc cum ajung la casa cum se imbolnavesc.
Asa am patit si anul trecut cu Daci.Cum a ajuns aici cum a racit......
Clau am vazut ca ai slabit bine, am retinut "reteta" fructe+apa esti ok.E fain albastru de la rochie.Trebuia sa mai deschizi poza sa vedem si culoarea parului.

Gabi ai ajutoare nu gluma....bine ca Ioana e ok.

Alina.a bine ai venit acasa, e tare faina Eliza!!!

Miha, ai tai copii n-au venit acasa? Tocmai acum cind ai mai mult timp scrii mai putin...

Carmen nu se mai incarca poza cu freza....
In schimb a ta Ada, da. E faina sper sa ne reintilnim sa vedem mai bine nuantele.

Ioana tu esti mereu plimbarici.....gogolinii sunt tare mindri:)

Anca sa iti traiasca fecioru! Ai facut tort de cioco, ca e murdarici la gurita:)?!

N-a ma duc sa-mi culc pruncul si sa mai pot lucra ceva. Nu stiu cum se face da cind am de lucru atunci se imbolnaveste.Cind n-am e totul ok si merge la gradi si io fac 13-14 ca nu lucru....Flavia stie de ce:) Pupici la Bogdi!

Cristina suntem vis-a-vis da am fost numa pe fuga, te sunt cind pot. Spor la bronzat!




Alina si Dragos-3 anisori
http://www.dragos.inarad.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Gabi ma bucur ca nu are Ioana infectie urinara.
Carmen voi cu cine mai mergeti ,ca parca ziceai ca sotul tau nu poate sa mearga din cauza serviciului? Am crezut ca mergi doar tu si Mel ,cu trenul. Noi am plecat la ora 8 si am mers pana la Sinaia ,am ajuns acolo destul de tarziu pe la ora 18,am facut multe opriri ,ca dupa 100 km David deja era satul de plimbatul cu masina si plangea ,atunci ne opream i-l scoteam afara din scaun sa-si intinda oasele ,apoi iara plecam cand se satura iar opream si tot asa am ajuns intr-un final la Sinaia . Am inoptat acolo , a fost 80 lei/noapte. Dimineata la 7 am plecat si pe la 13 am fost deja la mare la hotel. Inapoi a fost mai simplu s-a obisnuit cu plimbatul cu masina si n-a mai plans chiar imi era groaza ca iar va fi greu dar am ramas surprinsa. Cand am venit acasa n-a mai fost asa de cald probabil asta a fost motivul pt care s-a comportat mai bine.
Voi vreti sa plecati seara si sa nu faceti nici o oprire ?
Veronica a-ti cumparat deja biletele pt Croatia? Cat costa biletul pt o persoana?
Clau wow ce superba e rochia de mireasa ,cam asta a fost reactia mea cand am vazut rochia ,apoi mi-am adus aminte c-ai zis ca a costat 30 mil..Dar e mortala ,vreau si eu asa o rochie ,poate-mi cumpara una sotu' la nunta de argint sau daca n-o sa aibe destui bani atunci astept sa-si stranga pana la aia de aur

Ildi si David (2 mai 2006 )
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Alina 33 bine ai revenit!nasol cu "ai tai" ca sunt bolnaviori.Ziceai de Dragos ca tuseste de cum il pui la orizontala,daca-i pui sub saltea o patura sau altceva ca sa nu fie chiar orizontal ne -l ajuta oare?Cu ce-l tratezi? Am sters albumul cu freza.... .
Clau "scurt si la obiect" ai fost.Indrazneata rochia miresei,as putea spune si deosebita.Cat despre rochia ta,nici nu-mi imaginam ca poate sa aibe alta culoare decat albastru .
Ildi ai retinut bine.Initial trebuia sa mergem doar noi fetele cu trenul ,apoi a reusit si Ovi sa-si ia concediu si mergem cu masina .Intentionam sa plecam seara pe la 8-9 si sa mergem toata noaptea.Poate dimineata sa ne oprim sa doarma Ovi 1-2 ore si apoi iar la drum.Asa s-au dus niste cunostinte ,tot cu copil mic ,in fiecare an si a fost ok.
Veronica si eu tot de la Ziridava imi cumpar costumele de baie.Banuiesc ca are plaja hotelul unde veti sta pt ca altfel,esti sigura ca nu vei avea nevoie de carucior?Noi nu ne mai luam cort avem umbrela,cat despre bazin nu stiu daca mai luam.
Tu zici ca 60Ron e mult de cheltuit la Teba 1 data pe luna ?glumesti nu ? eu cred ca cheltui mai mulr dar merg si mai des si-i cumpar Melaniei si haine pt cand mai creste daca-i gasesc faine si la 4 RON.
Ada am vazut in Obor bazin dar nici daca ma-npusti nu mai stiu celelalte 2 dimensiuni mai mari fata de 91cm/25cm .Acesta era 20Ron.
Anca fain tortul si Alex cu masinutele lui.Motul ni i l-ati taiat?intreb si eu ,nu stiu daca asa-i spune,pt ca nici noi nu am facut chestia asta.

Maine ma duc sa ma interesez de scoala de soferi.Tre' sa-mi fac carnetul,acum ori niciodata!


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!

Alina, multa sanatate lui Dragos si sotului!

Ildi, sincer pe mine nu m-a dat pe spate rochia, ba pot spune ca ccc chiar nu mi-a placut-o, dar gusturile nu se discuta Avand in vedere ca ambii au o varsta (nu-s batrani, dar nu mai au 20 de ani) probabil ca nici alta rochie nu i s-ar fi potrivit.

Carmen, daca te interesezi de scoala de soferi sa-mi spui si mie ca si eu trebuie sa o fac vara asta

Gabi, nunta a trecut...care-i a doua "barfa"?

ce sa va spun...nunta noi am deschis-o, noi am inchis-o si cu asta cred ca v-am spus tot Inca nu am picioare, am doar perinute
Cu Raul n-am avut probleme, a fost foarte cuminte la soacra mea. Mi l-a adus doar ieri la amiaza, ne-a lasat soacra mea sa ne odihnim. Am sunat noi sa-l aduca acasa ca ea ar fi vrut sa-l tina pana seara, dar n-avea sens. Mi l-a adus si mancat, asa ca noi n-am mai avut decat sa-l culcam, de fapt sa ne culcam de amiaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina33, . Imi pare rau ca sunt bolnavi barbatii tai.

Ioana, Bogdi cred ca e ok acum, desi alaltaieri totusi nu eram linistita pt ca a avut 5 scaune intr-o zi si chiar daca e putin fata de 12, totusi e mult pt o zi. Ieri a facut insa doar de 3 ori in 24 de ore si aseara era deja mai consistent.

Gabi, fain de tine ca ai ajutor.

Ildi, nu am reusit sa vad decat o parte din poze . Trebuie sa le caut azi.

Pentru Ioana in special ... avem 3 dinti si al 4-lea sta sa iasa. Adika 2 jos 2 sus . Na Ioana, acu' chiar sunteti codasi .
Cum sunt gongolinii? Sper ca mai bine. Poate ne vedem la plimbare maine.

Anca, mi-ai facut pofta cu tortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Acum plec la curtici la dep de jucarii. Sa vad ce-i gasesc Iuliei.

poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

'Neatza!Alina33,Alex si-a bagat boticul la alta prajitura,de aceea e murdarici,tortul a fost cu fructe,tocmai ca sa ii pot da si lui.
Carmen,habar nu am nici eu cum e treaba cu motul,nu i-am taiat nimic,nu ma intereseaza absolut deloc prostiile astea babesti.Dar ne pregatim sa il tundem,ca e cald si transpira de numa.
Alex de ieri ma zapaceste de cap cu "mama".Pana acum zicea rar.
Ieri am plecat din oras,la Buteni,la matusa-mea,am fost pana la padure,am dat de niste cai f faini pe care eu a trebuit neaparat sa ii pozez...A fost o zi faina.Acum vreau sa descarc pozele.

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Ildi, acolo mergem in fiecare an...dar in ultimii 2 ani au fost numai parintii mei. Este vila cu restaurant si plaja la 100 m.
Sigur nu ne trebuie carucior ca stefan nu mai vrea in el...
In vila avem hol, balcon, dormitor cu tv, baie. Ac nu ne trebuie si nici nu vreau ca in sept n-avem nevoie de asta.
Rezervarea o face tatal meu telefonic(ca e croat de nationalitate) si ne costa 25 euro/noapte de camera fara mancare. Mancare se poate servi acolo care nu e deloc scumpa din contra ne convine pretul, nu stiu exact anul asta care sunt preturile dar am sa va comunic si asta.
Melania, da e putin cum zici tu 60 ron...dar sincer n-am stiu ce sa-i mai aleg de-acolo...acuma baga marfa saptamanal si eu zic ca-i ajung hainele care le are......da, are din din alte parti haine nu numai de acolo...si sigur, sper adica...sa-i fie bune si la anu'.
sigur n-avm nevoie de carucior ca merge frumusel pe jos.....si nici nu mai vrea in carucior. Oricum ocupa spatiu destullll.


de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Ada, jucariiii!!!! Moamaa, si io vreau. Io-s obsedata sa-i tot i-au jucariii la stefan ca ma tot cearta ioji(sotul).....da, ce-i prea mult strica, nu?
Ce preturi sunt acolo? Ce fel de jucarii se gasesc?

Anca, nici io habar n-am ce e ala"taiatul motului". noi nu suntem romani si de aia nu stiu probabil...
Eu i-am luat la steff masina d etuns d ela flanco dard egeab ca steff fuge de ea ca de naiba....se ascude si urlaaaaa...n-am nici o sansa sa-l tund cu ea dar am rezolvat altfel problema:l-am tuns io cu foarfeca in somn. Brrrr! Asta e...decat cu pletele alea pe caldura astea mai bien ciopartit de mine

---------------------------------------------------------------------
Fetili, se deschide Kufland-ul zilele astea!!!!
Mergeti?????


de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput